Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Külföldön kaptam munkát....

Külföldön kaptam munkát. Amikor ez kiderült, első gondolatom az volt, hogy szegény kicsi kutyámat nem fogom látni hónapokig. Egy két ismerősöm szerint hülyeség ennyire ragaszkodni hozzá, hiszen "csak" egy állat. Szerintem nem az, szerintetek sem?

Figyelt kérdés

Kamasz korom óta a barátom, a társam immár 8 éve. Őt nem vihetem magammal, de egyelőre nem is szeretném, mert akkor anyu szíve szakadna meg. Tudom, hogy jó kezekben lesz, de akkor is nagyon fáj, hogy el kell hagynom. Neki nem tudom elmagyarázni a dolgokat, mint egy embernek.


Eddig kivétel nélkül minden nap vele voltam, meló előtt, meló után órákat sétáltunk, hétvégeken túráztunk. Mindig mellettem van, pedig anyu is itt van, de én hozzám jobban ragaszkodik. Gondolom azért, mert én vagyok az akihez évek óta séta élményét köti, én fésülöm, teszem elé az ételt.


Félek, hogy nehogy az legyen, mint a gyerekkori cicámmal, akivel szintén sülve főve együtt voltunk, de valami rosszaságom miatt apám úgy büntetett meg, hogy elajándékozta a cicát, aki pár hét múlva meghalt, mert nem evett szinte semmit, és egész nap csak feküdt.


Nem szeretném, ha a kiskutyám depresszióba esne, szeretném, ha anyuhoz is ragaszkodna úgy, mint hozzám.


Lehet én fújom fel a dolgot nagyon nagyon, de akkor is ő sokkal jobban fog hiányozni, mint a legtöbb ember akit itt hagyok...


2014. febr. 21. 16:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Milyen apád van, hogy képest volt a macskáddal így elbánni?? O.o


A kutyusod biztosan hiányolni fog, de ha jól értem, anyukáddal élsz együtt, tehát a kutyának marad biztos pont az életében. Viszont érdemes lenne elkezdeni azt, hogy anyukád is etesse, fésülje.

2014. febr. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is voltam ilyen helyzetben, szóval megértelek. Jobban hiányzott, mint a többi családtagom, mert érte felelősséget vállaltam és mindig én gondoskodtam róla. DE egy jó lehetőséget nem szabad emiatt elszalasztani. Ő simán kibír pár hónapot, utána pedig megint együtt lesztek. Ha viszont nem vállalod el a munkát és nem mész ki, az az egész jövődre hatással lehet.

Nem szabad mindig másokat előtérbe helyezni.

2014. febr. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első kérdező! Hála az égnek, csak volt az apám, de gondolhatod, hogy milyen ember.

Igen anyukámmal élünk, és ő is foglalkozik vele, szeretgeti, csak a séta idő 99%-ban az enyém :)


Második! Köszönöm, örülök, hogy ezt mondod. Nekem ő az első kutyusom, amit lehetett elrontottam benne (ágyban alszik, fésülés nélkül nem fekszik le és ha szépen néz, akkor a párnámra is ráfekhet :D) és épp az ilyen stiklijei miatt szeretem nagyon nagyon.


Köszönöm, hogy végre nem ítélkező válaszokat kapok.

2014. febr. 21. 16:30
 4/8 anonim ***** válasza:
Amikor én külföldre mentem dolgozni azt csináltam, hogy kimentem, kb 3 hét alatt elrendeztem minden dolgomat és utána meg jött utánam a kutyám. Onnantól kezdve együtt laktunk külföldön.
2014. febr. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én is gondolkodtam hasonlóakban, de akkor mag anyukám teljesen egyedül maradna...így legalább marad vele valaki. Szóval sehogy sem jó.


Meg egyelőre olyan szállásom lesz, amit az egyik kint élő barátom intézett az ottani barátainál, oda meg pofátlanság lenne beállítani így.

2014. febr. 21. 16:48
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, ugyanez a helyzet nálunk is. Nekem jött egy lehetőség, hogy külföldön végezhetem el az egyetemet. A kutya nem jöhet velem, mert anyuék szíve megszakadna, ők is családtagként szeretik. Ráadásul munka és suli mellett egy lakásban tartott mudiról lehetetlen gondoskodni. Szörnyű bűntudatom van és állandóan róla álmodom. Így, 3 hónap múltán kezdenek ritkulni a róla szóló rémálmaim, de akkor is. Nagyon tetszik a kinti élet meg minden, de az, hogy a kutyám nem lehet velem, nagyon rossz. Jobban hiányzik, mint bárki. A családdal, barátokkal lehet neten kommunikálni, de a kutyával nem.nagy
2014. febr. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sok sikert a kinti élethez utolsó. Remélem valamennyire megnyugszik a lelked...
2014. febr. 21. 20:16
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszi. Most időnként eljárok önkénteskedni egy menhelyre, az valamennyire segít. Azon is gondolkodom, hogy valami kisebb mozgásigényű ölebet elhozok ideiglenesbe, ha majd nem koleszban leszek. Remélem, nektek megoldódik és viheted a kutyádat magaddal. (Utolsó voltam.)
2014. febr. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!