Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A BEAGLE kutyusrol szeretnek...

A BEAGLE kutyusrol szeretnek leirásookat kapni, hogy mennyire okos, mennyire tanul könnyen, szobatisztasága és, hogy mennyit eszik? TAPASZTALT GAZDIK VALASZÁT SZIVESEN VÁROM

Figyelt kérdés

2014. febr. 18. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Már nem azért de ez mind a neveléstől függ...


GOOGLE AMÚGY MEG A BARÁTOD!!



[link]

2014. febr. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudod,engem a tapasztalatok érdekelnek a kutyával szemben amik valósak,éstényleg olyan válaszát várom aki tartott vagy tart beaglet,azért egy internetes szöveg meg egy tapasztalt gazdi véleménye között külömbség van,azért nem minden nevelés kérdése...;)
2014. febr. 18. 20:19
 3/9 anonim ***** válasza:

Válasz:


Minden kutya egyformán tanítható. Van amelyik makacs az elején.. Mindegyik kutya okos.. Nem fajtára kell szedni...


Hülyeség az, hogy csak pár fajtát lehet tanítani.

Tapasztalt gazdi választ vársz... Valakinek rosszcsont Beagle-je van..Valakinek gyorsan tanult, valakinek lassan.


Ugyan úgy mint az emberek valaki kitűnő tanuló, valaki közepes tanuló, és vannak a rossz tanulók... Itt se "emberfajtára" megyünk hogy: Az Amerikai okos, az Afrikai buta.. vagy bármi más ( ez csak példa volt.. ) Ugyan ez az állat is..

2014. febr. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Imola Ágnes ***** válasza:
Minden kutyát valamilyen céllal tenyésztettek, így nem minden kutya képes egyenlő mértékben ugyan azokra a dolgokra. Ez normális dolog. Ugyanakkor fajtán belül is minden kutya más, és más személyiség. Nyilván van olyan tulajdonság, ami jobban jellemzi bizonyos fajtákat, pl: a roti őriz, a golden nem... a vizsla apportíroz...a kaukázusi kevésbé... Ugyanakkor az is igaz, hogy nincs buta kutya, csak kevésbé együttműködő, amit jobban kell motiválni. Ami a beagle-t illeti, kissé makacs, az orra vezérli... megfelelő gazdánál tökéletes kutya...nem agresszív, imád vándorolni, bóklászni, és nagyon erős a szagkövető ösztöne, amit ha kielégítesz, nem lesz baj vele... Kitartó, mozgékony gadát igényel...kicsi korától gyakorolni kell, a behívást, és azt, hogy nyilt területen a gazdára figyeljen. A szobatisztasága pont olyan, mint akármelyik kutyának...dolgozni kell rajta, és nincs gond. Enni annyit eszik, mint bármelyik vele hasonló méretü kutya...táponként változik az adagolás.
2014. febr. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lassan 16 éve tartok beagleöket. Szóval azthiszem tapsztalt vagyok.

A beagle egy baromi okos fajta, de makacs is és rafkós. Szinte bármire megtanítható, de máshogy kell kezelni mint mondjuk egy boxert (azért írok boxert mert volt boxerem is így van tapasztalatom).

Ha jól nyúlsz hozzá jó kutya lesz, de nem lesz olyan mint egy boder collie vagy egy nj aki a parancsaid lesi állandóan és épp ezt szeretem bennük. Eddigi kutyáim mindegyike munkavizsgázott sikeresen, engedelmes tanfolyam végén a vizsgát szinte hiba nélkül teljesítették.

Na jó egy van aki nem, de ő még csak 1 hete van nálam, a fajtamentőktől hoztam el 9 éves. Eddig kertben volt, de 1 hét alatt szobatiszta lett megtanulta az itthoni szabályokat. A behívhatóságot és egy alapparancsokat még tanuljuk, de hát ez nem csoda, hogy 1 hét nagyon kevés idő.

2014. febr. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Beaglem van lassan 3 éves . Elég okos csak kicsit makacs, de azon kívűl nagyon gyorsan tanúl. Nekem ő kinti kutya , a házba nem engedjük be. Napi egyszer kap kaját, Egy olyan tálnyit . Nem tudom pontosan megmondani, hogy az mennyi. Amúgy száraz tápot kap, de sokszor kap házikosztott, igazából vegyesen és mindent megeszik. Csontott nem adok neki.
2014. febr. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 the hermit válasza:

Az enyém lassan 4 hónapos. Rendkívül értelmes, de ahogy fentebb írják, makacs... Nekem az a problémám vele, hogy a rendkívüli mozgásigényét nem tudom kielégíteni, bár szoktam vinni sétálni, de jóval többet igényelne. A másik, hogy mivel falkaállat, utál egyedül lenni, a háznál viszont csak macskák vannak. Az alaptermészete barátkozós/barátságos(házőrzésre alkalmatlan), emberrel és állattal egyaránt, de a macskák ezt máshogy gondolják...

Nem eszik túl sokat, de falánk, mint bármelyik másik kutya. Ha túletetik és nem mozgatják eleget, hízásra hajlamos. Nálam kétszer kap egy nap, reggel szárazat, délután tésztával kevert húspépet, de majd csak egyszer fog, ha eléri a végleges méretet. A szobatisztaságról nem tudok mit mondani, mivel kinti kutya.

2014. márc. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy barátom beagle kutyájára vigyáztam egy hetet. Imádom a kutyákat, de beagle akkor se kéne, ha ingyen lenne.


Ostoba, makacs kutyaként ismertem meg, amelyik a saját kakiját széttapicskolta az egész konyhában, majd hentergett is benne, a szomszédok lincs hangulatban, mert úgy ordított, mint egy sakál... Jó móka volt :D


Nem az ő hibája, a gazdáé meg hát ő vadász kutya, az a dolga, hogy egy nagy falkával ordítsák fel az erdőben az apróvadakat, nem az, hogy egy lakásban megmakkanjon.


Ellenben, ha egyszer udvarházam lesz és rókákra fogok vadászni, csak beagle-t választok.

2014. júl. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia!

szerintem elég könnyen tanítható. :) Az én kutyám júl. 21-én lesz 12 hetes. Már tudja ezeket: Ül!

Fekszik!

Marad!

Hozzám!

Próbáld meg kajával motiválni ;)

2014. júl. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!