Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Farkas "hibrid"?

Farkas "hibrid"?

Figyelt kérdés
Hallottam olyan "kutyákról" akiknek a nagymamájuk farkas. Mint ezen a weblapon : [link] Valaki tud ezekről az állatokról valamit ? Jellemük, meg egyáltalán a kialakulásukról?

2014. febr. 17. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
olvasd el a csehszlovák farkaskutya tenyésztésének történetét wikipedián
2014. febr. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát közelebb álnak belsőleg a farkashoz mint a kutyához, még sokadik generációs hibridek se lesznek olyanok, mint kutya társaik. Kialakulásukról anyit hogy eredetileg az eszkimok fedeztetékbe kutyáikat a jobb teljesitő képeség érdekében ( nagyobb táv megtétel, jobb falka munka ). Manapság mindenki ilyet akar hogy valahogy kitünjenek. Szerencsére már elkezdtek nekik is fajtákat gyártani ( tamaskan ) ezekbe a fajtákba nem vontak be farkast csak küllemre olyanok így könyeben keuelhetöek. Voltak próbálkozások hogy farkas bevonásával tökéletes munka kutyát hozzanak létre ( saarlosi, csehszlovák farkaskutya ), de ezek nem voltak elégé kezelhetök erős bennük a farkavér.
2014. febr. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Utóírat: olvas utána ezen az oldalon elég sok kérdés van ilyen témában.
2014. febr. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben ,köszönöm!:)
2014. febr. 17. 22:18
 5/7 anonim ***** válasza:
87%
Nem, nem, nem és nem. A kutyákat azért szeretjük, mert nem farkasok; ha visszakeverjük beléjük a farkast, akkor egy olyan állatot hozunk létre, ami túl szelíd a vadonba, de túl vad az ember környezetébe, számtalan példa és szakember (kutyás és farkasos egyaránt) bizonyítja. Az ilyen hibridek gyakorlatilag sehová nem tudnak rendesen beilleszkedni, mert meg akarnak felelni az embernek is, de hajtja őket a vérük is, a kettő meg egyszerűen nem összeegyeztethető. Volt már itt pár farkaskutyás kérdés, keress rá, nagyon durván ösztönerősek ezek az állatok, nem lehet őket beilleszteni egy átlagos családi környezetbe úgy, hogy mindenkinek jó legyen. Mindenki azt hiszi, hogy majd olyan kutya lesz, aki farkasnak néz ki, meg úgy viselkedik, mint a mesebeli farkasok, akik tulajdonképpen kutyák, csak a tajgán születtek. Hát nem. Talán túlzás, de én már a létezésüket is az állatkínzás egy fajtájának tartom, azt meg végképp, hogy fűnek-fának osztogatják őket. Nagyobb gáz lesz még ebből, mint a pitbull-mizériából.
2014. febr. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát ebben én is egyet értek, csak meg szerettem volna tudni róluk több mindent :) Egyébként nem is gondolkoztam azon,hogy ilyenem legyen:D Az állat maga gyönyörű, mondjuk tényleg nehéz lehet vele..
2014. febr. 18. 17:10
 7/7 anonim ***** válasza:

Èrdekes egy weboldal, de az egyébként nem drága (4-500 USD) kölykök mellett vannak szép számmal olyan felnött egyedek is, akik valamilyen okból visszakerültek, a tartójuk még quadot is beszámol, nyilván nem egyszerü a felnötteknek új otthont találni.

Èn, aki egyébként csf-eket tart, azt mondom, hogy ilyen hibrid nem kellene otthonra. Szürkefarkas / közönséges farkas / arábiai farkas bármikor, de ilyen hibrid inkább nem. Egyrészt, ha megnézed, nem mind kifejezetten lupoid, amiért az emberek elsösorban tartják, tehát nem annyira "farkasos", sok közülük nekem husky-ra hasonlit, mivel teljesen nyilvánvalóan szánhúzó-farkas F1-es generáció volt az ösük.

Egyszerüen nem tudod, mire számits egy ilyennél. A farkasnál tudod mi van, ivarérett korra kialakul a jelleme, ergo nagyjából a reakcióit is ismerni fogod. A csehszlovák is tud mindig meglepit okozni, de nem eszik forrón a kását, bár, annak idején megfizettem vastagon a tanulópénzt, de nem bánom a mai napig (semmi más nem kellene, csak csf, vagy, nyilván megfelelö körülmények esetén rendes farkas). Viszont s hibrid (föleg a koraiak) nem stabilak, gyakori a hangulatváltásuk.

2014. febr. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!