Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi időt kell tölteni egy...

Mennyi időt kell tölteni egy olyan kutyával, aki az udvaron van, tehát kinti kutyus?

Figyelt kérdés

2014. febr. 17. 16:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%
Fajtája válogatja. 1-2 óra kell azért mindegyiknek
2014. febr. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
Ugyanannyit kellene mozgatni, mint egy bentit. megfigyelted már, mit csinál az udvaron? Összegömbölyödve fekszik, nem futkos magában, ott várja a törődést.
2014. febr. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 csaba1974 ***** válasza:
Ha kettő kutya van tehát van neki játszópajtás akkor szívesen ugrálnak ,futkosnak ,játszanak. De a gazdit nem pótolja kell vele foglalkozni már csak a tanítás és a mi mozgásunk végett is!! Jó kis séta futás stb. Én pl mikor kint dolgozom a kertben oda megyek v hozzám hívom símogatás egy kicsit nagyon szeretik ;-) érzik h azért rájuk is figyelek!!
2014. febr. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 idrzsupos válasza:
80%

Legtöbb udvari kutya gazdája úgy gondolja: az, hogy 10x10 m-en járkálhat, az elég legyen neki.

És ők szokták elítélni többnyire szegény panelkutyát- pedig a lakásban tartott kutyusnak jobb dolga van ált.- sétáltatják, játszanak vele, családtag a kutya. Az ott az udvar, jó az neki stílus annyit tesz, hogy nem foglalkozik a kutyával senki, nincs séta, nincs szoros kütődés a gazdi-és a kutya közt. Az ilyen kutyát ált. semmire nem tanítják, elvárják, hogy értsen mindent, őrizzen házat, ha idegen jön ugasson, ha lyuk van a kerítésen, ne szökjön ki, ha csendet akarnak a ház urai, akkor ne csaholjon , ja és ne sz-rja tele az udvart, menjen hátra, egy kupacba csinálja, mert munkás összeszedni a piszkot utána. A kutya ellenszolgáltatás nélkül hajlandó ragaszkodni a gazdihoz, de a semmire nem tanított kutya vagy depis lesz, vagy "kezelhetetlen", vagy csahos- és nem hagyja abba- meg elszökdös. Hogy miért lesz ilyen? Mert nem tudja, mit szeretnének tőle, nem tudja, mit kéne tudnia. A kutya érzi, amit a gazdi érez, de ha a gazdi napi 3x20 percet nem tölt vele, nem sétáltat, nem tanítja, akkor egy kérdés maradt: minek ide kutya???

2014. febr. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
56%
szerintem ez nem azon múlik, hogy mozogjon mert ha kinti annyit megy amennyit szeretne és neki jól esik.. itt a kapcsolat építésről van inkább szó, legalább is arról lehetne inkább!
2014. febr. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Én minden reggel és este kimegyek hozzá kb. 10-15 percre, hétköznap... hétvégén többet szoktam vele lenni. HA pedig sokkal jobb idő van, tehát tavasz, nyár akkor pedig még többet délutánonként, de mikor nyáriszünet van akkor szinte majdnem egész nap kinnt vagyunk, az biztos nagyon jó, csak ugye ilyen hidegbe,meg mikor suli is van...akkor nehezebb kinnt lenni
2014. febr. 17. 18:55
 7/17 A kérdező kommentje:
Igazából azért tettem fel ezt a kérdést, mert jövőre gimnáziumba fogok járni és nehéz lesz korán felkelni főleg még akkor kimenni a kutyához is játszani. Ezért gondoltam, hogy csak délután tudnék kimenni hozzá, mert hanyagolni egyáltalán nem szeretném, és az nem lenne-e kevés idő, vagy hogy tudnám ezt megoldani?
2014. febr. 17. 19:36
 8/17 anonim ***** válasza:
65%
Naponta kétszer tíz perc... és még ezt is el akarod felezni? Az szép. :(
2014. febr. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
persze télen nem tudok annyit foglalkozni vele... de ha már jobb idők lesznek, egyre többet.
2014. febr. 17. 19:45
 10/17 A kérdező kommentje:
Különben meg más ki se megy foglalkozni velük... max kiad nekik valami kaját, aztán jó van. Nem hiszem hogy 20 ember közül mind kimegy, esetleg 1-2.
2014. febr. 17. 19:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!