Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám csak rám hallgat ez...

A kutyám csak rám hallgat ez a családtagjaim számára miért az én nevelési hibám? Esetleg igazuk van?

Figyelt kérdés
Családtagjaim nagy része kb. 0 kutyákhoz fűződő tudással bír mégis bizton állítják, hogy az én hibám az, hogy rájuk nem hallgat a kutyám. Nekem egy szavamba kerül és a kutyám pontosan végzi a feladatát őket pedig nagy ívben le...Egyébként a kutyus elég bizalmatlan és távolságtartó.
2014. febr. 18. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:
mert nem akarják beismerni saját hibájukat..
2014. febr. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a teljesen normális. A kutyának a gazdájára kell hallgatnia. A kutya pedig azt tekinti a gazdájának aki törődik vele, szóval ez nem a te hibád, inkább az ővék, többet kellene a kutyussal foglalkozni nekik is, ha azt akarják hogy hallgasson rájuk :)
2014. febr. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én ezt nem tartom hibának, ha szeretnének valamit a kutyától, foglalkozzanak vele. Egyszerűen szembesítsd vele őket, hogy te x órát foglalkozol a kutyával, ők meg nullát.
2014. febr. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is így van,rám a kutyám jobban hallgat,a család többi tagjára sz@rik konkrétan.

Egyszer megkérdezték mért,én ezt vagyis ehhez hasonlót mondtam.


1, Én viszem le napi 3x sétálni

2,Én adok neki enni

3,Én fésülöm ki 2-3 naponta

4,Én fürdetem

5, Én nevelem

6, Ti sose foglalkoztok vele,csak simogatjátok

7, A kutya arra hallgat aki foglalkozik vele,szabályokat jelöl ki stb

2014. febr. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Már kezdtem magam hibáztatni pedig imádom a kutyám és valóban csak simogatják vagy néha mikor egész nap nem vagyok itthon megetetik és szemmel láthatóan nem tekinti őket gazdájának, de ők maguknak talán soha nem fogják beismerni.
2014. febr. 18. 18:11
 6/7 anonim ***** válasza:

De, ha azt akarod hogy ez rendeződjön akkor:

1. A család többi tagjának is kell foglalkoznia vele

2. A kutyában is tisztázódnia kell annak, hogy ő van a falka legalján és és a többiekre is ugyan úgy hallgatnia kell.

2014. febr. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Már beszéltem mindenkivel még a kutyával is...komolyra fordítva szót hétvégén család kiképzés lesz, hogy hogyan kell ezt a kutyás dolgot csinálni. Köszönöm a tanácsot!
2014. febr. 18. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!