Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meghalt a kutyám. Mitévő...

Meghalt a kutyám. Mitévő legyek? Legyen új? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A tegnapi napon elaltatták a kutyámat, mert rákos volt és kb.: 3 napja volt hátra. Eleinte azért kaptam mert féltem a kutyáktól köztük ettől is, de később nagyon összebarátkoztunk. Szegény csak 6 éves volt(emberi évben).

Apa új kutyát akar venni, de én nem tudom akarjam-e mert megharagudhat a lelke amikor más kutyát simogatok, mert azon kívül ugyan úgy szeretném mind 2-őt meg mindig is ő maradna az első kutyám.

A másik meg nagyon szomorú vagyok iskolában alig bírtam sírás nélkül, amikor haza jöttem elsírtam magam hogy nem csóválja a farkát a kapu előtt, hogy jövök már. Aranyszínű Golden Retriver kan volt.

Egyszerűen bűnösnek is érzem magam mert nem törődtem vele eleget, nem simogattam eleget, és nem tudott semmit mert eleinte féltem később meg lehetetlen volt betanítani.

13/f


2014. febr. 18. 17:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Részvétem! :(


Szerintem még ne legyen új kutyád, hiszen még a "régit" gyászolod. Kell egy kis idő, hogy túltedd magad a halálán és akkor jöhet új kutya. De azzal már foglalkozz többet!!

2014. febr. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Megharagudhat a lelke?Úristen!Melyik szappanoperából vetted ezt a baromságot?

Én azt mondom,a leírtak alapján ne legyen kutyád.Saját bevallásod szerint nem törődtél vele eleget.Nem valószínű,hogy az újjal többet foglalkoznál.

Elárulok egy titkot:nincs olyan,hogy egy kutyát lehetetlen betanítani.Az más,hogy nem értesz hozzá,de a neten millió olyan hely van,ahol ebben segítenek.Csak akarni kell.

2014. febr. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Én meg azt mondom, legyen új kutyád minnél hamarább.Egy szertelen, aranyos kölyök kutya mellett nehéz szomorúnak lenni.Ja, és ne vádold magad, nem tehetsz róla.
2014. febr. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

kedves kettes, ne várd már el mindjárt egy eredetileg a kutyától félő gyerektől, hogy mindenre betanítgassa.


Kedves kérdező! Szerintem legyen majd új kutyusod, de még ne most azonnal, várj egy-két hónapot. Nekem mikor az első kutyám meghalt, aki 14 éves koromtól kezdve 28 éves koromig volt velem, négy hónapra rá jött az új kutyus, mert nem is bírtam kutya nélkül, de ugyanakkor nekem is volt bűntudatom. De képzeld el, attól, hogy jött az új kutyus, a régit még ugyanúgy szerettem, manapság is sokszor gondolok rá, eszembe jutnak a közös emlékek, hiányzik.

Nagyon sajnálatos, hogy a kutyusod ilyen fiatalon meghalt, de biztos vagyok benne, hogy nem haragudna rád, amiért jön egy új kutya, hiszen őt az új kutyusban is tovább szeretheted. Ha majd az új kutyus jön eléd farokcsóválva, eszedbe jut a régi, és szeretettel gondolsz rá.

Kereshettek egy a régihez hasonló kutyust, de akár még örökbe is fogadhattok egyet menhelyről. Akkor nagy jót tudtok tenni egy olyan kutyával, akinek nincs gazdija, és talán soha nem is szerették, és akkor egy kicsit talán úgy is érezheted majd, hogy nem teljesen hiába ment el ilyen hamar ez a kutyád, hanem azért, hogy otthont adhass egy olyannak, akinek nem volt.

Szóval szerintem legyen kis idő múlva új kutyus, és most már nagy fiú vagy, nem kisgyerek, mint amikor ez a kutyus hozzád került, úgyhogy legyél felelősségteljes, törődőbb gazdija!

2014. febr. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Már kicsit meg vagyok nyugodva, és igen az újjal többet törődök én is.
2014. febr. 18. 18:28
 6/12 anonim ***** válasza:
Az ilyen bánat hamar múlik.A lelke miatt kár aggódni,most,hogy nincs.A kutyákkal ugyanis,akárcsak az emberekkel,még életükben kell törődni.Ami utána van,már nem értük és nem róluk szól.Szóval,ha megvették a szülők az új kutyát,úgy foglalkozz vele,ahogyan az előzővel kellett és lehetett volna.
2014. febr. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Részvétem Kérdező!

Valakinek az segít, ha rögtön új kutyát kap, valakinek meg az segít, ha előbb meggyászolja a régi halálát. Ennyiből nem igazán derül ki, hogy te melyik kategóriába tartozol. Viszont az elmondottak fényében azt javaslom, várj még az új kutyával és nyald be a kutyás szakirodalmat (Ceasar Milan, Fennel), hogy ne csak ne félj a kutyáktól, hanem értsd és kezelni is tudd őket! (Igen, az olyanokra gondolok, hogy az idősebb kutya is tanítható - csak neked eddig nem volt meg a tudásod hozzá.)


"mert megharagudhat a lelke amikor..." most komolyan azt mondod, hogy szerinted az aranyos, kedves, rendes kutyád azt szeretné, hogy egész életedben miatta szenvedj? Ejnye.

2014. febr. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom ami történt! :(


Viszont várjatok egy kicsit az új kutyussal.Mivel gyászolsz így ezt a szomorúságot átadhatod az új kutyusnak aki nem fogja érteni miért vagy szomorú.Én a helyedben nyáron hozatnék új kutyust.Hiszen nincsen suli és rengeteg időd lesz vele foglalkozni,addig is olvasgathatsz a kutyákról többet,pár hónap alatt meg is gyászolod az elvesztett kutyusodat és mellette tanulhatsz a kutya nevelésről stb :)



Mondjuk én bele se merek gondolni,hogy mi lesz ha az én kutyusom elmegy :( Azt mondom kb pár napra rá kéne egy új kutyus.De előre nem tudom,hogy meddig leszek a gyász alatt.Lehet pár hónap nekem is kelleni fog,hogy új kutyusom legyen.Lehet tényleg 1-2 héten belül új kutyám lesz,nem tudhatom.


Valakinek segít az,hogy másnapra új kutya van, van akinek kell pár hónap vagy pár év mire egy új kutyára tud nézni mindenki más ilyen téren.

2014. febr. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Részvétem! :'(

Fogd fel úgy, hogy az új kuyussal többet fogsz törődni! De a véleményem az, hogy egy pár hetet legalább várjatok az új kutyussal, ami alatt te is felkészülsz rá, és valamelyest enyhül a fájdalom.

2014. febr. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Részvétem:((

szerintem legyen majd, egy kis idő után kutyusod. Amikor már érzed hogy felkészültél rá :)

2014. febr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!