Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szinte állandóan éhesek a...

Szinte állandóan éhesek a kutyáim. Miért lehet?

Figyelt kérdés
Van két nagytermetű kutyám,mindketten ivartalanított szukák,így egy kicsit túlsúlyosak.Eddig sima olcsóbb kategóriás tápot ettek,de januárban Brit Prémium light-ra váltottunk.Szeretik,de ugyanannyit adok ebből is mint a Friskiesből,mégis úgy látom éhesek.Állandóan ennének reggel is kétszer adtam nekik,mert nézgelődtek,hogy nincs-e több a tálban.Benti kutyák,úgyhogy a hidegebb időre sem lehet fogni(mondjuk annyira nincs is téli idő).Most nem light Britet vettem,kíváncsi leszek a hatására.

2014. febr. 21. 20:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként azt tisztázzuk, hogy nem az ivartalanítástól híztak el, hanem a túletetéstől és a mozgás hiányától. Egy normális kutya állandóan enne, mert ezt súgja az ösztöne, nem azért, mert éhes. Kapják meg a megfelelő adagjukat naponta, de ne etessétek őket pluszban, nem kell megsajnálni őket, hogy jaj biztos éhesek, mert elhízlalással sokkal többet ártotok nekik.
2014. febr. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne kapjanak dupla adagot, max a testsúlyuknak megfelelő mennyiségű tápot oszd el kétfelé, az egyiket kapják meg reggel, a másikat este, ha nem tudod nézni, ahogy "éheznek". :)

Az enyémek is ennének állandóan, ha lehetne. Kinti, benti kutyák. Ha a konyhában tevékenykedek, ők is odaköltöznek, hátha "leesik valami". Vagy feladják és alszanak egy jót valahol láb alatt, vagy hatalmas boci szemekkel puncsolnak, amíg el nem lágyul a szívem. (Általában azért tudok következetes lenni)

Ha leülök enni valamit a nappaliban, akkor is azonnal ott teremnek. Tök mindegy, hogy szeretik-e vagy sem, gyümölcs az, müzli, vagy pop corn, kell és kész.

Ha mindig adnék nekik, ahányszor puncsolnak, akkor szerintem már gurulnának.

2014. febr. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

az én kutyám is ezt csinálja.

Múltkor bemutatón voltunk, és nem vittem magammal jutalomfalatot(nyáron darázs allergia miatt) hanem labdával motiváltam.

Meglátta, hogy a közönségben az elsősorban eszik egy ember, rögtön odatelepedett elé, és elkezdte neki nyomni trükköket.

Séta közben is volt, hogy elmentünk olyan emberek előtt, akik ettek, s leült nekik trükközni, hogy adjanak neki.

Ha itthon eszek, rögtön kiszúrja, és jön kunyizni, bár én ilyen téren kőszívű vagyok, mert sose adok neki,de azért nem adja fel, mindig jön.

Ne törődj velük, legyél kemény te vagy a főnök,, nem ők.

2014. febr. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Ma már nem kaptak reggelit,kétszer ültek ki a táljaik mellé,sajnáltam őket,de nem kaptak.Mamámnál is egész délelőtt kunyiztak a konyhában főzés közben,hátha...De csak el lettek zavarva.Nehéz lesz,nekünk is,és nekik is egy darabig,de majd megszokják.
2014. febr. 22. 20:09
 15/17 anonim ***** válasza:
A kutyák mindíg éhesek vagy legalábbis eljátszák.Napi 1x adj nekik és kész.
2014. febr. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Az én kutyusom úgy hozza a tálját, mintha tanítottam volna rá...tőle okultam, h másoknál sem a gazda tanítja, hanem a kutya jön rá.. :DDD
2014. márc. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Az enyém mindig jön, ha kinyitom a hűtőt vagy bekapcsolom a mikrót... de ha mindig adnék neki, amikor kér, már gurulna. Ha a kutáitok túlsúlyosak, tartsatok ki, előbb-utóbb felhagynak a kuncsorgással. Nekik lesz jobb, ha nem lesz rajtuk annyi zsír.
2014. márc. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!