Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A rottweiler tényleg nehéz eset?

A rottweiler tényleg nehéz eset?

Figyelt kérdés

Hallottam már pár embertől hogy nehéz eset?

Könnyen agresszívvé válik?

Mi a tapasztalatotok ezzel a kutyafajtával?



2014. febr. 17. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Tapasztalatlan embernek nehéz eset és igen, könnyen kialakulhatnak viselkedésproblémák. Viszont meg lehet tanulni kezelni őket, első kutyásként is, de akkor inkább szukát érdemes választani.


Tapasztalt ember kezében viszont csodás kutyák, társak, testőrök.

2014. febr. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. febr. 17. 19:49
 3/7 Imola Ágnes ***** válasza:
100%

Tapasztalatlan kutyás kezében nagyon nehéz eset, és rémálom. Tapasztalt, hozzá értő gazda kezében pedig igazi, életre szóló barát.

Tudni kell róla, hogy egygazdás kutya, de a szűk családot nagyon szereti. Az élete árán is védi a házat, és a családot. Nagyon igényli a gazda közzelségét, és a kemény külső alatt valójában legbelül egy öleb, akinek nincs boldogabb pillanat, mint amikor a gazda ölében pihenhet...a csekély 45-50 kilójával:)

Idegeneknek, és tekintély nélkülieknek gyakorlatilag le sem ül, úgy viselkedik, mintha semmit nem tudna...a gazdája parancsait lesi.

Amire szüksége van: igazságos, tapasztalt falkavezér típusú, kiegyensúlyozott gazda, maximális szocializáció, napi több óra foglalkozás, a gazda közzelsége.

2014. febr. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én csak a tapasztalataimból tudok kiindulni:) az én rotim kutyasuliba jár, több vizsgája is van és ha visszamehetnék az időbe is ugyanígy mennék vele, mert kifejezetten jó hatással van rá a nevelés és a szocializálódás:) a sok rémtörténet róluk, annak is megvannak az okai, nem vérengzésre utal csak emberi butaságra és tudatlanságra! nagyon aranyos, hűséges, jóindulatú kutyák! :)
2014. febr. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én csak a tapasztalataimból tudok kiindulni:) az én rotim kutyasuliba jár, több vizsgája is van és ha visszamehetnék az időbe is ugyanígy mennék vele, mert kifejezetten jó hatással van rá a nevelés és a szocializálódás:) a sok rémtörténet róluk, annak is megvannak az okai, nem vérengzésre utal csak emberi butaságra és tudatlanságra!nagyon aranyos, hűséges, jóindulatú kutyák! Időigényes a nevelésük az biztos!:)
2014. febr. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
bocsánat, kétszer küldtem el!
2014. febr. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

BUtaság.. Nem nehezebb, mint bármi más kutya! Annyi, hogy nevelésénél vele is nagyon határozottnak, és következetesnek kell lenni. Pár alapszabály betartásával, rendszeres lemozgatásával (testileg, szellemileg) egy kezes bárány... Az enyémmel bármit megcsinálok... Ő egyszer morgott rám, mikor kicsi volt (el akartam venni tőle a kaját), akkor meg kell fegyelmezni (nem verni!), azóta bármikor még a szájából is kivehetem a legjobb kajákat is... Kis korában kutya ovi, utána iskola nagyon-nagyon sokat számít!

Ja, és azért arra figyelj, hogy ne egy útszéli tenyésztőnek mondott valakitől vegyed, hanem normális tenyésztőtől... Nagyon sokat számít a származása is!

2014. febr. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!