Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kutyáim eltűntek, hol...

Ha kutyáim eltűntek, hol érdemes keresni őket? A kérdés komoly és sürgős. Hülyék kíméljenek. Többi lent.

Figyelt kérdés
Egy nagyváros telkes külterületén vagyok. Két kutyám ma eltűnt. Kijárnak ugyan, de sose mennek el és mindig várnak haza, + egyiknek kiskutyái is vannak. Szal kizárt h elkóboroltak. Hol, milyen helyeken érdemes őket keresni ilyenkor? Nem az árokpartra gondoltam. Minden segítséget köszönök!

2014. febr. 20. 18:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Pedig az árokparton is kell keresni. Nálam a facebook vezetett legnagyobb sikerre. Felteszem a képet, és megosztom az összes csoportban, aminek köze lehet a városomhoz (online piactér, állatvédők, akármi). Persze szétnézni a környéken, azon az útvonalon, ahol sétálni szoktatok, és ha lehet plakátolni. Felhívni a környékbeli menhelyeket, sintértelepeket. Chip regisztrációt leellenőrizni, hogy az aktuális adatok szerepelnek-e. Ha néhány napig nincsenek meg, akkor kiterjeszteni a keresést más városokba is.
2014. febr. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, előző voltam...nem a saját kutyáim tűnnek el ilyen sűrűn, hanem én szoktam a talált kutyák gazdiját keresni :)
2014. febr. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Ja, "kizárt, hogy elkóboroltak", csak éppen "eltűntek"...


Elég kicsi az esélye, hogy pont akkor pont ott lesznek a kutyák, ahol ti is, persze át lehet fésülni a várost autóval, beleértve az "árokpartot" is. A helyi és környékbeli menhelyeknek, állatmentőknek, állatorvosoknak szólj, tegyél ki fényképes plakátokat és oszd meg a facebookon, aztán reménykedj.

2014. febr. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Pedig az árokpart is reális lehetőség. Ezen kívül állatorvos, állatmenhely, gyepmesteri telep.
2014. febr. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
A gyepi a legvalószínűbb.Vagy árokpart.
2014. febr. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Érdemes szólni a Noé menhelynek, mert hozzájuk országosan rengeteg ilyen hír érkezik, és ha ők is megosztják nagyobb az esély. Fajtamentőket is szoktak értesíteni, ha fajtatiszták, mert hozzájuk kerülhetnek. A környéken lévő állatorvosi rendelőkbe tegyél ki fényképes hirdetést, mert ha megsérül nagy a valószínűsége, hogy oda kerül. A közeli parkokat, sétányokat érdemes átfésülni, meg olyan helyeket ahol jártak már, vagy szeretnek ott lenni. Ismerősökkel, akit a kutyák is ismernek szervezetek városan belüli keresést különválva, mert hozzájuk a kutyáid odamennek, mert ismerik.
2014. febr. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


"Chip regisztrációt leellenőrizni, hogy az aktuális adatok szerepelnek-e." - Ezt hogy kell? Gondolom neten lehet valahogy. Hol, hogy?


Elkóborlás kizárt. Nem is olyanok, és sose mennek el, a hely se olyan. Amugy széjelnéztem környéken már. És ők egy szóra vagy füttyre már jönnek. Amit nem akartam irni: itt mindenki szereti a kutyákat is, őket is. De van egy szomszéd, aki már rengetegszer mondta hogyan nyirná ki őket..... És ma nálam járt mig elvoltam. Szal nem festem ördögöt a falra, de ezek tényleg nem mászkálnak el enyire h már lasan fél napja nincsenek sehol és egyik kutyás szomszéd se látta őket csak még mikor itthon voltam.

2014. febr. 20. 20:28
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Chipet az állatorvosnál lehet bejelenteni, hogy írja hozzá, elveszett.
2014. febr. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%

Könnyen lehet, hogy a szomszéd csinált velük valamit. De ne is haragudj, miért számít ez ennyire, ha annyi felelősség sincs benned, hogy a kertben tartsd őket. Miért kell kijárniuk?! Meg az egyiknek kölykei is vannak, hát csak gratulálni tudok. Nincs elég gazdátlan kutya itthon, még kellenek az újabb almok.

A kutyákat sajnálom egyedül.

2014. febr. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Én meg téged sajnállak #9.


Többieknek köszönöm.

2014. febr. 20. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!