Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez mi?

Szerintetek ez mi?

Figyelt kérdés

Tegnap este 9kor a fél éves kölyökkutyám nyugtalan lett. Egész este ment a hasa. Reggelre a széklet után vért is ürített. Az egész délelőttöt a dokinál töltötte. Lecsöpögött neki 1 liter infúzió, megcsinálták a parvo tesztet (negatív), vettek vért, semmi gyanús. Egész nap bent tartották megfigyelésen, de nem ürített. Nem levert, nem lázas. Gyakorlatilag semmi baja azon kívül, hogy elég rémisztő hasmenése van, ami után rögtön vért is ürít.

Mentett kutya lévén nincs befejezve az oltási programja (nem is megy sehova egyelőre).

A dokinál nem produkált mintát, viszont ahogy hazahoztam ugyan úgy ment a hasa. Most 6óra óta pihen. Kapott egy kevés csirkemellet rizzsel, az egyelőre nem jött ki, viszont azóta alszik.

Volt már valakinek hasonló?



2014. febr. 17. 19:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
lehet egy bélgyulladás is, én adnék neki natur joghurtot, vagy kaukázusi kefirt, az helyreállitja a bélflórákat. A kisdobi beteg?
2014. febr. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Igen sajnos. Nem mertem még neki túl sokmindent adni, nehogy megterheljem a gyomrát. Most el van különítve mindenkitől, várjuk a fejleményeket... De az tuti, hogy ha baja van, szétverem az idiótának a fejét, amelyik képes volt fagyban kint tartani meg moslékkal etetni, ezen kívül még dokihoz sem vitte...

Egyébként a vérvizsgálat nem mutatott gyulladást a szervezetében. A dokinénink, meg mi is tanácstalanok vagyunk... Most kötöttem be neki a mai 2. infúziót, nehogy kiszáradjon éjszaka.

2014. febr. 17. 20:12
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
nem vérvizsgálat kell, hanem széklet. giardiára nem nézték?
2014. febr. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk hasonló tünet erős férgességtől volt.Kapott előzőleg féreghajtót,a székletben féreg nem látszott.Laborban derült ki,hogy 3 féle féreg is van benne.
2014. febr. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez lett volna a következő tippem. érdemes lenne megtolni pl. drontal plusszal, azt ha 3 napig adod egymás után, akkor a giardiát is kipusztitja. De kérj egy székletmintát mindenképp.
2014. febr. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem még... valószínű nem is kell majd.

Olyat csináltam az előbb, amit még sosem... 10 percig kutattam a kutyafosban... kiszúrta a szemem valami fura fehér... felboncoltam a kakit és olyanokat találtam, amiket nagyon nem akartam: cipőfűzővéget, félig szétrágott fadarabokat, füvet, nádat, apró kavicsot, plüssnek a szemét...

Ez a kutya valami Hudini, ugyanis ezeket felenni az elmúlt 1,5 hónapban, mióta nálam van, esélye nem volt. Ha nem vagyok az egyetemen, a fenekemben lóg, és ha éppen ott vagyok, 0-24-ben van vele valaki... nem értem a dolgot...

2014. febr. 17. 21:05
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A kutyának sok minden a szájába kerül, és sok mindent le is nyel belőle. Amiket a kakiban találtál, nyilván bementek valahogyan, még ha Te nem is láttad.
2014. febr. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
akkor kéne egy gyomorröntgen, kontrasztanyaggal. Az kimutatja, ha van még valami kincs a gyomrában. lehet valami fadarab, vagy éles dolog, felsértette.
2014. febr. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Kicsit megnyugtatóbb azért, hogy mostmár van valami kézzel fogható ok... Holnap viszek be kakit, mert úgyis kell menni kontrollra és a kisasszony csak itthon hajlandó üríteni aztán megnézetem...

Képes volt egész nap visszatartani a hasmenést, hogy itthon egy nagy puki kíséretében mindent kiadjon. Még pisi sem volt egész nap...

Tudjátok ilyenkor nem értem... én ha valami szokatlant látok a cicán vagy a 2 kutyán, rohanok a dokihoz, más meg hagyja elpusztulni... Éjszaka is kint aludtam a kis majommal a nappaliban, nehogy baja legyen, meg a maesti program is ez... el nem tudom képzelni az előző gazdik hogy tudták hallgatni hogy egész nap sír és nem törődni vele...

2014. febr. 17. 21:16
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sokan tárgyként kezelik a kutyákat! A lényeg hogy mostmár jó helyen van, és vigyázol rá. Jobbulást neki,, neked pedig kitartást. Ha nem nagy kérés majd ird meg mit mutatott a vizsgálat.
2014. febr. 18. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!