Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kerüljük ilyenkor a kutyákat,...

Kerüljük ilyenkor a kutyákat, vagy nem (dominanciaharc)?

Figyelt kérdés

Most kezd felnőni a kutyám, 1 éves és 2 hónapos, keverék, egyelőre (holnapig) ivaros kan. Eddig a legtöbb kutyával kijött, ha nem volt szimpi, szimplán elkerülte őket. Most elkezdett visszaharcolni, ezért vannak nagyfiús harcok (sérülés nincs, ezek a dominanciáról szólnak). Érdemes hagyni, hogy lerendezze ezeket? Tiltom, de akkor meg őt kergetik meg, ami nem tesz jót az önbecsülésének. Ha ő nem is harcol vissza a tiltás ellenére, attól még az ellenfele van hogy beleköt, hiába kerülné el ő a helyzetet.

El fog "múlni" ez valaha? Jövő héten megyünk vissza a kutyasuliba, majd ha begyógyult a seb, addig persze betartatom vele a szabályokat, velem szemben megadó.

Ti mit tennétek ezzel a kamasz kutyával?

Elkerülni a kutyákat, vagy tiltani a domináns fellépést?



2014. febr. 20. 20:32
1 2
 11/14 sippara ***** válasza:

Ú basszus, tényleg csak a konkrét kérdésedre nem sikerült válaszolni :D

Szerintem ne, legalábbis úgy általánosságban "a kutyákat", vagy "a kanokat" semmiképpen. Az elkerülés általában nem a legjobb módszer, a kutya meg főleg semmit nem tanul belőle. A cél az lenne, hogy megtanuljon megfelelően kommunikálni dominánsabb kutyákkal is anélkül, hogy balhéba fulladna a dolog. Mi két kutyát kerültünk a kamaszkor alatt, mert egyszerűen mindig verekedés volt a vége, mostanra mindkettővel oda-vissza megy a morgás, ha csak meglátják egymást az utcán. Sajnálom, mert mindkettő jó fej kutya lehetne, de egyszerűen miután a másik gazdi még abban sem volt partner, hogy tiltsa a sajátját (mindkettőnél úgy működik a séta gazdi szerint, hogy gazdi hátra sem nézve sétál, a kutya meg póráz nélkül, kontroll nélkül rohangászik körülötte), vagy egyáltalán odafigyeljen rá, jobbnak láttam kerülni őket. Hát ez lett a vége.

2014. febr. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Én csak egy kutyát kerülnék igazán, mert tőle és a tapasztalatlan gazdiktól tartok, a saját érzéseimet meg úgyse tudom tőle eltitkolni... Kutyás társaságba továbbra is járni fogunk, ha begyógyult a seb, póráz nélkül. Most csak pórázon közlekedek vele, eddig főként akkor volt baj, bár ez nem tudom, hogy a póráz miatt volt-e, vagy csak mert hülyegyerek korszakát éli:)

Kutyasuli biztos fog segíteni, meglátom milyen idegen kutyákkal:)

2014. febr. 21. 12:31
 13/14 Szilvi & Argos ***** válasza:

Pórázon jobb, ha nem ismerkedtek, a kutyákat csak frusztrálja, nem tudnak értelmesen kommunikálni.

Volt időszak, mikor az ivaros kanomat már morogni, pózolni sem engedtem, mert túl domináns. De ettől csak befásult, kapcsolatteremtő kedve is 0 volt.

Ezzel felhagytam.

Ma már töketlen. Ugyanúgy pózol és dominál, mint azelőtt. Adott szintig hagyom, aztán kimozdítom a szituból. Morgásnál csak rászólok, hogy tudja, látom :D

Ha más kutya túl szemtelen, akkor Argira bízom...vicsorgással-odakapással általában lerendezik, tovább nem hagyom a dolgot, akkor én lépek közbe

A legtöbb kan gazdi kerüli a többi kan kutyást, mert "nem szereti" a kanokat a kutyája. Ez csak a könnyebbik út, kitérni a nevelés elől.

Ne ess ebbe a hibába :)

2014. febr. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Sosem értettem, hogy miért kéne kerülni a kanokat, egészen addig amíg nem volt meg az első balhé... Remélem 1-2 hónap múlva már könnyebb lesz vele (ma lett ivartalanítva, itt pihen mellettem), ma a kitökölés után éppen csak ébredezve volt még annyi szája, hogy megmorgott egy kutyát a rendelőben:D (persze tiltottam) Ráadásul van egy fontos jelenésünk, ahol fogják a szociális készségeit is tesztelni...hát.
2014. febr. 21. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!