Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnék összeszoktatni...

Hogyan tudnék összeszoktatni egy 2 éves kutyust egy ugyancsak 2 éves nyuszival aki szabadon él a lakásban? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Nagyon nagy gondban vagyok és szívesen vennék bármilyen ötletet. Akármit.

Az a helyzet hogy, hozzánk került egy csodaszép kutyuska, Nina. A gazdija lehet kimegy külföldre munkába állni és a kutyus nálunk maradna.

Viszont nekünk van egy nyuszikánk aki eddig szabadon garázdálkodhatott a lakásban, gond nélkül.

Viszont a kutyus miatt be kellett zárni mert ahogy, meglátta a kutyus a nyuszit mozgolódni, rendkívül felfigyelt rá és el szerette volna csípni.

Titkon reménykedek hogy, nem látott még nyuszit és ráadásul mozog meg minden és csak meg akarja nézni-szaglászni stb.... és nem pedig felzabizni.

A kutyus, 2 éves de remélem még lehet tenni valamit.

Kérlek titeket segítsetek. Rendkívül fontos mert így minden percem csupa aggodalom. Nina elég nagytestü kutya.

Németjuhász keverék és ha igazán belendül akkor meg tudja gyötörni a nyusziketrecet annyira hogy, elérhesse.

Minden ötletet tippet és tapasztalatot előre is köszönök.


2014. febr. 19. 02:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Először is tedd pórázra a kutyát a nyuszit ketrecben tedd a földre. Sétálj el mellette jó párszor. Ha a kutya elfordul és oda néz ahol a nyuszi van ráncs a pórázán, hogy rád figyeljen. Majd ha ez már megy addig még a kutya már egyártalán nem törődik vele, akkor fektesd őt a ketrec mellé megadó pózban ( oldalán feküdjön feje a földön ) Vedd ki a kezedbe a nyuszit, hogy lássa már ő is a falka tagja. Simogasd a nyuszit, közben ő feküdjön a fentebb leírtak szerint. Majd ha a kutya már nyugodt, nem fúj, kapkodja a fejét, szemét, nem csóválja a farkát, akkor tedd hozzá közel, a feji felé emeld a nyuszit, hogy tudja, hogy ő feljebb van a ranglistán mint a kutya. Majd tedd a hasára, dörzsöld őket össze. Kb ennyi. Ezt ismételd meg gyakran kb 1 hétig folyamatosan. Majd utána engedd el szaladgálni a nyuszit a kutyát meg tedd pórázra, ha valami rosszban sántikál csípd meg. A kezeddel formálj szájat és harapd nyakon :) Majd írj végeredményt :)
2014. febr. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát én biztosan nem így szoktatnám őket össze. Nem biztos, hogy ennyire meglenne nevelve a kutyus, hogy simán lefekszik és meg se mozdul a nyuszi láttán. Ezt a módszert elég veszélyesnek találom. Nekem szerencsére nem volt probléma összeszoktatni a kutyusomat a tengerimalacokkal, bár ő nem egy németjuhász, hanem egy havanese keverék :D

Szerintem tegyél be egy rongyot a nyuszihoz, aztán add oda a kutyusnak, hogy érezze az illatát. Az is jó megoldás, hogy leveszed a ketrec tetejét, lerakod a földre, a kutyát ne tedd pórázra, legyen rajta egy nyakörv, hogy meg tudd fogni, ha neki esne a ketrecnek. Ja és a ketrecbe ne legyen semmi ilyenkor ahova eltudna bújni a nyuszi. Azért írtam, hogy ne legyen póráz a kutyán, mert ilyenkor valamiféle hatalmat éreznek, nem tudom, hogy kell ezt helyesen megfogalmazni, de pl. amikor sétálok a kutyámmal pórázon akkor sokszor beleköt olyan kutyákba, akikkel egyébként póráz nélkül semmi baja. :) Egyébként amikor találkoztak, mi volt a kutya reakciója? nyalta a száját stb. ? :)

2014. febr. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindkettőtöknek a válaszokat.

Tudjátok amikor idejött a kutyus annyira félt mindentől hogy, el se tudom mondani.

Egyébként tegnap jött ide a barátnőmmel még csak.

Nina kertesházban volt oly módon hogy, gazdija vendéglátozik és heti két szabadnap mellett reggel megy éjjel jön.

Nina egyáltalán nem egy szocializálódott kutyus.

Sétáknál rávicsorog a kutyákra behúzott farokkal.

Amikor rászólok emiatt akkor befejezi és rettenet félve csak szagolgat. Tőlem is a kaját úgy veszi ki a kezemből hogy, ha nem nézek a szemébe.

Este mikor már egy kicsit feloldódott akkor vette észre a szabadon élő nyuszinkat és ekkor megváltozott a kutya.

Hegyesre élezett fülekkel és feszített izgalommal figyelte a nyuszit. Amikor a nyuszi észrevette a bajt akkor el akart iszkolni ekkor viszont ugrott is utána a kutyus csak én erre is felkészülve elkaptam a nyakörvénél.

Ezekben a pillanatokban nem volt igaz a kutyára a félelem meg az ezt megelöző tapasztalataim vele.

El akarta kapni a nyulat csak hát nem tudom mi célból.

Amikor bezártam a nyuszit ott előtte akkor is feszülten bukott a ketrecnek és mereven bámulta a nyuszit.

Nekem egy szobás lakásom van és nem is tudom külön zárni őket. Ez a nagy testű kutyus ha rálibben a ketrecre akkor azzal az erővel be is jut a nyúlért az tuti.

Úgy szüntettem meg a vadászhatnékját hogy, a ketrecet letakartam egy vékony ám a kutya számára átláthatatlan ágyneműhuzattal. Így nem látta a nyuszit és el is nyugodott. Azóta is letojja a ketrecet.

De gondolom én ha ágynemű nincs akkor kezdi elölről.

Nem biztos hogy, sokáig beválik ez a letakarás és gondolom ha a kutyus feloldódik (ha) akkor megélénkülhet stb...Otthonosan érezve magát nem tudom milyen veszélyt jelenthet. Mindig van itt valaki mert ki tudja.....

Nina mondom eléggé nagy. Egy akár játékos harapás is a nyuszi halálához vezethet.

Azt nem figyeltem hogy, nyalta e a száját és azt sem tudom mi célból kattan rá így a kutyusra.

Talán a válaszom segít nektek kitalálni mi itt a megoldás.

És előre is köszönöm ha még szántok rám egy kis időt és írtok. Szép napot nektek :-)

2014. febr. 19. 14:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Huhh... Hát elég nehéz lesz az összeszoktatás. Vagy lehet nem is jársz majd sikerrel.. :( én biztos nem merném, de hát történhet csoda.. :P Szerintem ha a nyuszi a ketrecben marad (ami nem olyan jó szegénynek, ha eddig szabadon élt a lakásban) akkor nem olyan nagy az esély, hogy baj történjen. Viszont ilyenkor azt kéne csinálni, hogy ne engedd a kutyust a ketrechez. Szólj rá erélyesen ha odamegy. Annyiban jó, hogy szegény kutyus fél még egy kicsit, hogy könnyebben lehetsz a falkavezér. Még gondolkozok, hogy mit tudnál csinálni.. aztán írok ha eszembe jut valami :)
2014. febr. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!