Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Yorkshire terrierek is...

A Yorkshire terrierek is hippoalergén kutyák?

Figyelt kérdés

2014. febr. 20. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

""

A hipoallergén kutyák esete


Emberek milliói szenvednek a kutyaszőr allergiától(amely mint látni fogjuk nem is igazán kutyaszőr allergia) ,amely megakadályozza , vagy megnehezíti hogy állatot tartsanak. Három évvel ezelőtt Obama elnök ilyen allergiában szenvedő lányának Maliának hipoallergén kutyát keresett. Hogy honnan vette ezt a kifejezést ,az rejtély ,de az American Kennel Club azonnal ajánlott neki néhány hipoallergénnek kikiáltott kutyafajtát. Közöttük aztán mindenféle volt található pl. Kínai meztelen kutya ,vagy az éppen szőrtelennek nem mondható Máltai ,vagy a kifejezetten tömött szőrű Bichon Frize.Az eltelt három év alatt a tenyésztők próbáltak hipoallergén kutyákat ”előállítani ” ,és mindenféle csoportokba sorolni:fajtatiszta hipoallergén kutyák ,keverék kutyák ,ahol az egyik szülő hipoallergén és fajtatiszta, és sorolhatnám tovább a variációkat. Mígnem az allergológusoknak is felkeltette ez a probléma a figyelmét ,és megpróbálták bebizonyítani ,vagy elvetni a hipoallergén kutya gondolatát.


A kutatások eredményét ez év júliusában tették közzé az American Journal of Rhinology and Allergy című szaklapban.


A kutyákkal kapcsolatban a fő probléma nem a szőr ,hanem egy fehérje amelyet a kutya folyamatosan ürít a nyálával, a verejtékével , a lehámló bőrdarabkákkal ,és még a vizeletével is -mondja Corinna Bowser allergológus-ezért aztán nem létezhet olyan kutya ,amelyik hipoallegénebb a többinél . Ezt a vizsgálat is bizonyította,amelyben összesen 173 lakásban mérték a hipoallergén vagy normál kutyák által kibocsátott Can f1 fehérje színtjét,amely közvetlenül felelős az allergiáért.


Bár a gondolat ,hogy létezik hipoallergén kutya, nagyon tetszetős ,de nincs rá tudományos bizonyíték,és bizonyára ez nagyon sok kutyára vágyó allergiás embert elszomorít.


Forrás :ScienceDaily,Medical News Today,

""

2014. febr. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%

hát erre én is gondoltam...hogy miért lenne egy kutya hipoallergén, de most komolyan...az maximum a plüss kutya. De az se, mert az meg poros lehet:P


Egyébként tapasztalat, hogy van olyan, hogy valaki a saját állatára "nem allergiás"...4 keresztes macskaallergiám van, mégis 13 éve cicánk van, én csinálok vele mindent, és soha nem tüsszögtem miatta.

2014. febr. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Nem. Az uszkárt kifejezetten ajánlják allergiásoknak, mert nem hullik úgy a szőre. Olvass utána!

Nekem törpe uszkárom van, úgyhogy tapasztalatból írom.

2014. febr. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Firestorm ***** válasza:
67%
A yorkiknak sem hullik a szőre.Nálunk a 13 év alatt 1 szőrszál nem volt a lakásban.Egyedül fésülésnél jöttek ki az elhalt szőrszálak.
2014. febr. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 katalin63 válasza:
51%
Egyet értek az elöttem szólóval,20 évig volt yorkym, igenis hypoallergén, annak aki a kutyaszőrre allergiás, nyugodtan tarthat, a yorkinak a szőre, tulajdonképpen nem szőr, hanem olyan mint az embereknek a haja, nem vedlik, hanem folyamatosan nő. Kedves Kérdező! Ha a szőrre vagy allergiás, akkor ajánlom neked a Yorkshire terrier tartását. Ha bevállalod, tancsként mondom, hogy ne hagyd hosszúra nőni a szőrét, mert a fürdetés utáni szárításnál, fésülgetésnél, tényleg jelentkezhetnek allergiás tünetek. Sok sikert kívánok a döntéshez!
2014. febr. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Firestorm ***** válasza:
51%

Kösz a lepontozást,de akkor itt a tényszerű bizonyíték rá...Nem értem miért az uszkár ugrik be elsőre mindenkinek mikor nem az az egyetlen hipoallergén kutya a világon!


"Yorkshire terrier: kifejezetten ajánlják allergiásoknak, nem hullik a szőre, nem korpásodik"


"Lengyel alföldi pásztorkutya: nem hullatja a szőrét

Lhasa Apso: nem hullik a szőre

Máltai selyemkutya: nem hullik a szőre"

2014. febr. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
68%
En is allergias vagyok. Mar lassan ket eve van meg a yorkink. Semmi bajom! Ja es terhes vagyok. Sehol egy szorszal... Mondjuk a gyakori "fodraszt" en is ajanlanam. Mivel ha mar nagyon hosszu a szore lepisilja... Es budi... Mondjuk en minden seta utan megmosom a labait meg a futyijet. De felesleges a hosszu szor. Allandoan fesulni kell. Olyankor szoktam tusszogni. Mert az elhalt szorok a fesuben maradnak, kipotyognak.
2014. febr. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek de akkor ti mit tanácsolták vegyek vagy ne ? Én a kutyaszorre vagyok allergiás (van egy goldim es egy foxi keverékem ) es szeretnek egy yorkit :)
2014. febr. 21. 17:22
 9/10 anonim válasza:
Hat ha toluk nincs semmi bajod, akkor a yorkitol tuti nem lesz!!!
2014. febr. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 katalin63 válasza:
Nyugodtan bevállalhatod a yorkit!
2014. febr. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!