Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan alakítható ki . szenkon...

Hogyan alakítható ki . szenkontaktus?

Figyelt kérdés
Felnőtt kutyát, akit kölyökként nem tanítottak ilyesmire, hogyan lehet rászoktatni, hogy rám nézzen ha a nevén szólítom, vagy ha szeretne valamit?

2014. febr. 21. 15:37
 1/10 anonim ***** válasza:
8%

Inkább ne tanítsd erre...A szemkontaktus az agresszió jele a falkaállatoknál. Ha pl mereven szembenézel egy kutyával aki visszanéz rád, azt a kutya úgy értékeli, hogy kihívod őt, vagy a dominanciádat akarod biztosítani.

Az a kutya aki kerüli a szemkontaktus az valószínűleg eleve fél a domináns viselkedéstől, elfogadja, hogy alárednelt. Ha sokáig forszírozod az akarata ellenére az átcsaphat félelemmé. Ha pedig fél a kutya akkor az extrém esetben támadásba is átcsaphat a részéről.


Amint érzi, hogy melletted biztonságban van és elég teret adsz neki, hogy megnyugodjon akkor változni fog a helyzet. Semmiképpen ne eröltess rá ilyen dolgokat. Javaslom olvad el Jan Fennell Kutyapszichológia könyvét mert elég kezdő kutyatartónak tűnsz.

2014. febr. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Akkor a kutyaiskolában miért tanítják ezt külön?
2014. febr. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nagy a különbség a szemkontaktus meg a forszírozás között. Az utóbbiról írt az előttem szóló, ami valóban nem kívánatos. De a szemkontaktus nagyon is az. A lényege, hogy a kutyát "bekapcsolod, magadra hangolod". Ennek az a lényege, hogy a kutya megtanul rád figyelni, koncentrál, így kerültök egy hullámhosszra. Ezt szokták oktatni a kutyasulikban is, főleg tanulás, versenyek, kiállítások előtt nagyon hasznos. Sajnos a kialakítás titkát még én sem tudom.
2014. febr. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Klikkerrel elég könnyű, az enyémnek ez volt az első feladat a kondicionálás után, mert úgyis a szemedbe néz, ha további falatokat akar. Ha már érti, egyre később klikkelsz/tovább tartja, majd mondod a nevét és úgy gyakoroljátok.
2014. febr. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon egyszerű. Én így csináltam: fogtam egy jutit, majd kedvesen a kutya nevét mondtam, többször is, míg végül fel nem nézett, akkor felemeltem a jutit az államhoz (vezettem a tekintetét) és mikor a szemembe nézett, odaadtam neki. Eleinte többször is kellett a nevét mondanom, de ma már elsőre a szemembe néz, sőt tartja a szemkontaktust. :) Azt tudom még javasolni, ha nem akar eleinte felnézni hogy tartsd a jutit az orra elé és úgy vezesd fel a tekintetét.


Az a legjobb az egészben, hogy ha mondjuk felpörög a kutya valami miatt és kedvesen szólítom, akkor a szemembe nézve lenyugszik. :) Hülyeség ez hogy kihívásnak veszi, sose történt ilyen.

2014. febr. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és én laza pórázos séta közben kezdtem ennek a "gyakorlatnak" a tanítását.
2014. febr. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Úgy is lehet, hogy nem emeled a kaját az arcodhoz. Leülsz egy székre, két kezedben 1-1 kaja, oldalsó középtartásba kirakod a kezeidet. Vársz...kutya előbb-utóbb rád néz, hogy mi van már, akkor azonnal klikk/dicséret és kaja.

Másik verzió, hogy vmi fura hangot adsz ki, kutya rád néz, kaja.

2014. febr. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
16%

A jutival tanitónak:

A hülyeség h a szem kontaktus kihívás válasza alapján nem kívánom neki h egy "jutifalival" felvértezve próbáljon mondjuk egy menhelyi kutyát "oktatni" a szem kontaktusra. Es erosen javaslom az általam említett könyv beszerzését: Jan Fennell kutya pszichológia.

2014. febr. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ja bocs, volt már vagy 20 ideiglenesem, de eddig még nem esett le, hogy ha egymás szemébe nézünk, akkor vérre menő harcot provokálok. Főleg, ha "jutifali" van nálam és főleg, ha "menhelyes" a kutya. Azok nagyon veszélyesek ám, azért vannak rács mögött!


:D

2014. febr. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
bocsi 4. nel felrement a hasznosra akartam nyomni csak telorol vagyok. koszi mindenkinek a valaszokat. 1.nek mondanam nem vagyok kezdo kutyas, csak nem volt meg dolgom olyan kutyaval aki nem nez ram sose. azota javult ugyan a helyzet de ki fogom probalni az itteni tanacsokat :)
2014. máj. 2. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!