Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért utálja a kutyám a...

Miért utálja a kutyám a kisbabákat, kisgyerekeket?

Figyelt kérdés
Szoktak jönni vendégségbe kisgyerekkel (1,5eves baba lehet ) es a csivavám nem kepes elfogadni ot..folyton ugat,morog. A kutyam most 3eves (ezelott nem nagyon talalkozott kisbabakkal)csak utcan messzirol. Szerintetek sose fogja megszeretni oket?mitol felhet a kutyam?lany kutya. Elore is koszonom a valaszokat,bocsi hogy ekezetet nem hasznaltam

2014. febr. 18. 12:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az én kutyámmal is ez volt, mikor először találkozott gyerekkel. Az enyémmel az volt a gond, hogy előtte nem találkozott még gyerekkel, és az, hogy méretben sokkal közelebb vannak hozzá, mint a felnőttek, akiket már megszokott, megzavarta.

Gondolom, ez kelthet félelmet a kutyában, vagy fenyegetőnek érzi ezt a szokatlan dolgot.

2014. febr. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%
Nem lány, hanem szuka... Nem az a baj hogy nem tudja "megszeretni" őket, hanem sz***rul/egyáltalán nem lett nevelve, így ő dönti el ki léphet be a lakásba és ki nem. A másik lehetőség hogy téged félt, ez szintén arra utal hogy nem vagy megfelelő vezér a szemében. Mennyit foglalkozol vele? Más kutyákkal kijön? Senki másra nem morog csak a gyerekekre? Nem ütötte meg véletlen/direkt régen egy gyerek amitől rossz élmény neki? Mikor ugat/morog te hogy reagálsz, mit csinálsz?
2014. febr. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A kulcs szót és problémát magad mondtad ki: "ezelott nem nagyon talalkozott kisbabakkal". Valójában szerintem soha nem találkozott velük. Féltékenységi rohama van a kutyának, mert látja, hogy a kisbabától mennyire elolvadsz. A te kisbabád az a kutya, aki a helyére akar pályázni, annak vele kell megküzdeni a titulusért.

A megoldás pedig bepótolni a kihagyott szocializációt rehabilitáción. Nincsen házi módszer, mert itt észnél kell lenni, a kutya szemvillanásából is érteni kell. Mindenképpen keress egy hozzáértő embert!

2014. febr. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az én kutyám most két és fél éves, örökbefogadott. Imádja a gyerekeket, vagyis jól szocializált. A múltját kinyomoztam chip alapján, több gyerekes családban nőtt fel. Volt már rá eset, hogy gyerekként kezelt róti megölte a gazdája iker csecsemőit, amikor a szűk lakásban egyedül maradt velük. Féltékenységből! A csivava persze nem róti, de megharaphatja az "ellenfelet". Ne hagyd őket egyedül soha!
2014. febr. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az en kutyàm a gyerek síràstólnakad ki, vaószínűleg azt hiszi bàntjàk a kicsit, es vèdeni akar,denem morog, vagy egyenek, hanem ugat de nagyon....egyenlõre nem jöttem ra a megoldàsra, pedig júnusban jön az új csalàdtag :*(
2014. febr. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Értem. Hát az biztos, hogy nem vagyok egy nagy kutyaszakerto, igazabol a kiskutyam a nagykutyamtol szokta el szerintem az aggressziot. Ha valaki idegen jon a lakasba, akkor ugat.bar egy par pec utan megszokja a vendegeket! Nagyon szeretem ot, rendszeresen viszem emberek koze, viszem,hozom. A nagy kutyakkal nem jon ki jol,valoszinuleg fél. (Pedig nemetjuhassz nott fel) eleg okos kutya egyebkent, ul fekszik pacsit ad tud forogni, odamegy hivas szora, elszegyeli magat,ha tudja hogy rosszat csinalt, egybol hatara fekszik megadom magam stilusba, de a kisbabakkal nem jon ki jol, bar az apukajat se kedveli nem ertem miert.
2014. febr. 18. 13:46
 7/12 A kérdező kommentje:
A nemetjuhasz kutyam meg azert aggreszív,mert kiskoraba elutotte egy auto, es azota a lelkivilaga nem a regi..mert egyebkent az elott semmi baj nem volt vele..
2014. febr. 18. 13:49
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát ha probléma van akkor azt kezelni kell, nem ráhagyni a kutyára!


Egyébiránt az én kutyám sem rajongott a gyerkőcökért, aztán szépen megtanítottam arra, hogy ha szépen közeledik hozzá egy kisporonty akkor ő leül, megsimogatják és már mehet is a dolgára:)


Vannak eredendően gyerekkedvelő kutyák, vannak olyanok akik nem, de ha gyerekek közelében tartok utóbbi ebet, akkor igenis meg kell tanítani elfogadni a kicsit!

2014. febr. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A kutya nem tudja automatikusan, ha nem volt sose gyerekes közegben, hogy a gyerek az "ember kölyke". A gyereknek más a szaga (van az a jellegzetes gyerekillat ugye), más a mozgása, hirtelenkedik, kiabál, sikít, sír. A kutya meg nem érti, a hirtelen mozdulatok félelmet kelthetnek benne, azt hiszi egy másik állat, nem áll össze a kép a fejében csak úgy. Hozzá kell szoktatni, meg kell tanítani rá, hogy a gyerek is ember (pozitív megerősítés). Ugyanakkor a kicsinek, azt hogyan kell bánni a kutyával.

Az én kutyám is rettegett a gyerekektől, sosem volt ilyen közegben. Aztán a páromhoz költöztem, ahol 2 kicsi is lakik. Eleinte ugatta őket, menekült előlük, de közös munkával mára a legjobb barátok lettek. Imádja őket, bármit csinálhatnak vele, mert a kutyus is tudja, hogy rájuk mindig számíthat, ha játékról, simogatásról, és egy-két finom falatról van szó.

2014. febr. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

Hogy kezeltétek le a morgását-ugatását?

Határozottan le kell tiltani a kirohanásait. Eleinte nem is engedném a gyerekhez, kisajátítanám, ezáltal a kutya tisztelne engem és a gyereket is. Majd ha már lehiggadt, oda hívnám és feladatokkal-jutalommal szoktatnám a gyerek közelségéhez

2014. febr. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!