Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az normális ha a 2 napja...

Az normális ha a 2 napja fialt spániel nem akar a kicsiktől elválni, még annyira se, hogy egyen?

Figyelt kérdés
Be kell nyújtani neki a tálat, és úgy eszik. Mindenkire morog, és nagyon félti a kicsiket, pedig nagyon szerető kutyusról van szó.

2014. febr. 20. 20:51
1 2
 1/20 sippara ***** válasza:
69%
Talán nem kellett volna szaporítani egy olyan kutyát, aki ilyen szinten nem bízik bennetek (mondjuk nem csodálom, én is tőből akarnám letépni a kezed, ha leelletnél ahelyett, hogy eltakarodnál dolgozni).
2014. febr. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
Te vagy a gazda, gondolom. Pisilésre, mozgásra megfogod és kiviszed a kutyát. Addig lehet tisztába tenni a helyét. Enni ehet eleinte a kicsik mellett. A morgás viszont bukásnak számít a kapcsolatotokban.
2014. febr. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

A fialás előtt semmi gond nem volt vele, meg volt a kellő kapcsolat. Nagyon ragaszkodott hozzánk, és szeretett minket. Soha nem bántottuk és kiabálni sem kiabáltunk vele. Tanítgattuk, tartottuk, ugyanúgy, mint a fiú párját is. Nem szánt szándékkal pároztattuk, csak nem vettük most észre, hogy tüzelne, de eddig mindig figyeltünk arra, hogy akkor külön zárjuk őket.

A fialás előtt egyetlen egyszer sem mutatta, hogy esetleg nem bízna bennünk, sétáltatás alatt is rendesen viselkedett, stb. ezért furcsa nekünk, hogy most meg morog.

2014. febr. 20. 21:05
 4/20 sippara ***** válasza:
71%
...és gondolom, a vemhesség se tűnt fel két hónap alatt. Az akkor tuti minőségi kutya-gazda kapcsolat lehet a javából.
2014. febr. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem ebből nem kell még következtetéseket levonni. Egyszerűen dolgozik benne az ösztön és védi a kölykeit. Az én kutyám kölyökkorában veszettül morgott ha kajálás közben épp csak hozzáértem. Aztán ezt megoldottuk a makarenkói szigorral, mert gyerek is van a háznál, nehogy azt kapja meg.


De még mai napig is megfeszül a kutya ha kaja közben megsimogatom, pedig amúgy minden rendben vele és az ételét se vettük el tőle soha.

2014. febr. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Sippara: Képzeld, feltűnt a vemhesség, és törődünk a kutyáinkkal. De én kérdést tettem fel azzal a céllal, hogy választ kapjak rá, nem pedig azért, hogy leossz anélkül hogy ismernéd az állattartási körülményeinket, vagy hogy hogyan bánunk velük.
2014. febr. 20. 21:20
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

A kölykezés kissé más, mint a mindennapos együttélés. Most tapasztaltátok, hogy ebben a szituban nem úgy viselkedik a kutyátok, ahogy gondoltátok. nem szabadna a saját gazdáitól féltenie a kölykeit. Ne mutassatok félelmet, tartózkodást, ha morog. Másként hogyan tudjátok megnézni a kicsiket? Hogyan tudjátok cserélni az aljzatot és egyebek?

Jobb lenne, ha ivartalanná válna az a szuka , ha elválasztjátok a kicsiket.

2014. febr. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Gondolkodtunk az ivartalanításon, csak az egyik ismerősünk története megriasztott bennünket, mert neki nem jól sikerült az ivartalanítása. :(
2014. febr. 20. 21:30
 9/20 anonim ***** válasza:
83%

Normális ez a viselkedés, majd elmúlik.

Az ivartalanítást pedig gondoljátok át. Egy rutinműtétről van szó és csomó betegséget lehet megelőzni vele. Ha jó orvoshoz mentek, nem lesz gond.

2014. febr. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
82%

ma 21:40

Lehet, nálad normális, de másnál nem, hogy morog a szuka a gazdájára. Hol a bizalom ilyenkor,ami az alapja a kutya-gazda kapcsolatnak?

2014. febr. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!