Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne ideális...

Milyen kutya lenne ideális társ nekem?

Figyelt kérdés

Egy ideje szeretnék venni egy kutyuskát. Sajnos attól félek, hogy nem fogok tudni majd eleget törődni vele mert még iskolás vagyok és sokszor 6,7-kor érek haza és tanulnom is kell.Naponta lenne 1-2 orám a kutyusra plusz ha még korábban felkélnék akkor még több. Hétvégente meg sokall több időm lenne.:)

Ennyi idő elég lenne-e arra, hogy a kutyát rendesen meglehessen nevelni?

Szeretnék egy hűséges társat(nem csak elvárásaim vannak tennék is értük). Leginkább farkaskutyán, argentin dogon, huskyn gondolkoztam de mondjatok más fajtákat is nagyon örülnék.


2014. febr. 19. 22:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem inkabb tarts nyulat vagy vmi kevesebb odafigyelest igenylo allatot. Velemenyem szerint kutyust igy ne vallalj be , mert nagyon sok mindennel jar egy kutya meg iskola nelkul is .
2014. febr. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem is inkább más állatot tarts, mondjuk cicát :)
2014. febr. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi a veget a most olvastam. Nekem dogom van 1,5 eves kan. Nem tudom mennyire ismered a fajtat de rengeteg mozgasra, nevelesre, odafigyelesre van szuksege. Mi meg kulon K9- es tanart is szereztunk neki amivel elegge le lett fojtva benne az agresszio. [ ilyen termeszetu ez a fajta ] ha esetleg erdekelne a fajta irhatsz uzit
2014. febr. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
71%
Hát az 1-2 óra nem olyan sok, egy kutyának több kell.Ha viszont nagyon akarsz egy kutyát, akkor ne olyat vegyél, aminek nagy a mozgásigénye.Naponta 2-3 óra séta, vagy valami más tevékenység ami kiteszi a mozgásigényét kell.Most telóról vagyok, ezért nem írok regényt, jól gondold meg, egy kutya nagy felelőség.
2014. febr. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

A felsorolt fajtáknak (különösen a huskynak) nagyon nem elég az, amit te nyújtani tudsz.

Hol tartanád a kutyát? Volt-e már kutyád? Járnál-e kutyaiskolába?

2014. febr. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Ennyi idővel?Ez kevés,marhãra.Az áruk kennelből nagyon drága,szaporítótól meg bevãsárolsz egy rakás kockázatot.Dp,allergia,süketség stb.ebbe nagyon könnyű belecsúszni.A ráfordított idő pedig kevés ezeknél a kutyãknál és egy jó iskolába sem árt beruházni.Meg alaposan utána olvasni a fajtának,mondjuk fajtamentők oldalain,hogy tudd,mit is jelent valójában és mire is van szüksége a kutyának.Egy huskynak mondjuk alapból egy szökésbiztos kerítés és napi intenzív lemozgatás.
2014. febr. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Huskyt ennyi foglalkozással semmiképp.
2014. febr. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

a helyzet az, hogy mondhatnak amit akarnak, hogy kevés ez az idő, de a legtöbb kutyagazdi - sajnos- nem szán napi 1 órát se a kutyájára.Kérdés lenne: hány éves vagy? a szüleid segítenének? a kutya bent vagy kint lenne?


még: nagytestű, nagy mozgásigényű kutyát én a helyedben nem tartanék...azért, mert nekik sajnos tényleg nem elég az, amit nyújtani tudsz...egyszerűen azért nem, mert többet kell mozogniuk (és a tévhittel ellentétben, ha kertben tartod, akkor sem fog magától annyit mozogni, mindenképpen sétálni kell vinni), és az egész együtt töltött időtök csak abból állna, hogy ő rohangál...és még az sem lenne neki elég, lehet, hogy neveletlen és agresszív lenne, mert frusztrálja az, hogy nincs lemozgatva.


Ha válaszolsz a kérdéseimre, esetleg tudok segíteni fajtákban gondolkodni:)

2014. febr. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

16 éves vagyok falu lakok, a kutyának nagy mozgástere lenne kint az udvaron. Apukám itthon dolgozik és ő is szeret foglalkozni a kutyákal.

Volt egy kaukázusi kutyánk de sajnos most nemrég halt meg és szeretnénk egy új kutyát.

Nyúlam az van de azoknak az állatoknak nem nagyon igényesek, macskánk is van de az mégsem olyan mint egy kutya. A macska nem olyan hűséges mint egy kutya ezért is akarok kutyát. Nekem minden kutya egyformán jó de mégis a nagyobb testű kutyák valamiért jobban tetszenek.

2014. febr. 20. 18:26
 10/20 anonim ***** válasza:
tehát kint élne a kertben? melyik megyében laksz? (akkor az ottani menhelyeket lesem meg)
2014. febr. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!