Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen engedély kell ahhoz,...

Milyen engedély kell ahhoz, hogy kutyát tartsak panelban?

Figyelt kérdés

Panelban lakom albérletben, de mivel júniusban költözöm el ezért bevállaltam, hogy kutyát tartsak. Nagytestű ebről van szó, de még kölyök, így gondoltam, hogy mire amúgy is akkora lesz, hogy kicsi lesz neki a panel, már nem leszünk itt.

Főbérlővel megbeszéltem, megengedte, és mondta hogy a házi rend szerint minden lakásban max 1 kutya és/vagy egy macska (már nem emlékszem, hogy és vagy vagy :) )lehet.

Nagyon sok a kutyás család amúgy is a lépcsőházban, nem gondoltam volna, hogy bármi gond lesz, főleg, hogy van olyan lakás is ahol 3 kutya van, ebből kettő felnőtt nagytestű.


Ma összefutottam egyik idős hölgy szomszédommal, aki meglepődve kérdezte, hogy mi van a kutyával? Közöltem vele hogy az enyém, majd egyből kezdte, hogy de nem szabad tartani. Mondtam neki, hogy a házirend szerint igen is lehet. Majd motyogva távozott és mondta hogy de kell rá engedély és hogy ő csak szólni akar, hogy ne lepődjek meg.

Milyen engedély kell? Honnan kell kérjem, ha egyáltalán kell-e ilyen azok után hogy a házi rend szerint tarthatom? Vagy ez csak tipikus öreglány hiszti? Neten nem találtam semmi konkrétat.



2014. febr. 19. 00:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Semmilyen engedély nem kell hozzá! :)
2014. febr. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Ez csak hiszti. Senki nem fog kimenni ellenőrizni amúgy sem.
2014. febr. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem hozzáfűzni, hogy a kutya nem lármázik, nem ugat-vonyít-nyüszít a lakásban. Nem szarik-pisil a lépcsőházba, nincs vele gond. :)

Szerintem sokkal zavaróbb egy kutyánál az amikor a süket 90 éves szomszéd tévézik és reggel 8tól este kb 9ig hidrató-kívánságkosár-barátokközt minden van. Vagy a másik akinél minden hétvégén buli van és üvöltöznek nem csak a lakásban de még a lépcsőházban is az éjszaka közepén, vagy ahol folyton bőg a gyerek és az anyja ordibál rá úgy hogy két emelettel alatta is hallom, vagy ahol pár naponta összevesznek és zárják ki egymást a lakásból és dörömbölnek...


Úgyhogy ezért nem értem az öreglány beszólását, de ha kell engedély, akkor beszerzem, ezen ne múljon. :)

2014. febr. 19. 00:36
 4/14 sippara ***** válasza:
80%
Nem kell semmilyen engedély, SŐT, a házirend sem szabályozhatja a tartható állatok számát. Ilyen szempontból a kutya olyan, mint a mobiltelefon, a tv, vagy egy papucs, márpedig ha te húsz telefont, tíz tvt és negyven pár papucsot akarsz tartani a SAJÁT (illetve bérelt) lakásodban, ahhoz senkinek semmi köze - amíg nem zavarod vele a többi lakót (nem, az, hogy marinéninek nem tetszik, hogy ekkora kutya van a lakásodban, nem számít :) ). Jó kutyázást!
2014. febr. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 sippara ***** válasza:
82%

Ó, és ha mégis probléma lenne, ezt lehet lobogtatni:


[link]


Tudom, hogy ebben önkormányzatról van szó, de szerepel benne, hogy:


" Kifejti az indítványozó, hogy a Korm. rendelet1 a csoportosan tartható ebek tartásának módját nem az egy helyrajzi szám alatt található ingatlanra eső darabszámban határozza meg, hanem egyedenként akadálytalanul biztosítandó szabad terület szerint. Az ettől eltérő rendelkezés – az indítványozó szerint – „aránytalan tulajdoni korlátozást” jelent, és így sérti az Alkotmány 13. § (1) bekezdését is. Megfogalmazza, hogy az önkormányzat rendeletében csak a Korm. rendelet1-ben leírt okból és módon korlátozhatja a tartható állatok számát.


Az indítványozó a Polgári Törvénykönyvről szóló 1959. évi IV. törvény (a továbbiakban: Ptk.) 191. § (1) bekezdésére, 100. §-ára, valamint 106. §-ára hivatkozva kifejti, hogy a Korm. rendelet1 által meghatározott állattartási módon kívül „csak az állat érdekében történhet korlátozás”. E körben hangsúlyozza, hogy helyi rendeletben a környező lakóközösség kialakult élet- és szokásrendjének tartós és szükségtelen zavarásán túl akkor lehet az állattartást korlátozni, ha az állatok védelméről és kíméletéről szóló 1998. évi XXVIII. törvénybe (a továbbiakban: Ávtv.), illetve a Korm. rendelet1-be ütközik."

2014. febr. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Akkor ha találkozom vele akkor megköszönöm, hogy volt olyan kedves, hogy szólt, de rosszul tudja. :)
2014. febr. 19. 00:51
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Az idős hölgyek ilyenek, még a játszótéren játszadozó gyerekek is zavarják őket.
2014. febr. 19. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
58%
Azt se kell neki mondani, hogy rosszul tudja, mert szerinte úgyis ő tudja jobban. Egyszerűen köszönd meg, hogy szólt, és hagyd figyelmen kívül.
2014. febr. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%
Akár magamat hallanám 1 évvel ezelőtt.:D Sőt, engem még bűnözőnek is neveztek, meg csalónak. Öregasszonyok, mindenbe beleütik az orrukat. Hisztiznek 2-3 hétig, aztán jön valami új téma, amin lehet csámcsogni - mondjuk találnak egy sáros csizmanyomot a lépcsőházban - és el is felejtenek téged is meg a kutyát is.
2014. febr. 19. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
Ezeket a vénasszonyokat minden zavarja, ha egyetemista vagy, vagy dolgozol, nem dolgozol, gyereked van, kutyád van, macskád van, tv-d, sőt mindennek a puszta létezése is. Sok nagyon irigy és az a hobbija, hogy az élőfába is beleköt. Az ilyet le kell szarni magasról.
2014. febr. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!