Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi szükséges egy kutya nyírásá...

Mi szükséges egy kutya nyírásához?

Figyelt kérdés
Szeretném magam rendbe hozni a kutyám szőrét, de nem tudom, mi szükséges a megfelelő nyíráshoz. Gondolok itt az ollóra, a megfelelő hajszárítóra stb.

2014. febr. 18. 14:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%
Szép munkához profi felszerelés kell. Egy normális olló 6-8 ezer Ft, nyírógép ennek meg a sokszorosa. Megnyírhatod papírvàgóval is, olyan is lesz...
2014. febr. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Little Red,ha már itt vagy:)


a kutyámnak farkaskörmei vannak, tehát folyton vágni kell, de sajnos a kozmetikus rendre elfelejti, azért meg nem szeretnék visszamenni hozzá, sem orvoshoz, hogy levágják. Szeretném megtanulni legalább azt,hogy hogyan vágjam le én, mert ráadásul fekete a körme.


Mit javasolsz, milyen körömvágót vegyek?

Milyen "hosszúságban" vágjam? jelenleg teljesen be van görbülve)


Köszi a választ!

2014. febr. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
73%

Elég egy noname is. Én a guillotines vágót nem szeretem. Nekem az ollós fajra jobban bevált, mert a szétnyíló szárakat kömmyebb egy hosszú körömre ráilleszteni. Arra figyelj, h éles legyen, megfelelő legyen a rugó és ne kelljen óriási erőt kifejteni a vágáshoz.

Vágni fekete körmöt apró lépésekkel kell, utána mindig nézd meg a vágitt felet, lehet látni, ha közeledik az élő rész. Ha netalán belevágsz, akkor nincs baj, kb 2 percig úgy vérzik, h azt hiszed, h elvérzik a kztya, majd hirtelen megáll. Tegyél rà esetleg egy kis betadine-t. Sokan mondják ezt a marassuk a körmöt szappanba dolgot, de én sebbe nem nyomnék szappant.

2014. febr. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Köszönöm!:)
2014. febr. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
little red-nek igaza van egy jó nyírógép valóban nagyon drága de neked arra nem lesz szükséged:) Moser gépet vettem asszem 16 ezer körül. kell egy sima olló, tökéletes egy régebbi othoni nagyobb méretű teljesen fém, jó éles legyen. azrán persze egy kis rutin, de az majd megnön. jó ronda lesz a kutya eleinte de majd belejössz:)
2014. febr. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Kicsit nézz már utána, h egy házi papírvágó vagy konyhai olló éle hogy vág, és hogy hogy vág egy fodrászolló. Nem véletlenül nem használ se kutyakozmetikus és fodrász 100Ft-os ollót. Ha nem találnád akkor elmondom, a gagyi olló tép, szakít és roncsolt véget hagy, a profi sima felületűre vàg.
2014. febr. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
64%

igen little red igazad van papírvágó olló, 100 forintos olló tényleg nem olyan jó. én egy régi szabó ollót használtam nem azt nagyot, hanem egy kisebbet tök jó volt. 3 óriás snacit csinálgattam vele. plusz persze trimmelő késem is van amit 300 forintért vettem:)

kedves kérdező ha egy kutyust akarsz rendben tartani akkor nem kell neked a legszupereb cuccokat megvenned. persze ha a anyagilag megengedheted magadnak akkor hajrá, a drága eszközök valóban nagyon jók. én azért kezdtem magam kozmetikázni a snacikat mert nem voltam megelégedve a kozmetikusok munkájával. eleinte persze nem ment könnyen, csúnyák lettek de aztán belejöttem:) az HCH címig vitte úgyhogy csak nem volt olyan rossz. nézegettem az olasz, meg a ruszki kutyákat és próbáltam lemásolni, aztán egyszer csak sikerült.

2014. febr. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Én jelenleg videókat nézek, és az alapján szeretnék majd sikeres nyírást végezni :) Az a helyzet, h nem engedhetek meg magamnak drága eszközöket, és nem is szeretném a legdrágábbat, ha megvehetem az olcsóbbat ami ugyanolyan jó.
2014. febr. 19. 16:37
 9/19 anonim ***** válasza:
De nem ugyanolyan jó. Szerinted én azért vettem 8ezerért ollót, mert nem tudtam hová rakni 8ezret? De csináld csak gagyi cuccokkal, csak aztán ne csodálkozz, ha a kutya kinézete is gagyi és igénytelen lesz...
2014. febr. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
ja még annyit kedves kérdező hogy hajvágó nem jó még a drágábbak sem, mert a kutyaszőr megöli. feltétlen állat szőr nyíró kell. a Moser-nek van ilyen otthoni felhasználásra gépe, nagyon strapabíró. hidd el nem azért nem fog sikerülni olyan szépre eleinte mert nem veszel 8000 ezerért ollót:) nem a jó autótól leszünk jó sofőrök:)
2014. febr. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!