Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámat...

Hogyan tanítsam meg a kutyámat hogy ne húzzon séta közben?

Figyelt kérdés
Séta közben valamikor elkezd húzni, de erről már mondjuk leszokott, csak párszor csinálja már.De van egy szokása, amiről sehogyan sem tudom leszoktatni.Amikor már a sétáról megyünk haza, akkor az utcánk sarkától elkezd húzni, mivel tudja hogy otthon vacsora várja.Hogyan szoktassam le róla?
2014. febr. 18. 17:25
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Állj meg, és addig ne menj tovább, amíg nem lazítja le a pórázt, a vacsival meg várj egy fél órát séta után.
2014. febr. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
41%
út közben néha gyengéden rántsd vissza, de ne essen baja.. esetleg néhanéha adj neki jutalomfalatot :)
2014. febr. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Oké, ma este kipróbálom, hátha sikerül.Ment a zöld kéz.Még írhattok válaszokat. :)
2014. febr. 18. 17:35
 4/9 anonim válasza:
megsímogathatod néha, amikor nem húz. akkor talán megérti, hogy így mindkettőtöknek jó :)
2014. febr. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha a kutya az egyik irányba húz, azonnal fordulj az ellentétes irányba és arrafelé menj. Később visszafordulhatsz a házatok felé, de ha megint húz, megint hátra arc. Egy darabig ellesztek ezzel, hosszútávon ez a megoldás. Így megtanulja, hogy nem arra mentek amerre ő akar, mert Te vagy az alfa, a te szavad dönt. A vacsora idejét felesleges eltolni, nem az etetés idejével van a gond, hanem a "ki az úr a háznál" szabállyal.
2014. febr. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is pont ez a helyzet, illetve most már egyre kevésbé. Én fordulgatással tanítottam meg lábnál jönni, így ezt is csináltam az utcába érve, meg a másik, hogy megtanítottam hogy vezényszóra igazodjon vissza, és ha elkezdene sietni, jól lelassítok (hogy egyértelmű legyen a dolog) és ha megelőz, rászólok. Lassacskán, de elértük, hogy többnyire már nem siet, vagy legalábbis egyre kevésbé. :D
2014. febr. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz.Elvittem a kutyámat sétálni, most nem annyira húzott, leginkább sokszor megállt szaglászni, hazafele meglátott egy macskát, elkezdett utána futni, engem meg húzni.Leállítottam nagy nehezen, majd volt pár perc mire folytattuk a sétát.Utána megugatott egy kis tacsit, majd a sarkon lassan, nagyon lassan hazaértünk, csak egy kicsit húzott a házunk előtt. :)
2014. febr. 18. 20:26
 8/9 Imola Ágnes ***** válasza:
Mikor hazaérsz, ne kapjon kaját...csak utánna egy kis idő eltelétével...
2014. febr. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez az, kitartás. :) Ha lassan is, de menni fog. Én konkrétan kb. 9 hónapig sz.rakodtam mire megtanult figyelni rám. Nem volt ő domináns, csak állandóan máshol járt az esze és elfeledkezett a szabályokról.
2014. febr. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!