Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a rosszabb a kutyának....

Melyik a rosszabb a kutyának. Ha láncon tartják, de elengedik az utcára, rendszeresen, vagy ha sose viszik sétálni, de a kertben szabadon van?

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja, hogy a láncon tartás az iszonyú a kutyának! De ha elvan engedve fél órára naponta, vagy 2-3 naponta hogy az utcán szaglásszon, rohangáljon, az jobb mint a kertben rohangálás egész nap nem?

2014. febr. 20. 15:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
50%
Pedig hány homoszexuális van a világon, miért nem állsz be te is a sorba...
2014. febr. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
89%
Nézd, ők csak addig engedik az utcára, amíg le nem amortizálja a kutya valakinek a húszmillás autóját, aztán lehet járni a bíróságra közúti veszélyeztetés vétsége miatt és el lehet adni a házat a kártérítés kifizetéséhez. És ez még a jobbik eset, mert ha még személyi sérülés is történik, akkor...
2014. febr. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
87%
hát...ha te elbírsz a lelkiismereteddel, akkor hajrá...sajnálom azt a szegény állatot. Remélem egy állatvédő, vagy egy kedves család meglátja az utcán kóborolva és hazaviszi magához, ahol kertben lesz, megkap mindent, és sétálni is járnak vele.
2014. febr. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
83%
Részben az önsétáltató kutyák okozzák a mérgezések egy részét, mert ugye ők oda sz.rnak ahova akarnak, senki nincs, aki feltakarítsa, járda közepe, homokozó, bármi. Szabadon szaporodnak a szintén önsétáltató, vagy csupán kidobott kutyákkal rengeteg felesleges almot hozva a világra, amik vagy simán elpusztulnak, vagy mennek menhelyre, sintértelepre. Az önsétáltató kutyáknál nincs ott a gazdi, hogy fegyelmezzen, ezért verekedéseket vagy közúti balesetet okozhatnak. Azután este visszatérnek a gazdihoz (ha visszatérnek, és nem lövik ki őket, nem viszik be a sintértelepre, vagy nem ütik el), aki meg elégedetten megveregetheti a vállát, hogy milyen jó gazdi, ennyire gondoskodik a kutyáról. Köss a kutyára akár csak egy erős zsineget, ha pórázra se akarsz költeni, és vidd el sétálni, de ne engedd ki az utcára... ha legközelebb önsétáltató kutyával találkozok, bevitetem, eddig csak arra volt időm, hogy elmenjek a helyszínről a saját kutyámmal, hogy nehogy verekedés legyen (és nem az én kutyám kezdi!)
2014. febr. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
85%
Tele van a tököm az önsétáltató kutyák lusta ,felelőtlen gazdáikkal.Ők azok,akik mėg vėletlenül sem chipezik be az ebet,mert ha balesetet,kárt okoz a kutya,nehogy vėletlenül felelősségre lehessen vonni.Meg ne égjen a képe,hogy más háza elė odaszar a kutya.Tessék szabadon tartani a kutyát és hetente kivinni sétálni.Ennyit megėrdemel,vagy ne tartson az illető ebet.
2014. febr. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk évente legalább egy kutyát felszeletel a vonat! Pedig forgalom is alig van. Igen, gondolom ők is köszönik szépen jól vannak!

Kutyát utcára kiengedni törvénytelen és veszélyes mind a kutya, mind az emberek számára!

2014. febr. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
78%
Persze, épp ma volt egy kérdés, hogy a kérdező kijárós kutyái meglógtak. Addig jár a korsó a kútr, amíg el nem törik, vagy amíg be nem csenget a kedves gazdihoz a jegyző vagy egy, kicsit kellemetlenebb megjelenésű állatvédő.
2014. febr. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Szilvi & Argos ***** válasza:
79%

Láncon tartás jogi háttere: [link]


"istestű eb: olyan eb, amelynek testtömege nem haladja meg a 20 kilogrammot;

d)2 közepes testű eb: olyan eb, amelynek testtömege 20-40 kilogramm;

e)3 nagytestű eb: olyan eb, amelynek testtömege meghaladja a 40 kilogrammot"


"Tilos

a) kistestű ebet 10 m2-nél, közepes testű ebet 15 m2-nél, nagytestű ebet 20 m2-nél kisebb területen tartósan,

b) kistestű ebet 4 m-nél, közepes testű ebet 6 m-nél, nagytestű ebet 8 m-nél rövidebb eszközzel tartósan kikötve tartani"


Egyébként az utcára kiszökött, kiküldött gazdákat jól seggbe kéne rúgni, mert nagyon veszélyes dolgot művelnek.

Pl. tegnap ismerősöm a pórázos kutyájával sétált, faszi állt ki kocsival, amstaffja kirongyolt a kutyára, faszi utána és bedobta a kertbe, kutya újra kitört és ismerősöm alkarját harapta meg nagyon csúnyán, plasztikázni kell majd!!!

Minket is számtalanszor támad meg kapun kirontó kutya!


ZÁRT kertben lánc NÉLKÜL SZABADON kell kutyát tartani, ez a minimum!!! Szigetelt házzal

Aztán a napi sétát, tanítást, játékot már nem is említem

2014. febr. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
63%

Számomra az, aki kiengedi a kutyáját, csak egy kicsit van "magasabb szinten", mint egy állatkínzó. Én mélységesen megvetem az ilyen gazdákat, és nem értem, felnőtt emberek miért nem képesek felelősen átgondolni és megérteni, hogy a kutyát nem szabad csak úgy kiengedni. És nem csak a kutya miatt. Mert lehet, hogy a kutya 10 évig is visszajár látszólag gond nélkül, de közben rengeteg kellemetlenséget okozhat másoknak. Pl képzés alatt álló, vagy tüzelő kutyás sétáltató gazdiknak. Vagy olyanoknak, akik félnek a kutyáktól. Vagy azoknak, akik a random helyekre tett kakát kerülgetik.

Ezen kívül pedig egy így kiengedett kutya okozhat komoly baleseteket, pl ha rátéved egy forgalmas útra.

Ehhez képest az már szinte mellékes, hogy lehet, hogy a kutya egyszercsak mégse megy haza.

Én hívtam már ki sintért önsétáltató kutyára... illetve akartam hívni, de nem vették fel a megadott telefonszámot. De legközelebb is bepróbálkozom.

2014. febr. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
83%

utálom az önsétáltató kutyák gazdáit

nem merem kivinni az utcára sétálni a kutyámat, mert a szabadon engedett kutyák előszeretettel morogva közelítenek...

nem beszélve a sok vonat alá futott, autó által elütött, megtépett, megkínzott önsétáltató kutyákról, de persze, köszönik szépen, jól vannak :)

2014. febr. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!