Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya lehet szerelmes?

A kutya lehet szerelmes?

Figyelt kérdés

Aggodom a 7 hónapos csivava és sicu keverék kutyám miatt.

Kint van egy keverék tacskónk,és amiota megjött a menzesze a kutyámnak egyfolytába kiakar menni és vele akar lenni,már körülbelül 1hete nincs meg neki a menz. és ma rajtakaptam,hogy a fiu kutya betette neki a ... De a lány kutyának köldöksérve van,és nem lett megoperáltatva..és,ha állapotos lesz bele pusztul ő is meg a kölykök is. Most is kintről ugat a kutya addig,amig vissza nem ugat neki.És ő csillogó szemekkel hallgatja és ugat...kaparja az ajtót nyüszit,hogy ő ki akar menni. És,ha kiengedem akkor meg ugrálja a szuka,mintha játszani akarna vele,de még is..,mintha flörtölne vele.Lényeg,hogy az a kutya,ami kint van már megvan olyan 7éves lehet több is(kutya évbe 44) és talán életébe párszor közösült valamilyen más kutyával.Valami tanácsot tudnátok adni,hogyan tartsam egymástol őket távol? köszönöm :)



2014. febr. 21. 18:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Köldöksérve van a kutyádnak és nem operáltattad meg???

Egyáltalán miért nem ivartalaníttattad a kutyáidat? Akkor most nem lenne probléma. Viszont ha későn kaptad ma rajta a fiú kutyádat akkor cseszheted. Remélem hogy nem pusztul el a szuka.

2014. febr. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
a kinti kutya nem a miénk,de ezt haggyuk.. lényeg az,hogy orvos azt mondta,nem muszáj nem kötelező.. mi erre,hát jólvan akkor nem kell.Kérdeztem,hogy baja lehet belőle?Ő: nem...Persze,nem mondta el mi lesz,ha nem lesz megoperálva.. mi is nem rég olvastunk utánna.
2014. febr. 21. 18:46
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A kutyád tüzel, most van a felvevős időszakban. Ahelyett, h elzárnád, h ne találkozzon kan kutyával, te kiengeded hozzá. Miért?

Felteszel egy pofon egyszerű kérdést, azt hiszem erre magadtól is rájöhetnél, h nem kell őket összeengedni és kész.

Egyébként a tüzelés után ivartalanítás + köldöksérv műtét. Most hívjátok fel az állatorvost és jelentkezzetek be a műtétre úgy 3 hét múlva.

2014. febr. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként pedig a kutyád nem szerelmes, ezt nála szaporodási ösztönnek hívják.
2014. febr. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 sippara ***** válasza:
93%

Foglaljuk össze:

Adott egy HÉT hónapos, valamilyen okból műtetlen KÖLDÖKSÉRVVEL élő, tüzelő szuka (akiről még a gazdája is tudja, hogy nem lehet vemhes), és egy hét éves ivaros kan. A szukának a gazdája szerint MENZESZE van, a kan meg SZERELMES, a szukának már nincs meg a "menzesze", ezért összeengedte őket az észkombájn.


Puszta kíváncsiságból beírtam a google-be a "kutya" kifejezést, és lássanak csodát, már az ELSŐ találatban szó esik a tüzelésről, annak menetéről, a termékeny időszak idejéről és a vemhességről.



Ez az a pont, az a kérdés, az a péntek, amikor én feladom. Az egyik kutyája szerelmes, a másik köldöksérves, de mi az anyámnak is műttessük meg, hát vagy megdöglik a kert végibe, vagy nem; épp most bizonyosodott be, hogy a felkészültsége a témában tehető legegyszerűbb google keresésig SEM terjed, én, én, én... áhh, hagyjuk a pi*csába. Kérdező, állatorvost véletlenül se keressetek fel, tiszta hülyeség lenne, még a végén megélné szerencsétlen állat az egy éves kort, aztán etethetnétek élete végéig. Taigetosz-pozitív társaság a tiétek a javából...

2014. febr. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

:)))

Azért ez sem semmi egy orvostól, amit a kérdező írt:

" lényeg az,hogy orvos azt mondta,nem muszáj nem kötelező "

Mármint műteni. Hogy ez a sérvre, vagy az ivartalanításra vonatkozik, tök mindegy .

2014. febr. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 sippara ***** válasza:
87%
Persze, valóban nem kötelező egyik műtét sem, de könyörgöm, ha a félig kettészakadt kutyát beviszik, azt sem "kötelező" műteni, akkor végignézné, ahogy elvérzik? Ezen a vonalon továbbmenve a kutyának összesen egy darab veszettség elleni oltása van, és kész? Hiszen sem a kombi, sem a parvo, sem a féreghajtás nem kötelező. Enni kap egyáltalán? Etetni se kötelező...
2014. febr. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem, a tacsi nem szerelmes, csak az ösztönei hajtják, mivel a keveréked TÜZEL. Ez nálunk a párzási időszak, amiből kölykök lesznek. Akik, ha nem találsz nekik gazdit, az utcán végzik. A köldöksérvről ne is beszéljünk. Másik állatorvoshoz vinném a helyedben.
2014. febr. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Kérlek tapasztalatlan vagyok az tény,de szeretem a kutyám épp ezért vártam tanácsokat.Elviszem hétfőn állatorvoshoz,egy másikhoz nem ahhoz akihez járunk.Köszönöm a válaszokat.:)
2014. febr. 21. 19:56
 10/15 Akiteki ***** válasza:
Nem kell két orvoshoz vinni. Elég egyhez, hogy ivartalanítsa. Azzal mindjárt megvan a sérvműtét is.
2014. febr. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!