Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azt olvastam, az eredeti...

Azt olvastam, az eredeti hosszú szőrű tibeti masztiffot senki nem tenyészti Európában. Ha Tibetből hozatnék egyet (nem "szuper (drága) tenyésztőtől"), lehetne onnan millió forint alatt is szerezni?

Figyelt kérdés

Nincs kedvem (gyengébbek kedvéért: pénzem) egy családi kedvencnek CSAK a megvételére millió forintokat költeni, mikor egy-egy kutyus üzembentartási költsége (üzemenyag, olajcserék, diagnosztika fehér köpenyes szakembernél :DD ) sem kevés.


Illetve nem ezt az agyonfőnözött rondaságot szeretném:

[link]


Hanem ezt az egyszerű, de csodálatos szépséget:

[link]


[link]



2014. febr. 16. 14:22
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
66%

Tudom, hogy tudatlan vagyok, de mit jelent ez a főnözés dolog?

Tibetből mindenesetre tuti nem fogsz hozni kutyát milla alatt. Az sem biztos, hogy egyáltalán eladnak neked onnan bármit csak így hobbi célra a világ másik végére. Én a helyedben felvenném a kapcsolatot tenyésztőkkel Európa-szerte, nem szóbeszédekre alapozva kezdenék rögtön a szomszéd kontinensen keresgélni. Gondolom, másban is felmerült már ez az igény, és ha csak valaki olyat találsz, aki szintén hozna onnan kutyát, és feleződne az útiköltség, már jól járnál.

2014. febr. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Velük pl. egyébként mia bajod? Vannak kínai import kutyáik, és csak Csehországig kéne menni érte.

[link]

2014. febr. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Semmi bajom nem volt eddig velük, egy dolgot leszámítva. Nem tudtam róluk! :D Átkutattam egy csomó kennelt, de sehol nem találtam ilyet, hogy "Sirius Nova Tibetan Mastiffs brought different top Tibetan Mastiff bloodlines directly from various locations in China, which ancestors are mainly from Yushu area to our kennel". Nekem mindenki csak azt írta ilyen Európában egyszerűen nincs. Neked lesz igazad, hogy beszéljek tenyésztőkkel (németül és angolul legalább tudok :D ), hátha valahol fel-felbukkan lassan a hosszú szőrű fajtiszta is! ^_^


De ha még valaki tud ilyen kennelekről (EU-ban is), feltétlen írja meg, várom!

2014. febr. 16. 15:55
 14/25 anonim ***** válasza:
79%
Beírtam google-be, hogy "original tibeian mastiff kennel", és megnéztem az első pár találatot, úgy tévedtem el hozzájuk. Nem egy ördöngősség, ezért kérdeztem először azt, hogy végeztél-e te magad is kutatómunkát. Ennyi pénz csak megér egy kis önálló utánajárást... :)
2014. febr. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Én láttam már idehaza hosszúszőrű tibeti masztiffot, nem is egyet, ráadásul magyar tenyésztőtől, viszont sajnos nem tudom a kennel nevet.


Ha jól tudom 2 verzió van, a hosszú szőrű, robusztusabb, lomhább típusú küllem verzió, ezt nevezik dokhyinak.


És van a pásztorkutya típusú, rövidebb szőrzetű, szikárabb, gyorsabb mozgású őr- és pásztorkutya, amit tshongkyinak neveznek.


Illetve még van a mongolok pásztorkutyája, a bankhar, ami az utóbbi típushoz elég közel áll, valószínű abból alakult ki.

2014. febr. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a tibeti masztiff annyira masztiff, mint amennyire a komondor. Igazából hegyikutya típusú, mint bármelyik ovcharka (kaukázusi, közép-ázsiai). Csak régen minden nagy kutyára rámondták, hogy masztiff. A magyar szelindek is nem más volt, mint a komondor.
2014. febr. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Kutyakozmetikusként én kérek elnézést, ha làtom, h melyik szőr természtes és melyik van kiszárítva, tényleg. Mindenki hülye, te vagy csak helikopter.
2014. febr. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm, főleg Neked 15-ös! :) Ment a zöld kéz! ;) Kiváltképp örömmel töltött el, hogy nálunk Magyarföldön is vannak hosszú szőrű tibeti (hegyi) kutyák! ^_^


Te viszont kedves mindentudó megmondóember kozmetikus, "annyira nagy szakértő...", akkor mondd, miért van az, hogy az első (ha gyengébb a látásod, megsúgom, a narancsszínű, nem a gyönyörű fekete) olyan irgalmatan nagy felfőnözött bundájú(nak tűnik az ilyen "avatatlan" szemnek, mint az enyém, mert én jajj de rosszul látom - szerinted), az én álomszép kedvencem, az arany-fekete második meg mintha (ahogy Akiumi is írta) egyszerűbb, fényévekkel természetesebbnek tűnik?!


Szerited az elsőnek önmagától lesz az idő múlásával olyan oroszlánsörénye, mint aki egy Van de Graaff-generátorba nyúlt? És ellentétben vele, a feketét dolgozták meg ezerrel?


Az életedet tennéd rá, hogy így van? Teljesen biztos vagy abban, amint állítasz? Csak erre válaszolj, semmi másra. De ezt az utolsó kérdést most már tudni akarom!


Akumi, neked elfelejtettem válaszolni, a főnözés tulajdonképpen hajszárítózást jelent. De majd kis piroska úgyis felvilágosít - nagyon remélem, mert most már teljesen felcsigázott mitől lenne a fekete főnözve, és mitől olyan az első, mint egy megalomán oroszlán.

2014. febr. 17. 11:22
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Annak simán hagytk nőni a szőrt bele a vakvilágba. Még csak ki sincs fésülve, nemhogy főnözve. Ha azt valaki megkozmetikázná, akkor egy komplett gömböt is kiadna a bunda, durvábban nézne ki, mint egy chow ès 1 bichon összesen. A főnözött szőr ilyen selymes hatású, amit a második képen látsz. Vagy nézd ezt a bocit:

[link]


Ez így néz ki, ha nincs megcsinálva a szőre (a borjút nézd):

[link]

2014. febr. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Az általad favorizált kutya pedig ilyen kozmetika nélkül:

[link]

2014. febr. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!