Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány évesek voltatok amikor...

Hány évesek voltatok amikor először beleszerettetek egy fajtába - hogy történt - melyik fajta az - tart még a szerelem - hány évet vártatok rá hogy legyen ilyen kutyátok?

Figyelt kérdés
:)
2014. febr. 18. 09:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
9 éves voltam,mikor beleszerelmesedtem az ausztrál juhászkutyába,abból is a blue-merle színváltozatba...:) Elsőre a külleme fogott meg-egy filmben találkoztam a fajtával-de aztán megismertem a nagyszerű s igencsak különleges jellemét,lelkivilágát is. 2004-ben,mikor az első magyarországi alom megszületett,az elsők közt voltunk,akik elmentek megcsodálni a szülőpárt és a kicsiket...:) És kb 8 éves lehettem,mikor a skót juhászkutya is álomfajtámmá lett. Idén leszek 22 éves,nyáron fogok először rendes fizetésért (szakmámat elvégezve) dolgozni,de már most is dolgozok mint diák és mintegy 14 év után már gyűlik a pénz,meg van beszélve a tenyésztővel minden s ha Isten is végre úgy akarja,idén érkezik életem kis reménysége,a kicsi collie :) :) A kis aussie pedig a jövő zenéje még mindig,de a hároméves tervben már-végre!-jócskán benne van.:)
2014. febr. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 5 éves voltam amikor ment a Magnum sorozat, na akkor Zeusz és Apolló elrabolták a szívem :D Viszont mire odajutottam, hogy lehet saját kutyám addigra a corso-k beelőzték a dobikat, de ami késik az nem múlik....még nem mondtam le róluk, már 19 éve tart ez a szerelem :)
2014. febr. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
3 vagy 4 éves voltam mikor apu hozott egy német juhász kan kölyköt. :) Anyám teljesen kiakadt, mert panelban laktunk és nem akart kutyát. Emlékszem épp pisiltem mikor a kis kölyök bejött megnézni mit csinálok, sokat nevettem vele, nagyon megszerettem. Azonnal szóltak a nagyszüleimnek, mert ők egy nagy tanyán laknak és elvitték magukkal a kiskutyát. Persze én minden nyáron 2 hónapot, az összes betegséget, szünetet, mindent nagyanyáméknál töltöttem így részese lehettem Mackó fejlődésének és életének, egészen az utolsó napokig. 14 évet élt, 5 éve pusztult el, de nagyon hiányzik. Külön költöztem pár éve és elhatároztam hogy lesz egy német juhászom, de sajnos nem volt rá 150 ezrem, ezért elmentem egy menhelyre, és kihoztam egy shar pei-németjuhász keveréket, aki hatalmas forma. Sajnos a szocializáció kimaradt nála mert 8 hónapos koráig láncra verve tartották, 19 kiló volt amikor hozzám került, most 33 és csupa izom. Sok időbe telt, de mára mindenkit nagyon szeret, domináns de NEM támadó, több órát töltök vele a parkban, de azon kívül is ahova csak lehet viszem, volt már velem nyaralni, fesztiválozni, boltban, kiránduláson, úgyhogy igazi szociális ebzet lett, és borzasztó hálás nekem amiért én vagyok a gazdája. Tervezem, hogy amikor összegyűlik a pénz és lejön egy álom alom, az álom kennelemből akkor kap egy kis társat, esetleg ha sikerül kertes házba költözni és kinti-benti kutyák lesznek akkor hozok egy korban hozzá illő pajtit a menhelyről megint, és ha ők elmennek, akkor kezdek bele a német juhász kölyök projectbe, még kiderül. :)
2014. febr. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 10 éves voltam amikor egy ukrán ismerősünk az utcánkba költözött két óriási tüneménnyel! Én ahogy megláttam őket én beléjük szerettem! Egy 2 éves nőstény és egy 8 hetes kan közép-ázsiai juhász. Szegény Igor nem tudott lerázni. Mindig ott voltam náluk és csodáltam a fejlődésben lévő kis hústornyot, ahogy bohóckodik az óriási nővérével! Nem volt kérdés milyen kutyám lesz ha felnövök! 5 évig csodáltam őket utána elköltöztek, de már lefertőztek! Nekem óriási szerencsém van mert nekem két szerelem teljesedett be egyszerre. Megismertem a párom aki erdészetnél dolgozik, így 3 megyén belül mászkál össze-vissza. Ha tehettem én mindig mentem vele. Egyszer úgy hozta a sors, hogy pont egy káj tenyésztő mellett kellett dolgoznia. Én egész nap a kis 7-8 hetes gombócokat néztem ahogy az udvaron játszanak. A tenyésztő mindent elmondott amit róluk tudni kell és rámutatott egy nőstény kölyökre aki szerinte nekem van teremtve. Nagyon tetszett, de nem hozhattam el, mert még a szüleimnél laktunk. 3 hónap múlva a párom megkérte a kezem és én nem jegygyűrűt kaptam hanem azt a kölyköt, akkor 5 hónapos volt. Az én kiskutyám már 9 éves! Azóta már 3 kájom van és valószínű soha nem lesz másfajta kutyám! Ez a szerelem örökké tart!
2014. febr. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

15, pitbullkeverék (a keverékhez is valamiért ragaszkodom :D). 11 évet vártam rá :)

Menhelyen nem volt nehéz beléjük zúgni, mindenütt ott voltak, és mindegyik tökéletes volt. Konkrétan az első két kutya, akivel foglalkoztam, az is pitkeverék volt, az egyik nagyon megmaradt bennem, szó szerint minden embertől rettegett. Mondjuk eleinte én is tőle, német vizsla egy hatalmas, széles pitbull fejjel, elég bizarr látvány volt, de annyira félt, hogy nem tudtam elmenni mellette. Úgy összehaverkodtunk, hogy amíg előtte mindenki elől bemenekült a házába, aki a menhely hátsó részére ment (számolta az embereket, nem jött elő, amíg mindenki vissza nem ért), értem kijött a háza elé és ordított, hogy menjek oda foglalkozni vele. Aztán egy fiatal csaj örökbe fogadta, azóta sem tudom, mi van vele :( De azt hiszem, vele kezdődött. A rehab is, meg a pitbull is.

2014. febr. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Akumi, jól értem, hogy Te 15 éves vagy???
2014. febr. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ja, nem. :D
2014. febr. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan 6 éves korom óta pumit szeretnék, fogalmam sincs, miért, talán mert falun olyat láttam a pásztorok mellett. Aztán eltelt 10 év és lett egy pulim. :) A családnak jobban tetszett mint a pumi és én sem bántam meg, kitöltötte a szívemben a puminak előkészített helyet. :D
2014. febr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szokták kérni a személyimet, de azért ennyire ne vaduljunk :D
2014. febr. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 sippara ***** válasza:
100%
7 éves lehettem, amikor először láttam a Baltót, 14 évvel később érkezett a husky mixem, és az öt éves tervben már benne van egy fajtatiszta "kishugi" - ő már tenyésztésre. Örök szerelem a fajta, nagyon remélem, hogy huskyk között fogok megöregedni :)
2014. febr. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!