Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi medveölő V Magyar...

Kaukázusi medveölő V Magyar Komondor?

Figyelt kérdés
Melyik a megbízhatóbb, egészségesebb, keményebb, terület-, vagyon-, és személy őrző-védő? Melyik fajtát ajánlanátok? Tapasztalatok is érdekelnének...
2009. dec. 10. 18:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

Magyar embernek magyar fajta kutyát.

A komondort lefújni sem lehet!

2009. dec. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Nekünk medveölőnk van, kettő is. Tündéri kutyák, a gazdákkal nagyon pajkosak, persze ez nevelés kérdése is. Hűségesek és látszik rajtuk, hogy szeretik a családtagokat. Kisgyerekekkel is jól elvannak, én úgy vettem észre, hogy kisgyerek közelében óvatosabbak, érzékelik, hogy vigyázni kell. Őrzés szempontjából is hatékonyak, nálunk -főként éjjel- minden kis neszre ugranak és ugatnak, néha talán túlzásba is viszik a mi kutyáink. És az sem elhanyagolható, hogy gyönyörű szép, nagy testű kutyák. Csak ajánlani tudom őket!
2009. dec. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
92%
Nekem 3 van,de kaukázusi medveölöröl még nem hallottam...Kaukázusi juhászkutya a fajta pontos neve,egyébként jo,kemény kutyák csak a keritésed extra erős legyen/vagy villanypásztor/!
2009. dec. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Én mindenképp komondort vennék :)
2009. dec. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%

Kuvasz nem jöhet szóba? Nem csak mert magyar fajta, hanem mert terület őrzésben szerintem majdnem verhetetlenek.


Amúgy nem sok képességbeli különbség van ezen fajták között, a lényeg, hogy mit hozol ki belőle meg persze, hogy melyik külleme tetszik, illik jobban hozzád.

2009. dec. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Én eddig a komondor mellet voltam, de tegnap, amikor jobban megismertem a kaukázusit, nagyon megtetszett a fajta mackós megjelenése, kemény, határozott karaktere, határozott fellépése, rettenthetetlen bátorsága. Én is ismerek egy kaukázusit, bár nem teljesen fajtareprezentáns, ill. nem tudom, hogy ez normális e a fajtánál: vadidegenként, kerítésen keresztűl, a GAZDA JELENLÉTE NÉLKÜL, megsimogattam a kutyát, és nem bántott, sőt megnyalta a kezem...Persze azért nem mindenkivel ilyen, ha járókelő megy el a házuk előtt, majd szétszedi a kerítést dühében, egyszer régebben amikor arra mentünk többen (család), bedobtunk a kerítésen egy "jutalomfalatot"...megszagolta és tovább ugatott.

A kuvasz nálam nem jöhet szóba, de nagyon szép kutyának tartom, van néhány történetem róluk is, mert a környékünk amolyan kuvaszok-környéke:)

Ami miatt nálam nem "esélyes", az az, hogy az elmult 2 évben kétszer támadott meg kuvasz...persze nem mondom, hogy vad kutya, hiszen sok kuvaszt simogattam már meg, de nekem valahogy nem jön be annyira, mint például a testvéremnek, aki nagy rajongója a fajtának:)

2009. dec. 11. 10:57
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

(18:25-ös vagyok)


Nekünk az idegeneknek nem engedik a simogatást, velük szemben elég agresszívak és azért tényleg kicsit erősebb kerítés kell az átlagnál. De akit egyszer már megismertek, tehát bejött az udvarra, megszaglászták maguknak stb... arra nagyon sokáig emlékeznek és velük szemben majdnem ugyanolyan barátságosak mint a gazdikkal.

2009. dec. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

A komondor rendkívül intelligens, erős és nagy jellem. Viszont az ismereteim szerint egy emberes, hallottam nem is egy olyan történetet, hogy el kellett altatni a komondort, mert a gazdi meghalt vagy külföldre költözött és nem fogadott el másik vezért.

Mind a két fajta rendkívül gyermekvigyázó, nem biztos, hogy játékos a gyerekekkel, de vigyáz rájuk, figyel rájuk.

Az is közös jellemző, hogy nagyon sok időt igényelnek, mert ezek azok a fajták közül valók, ahol nem lehet neveletlen egy kutya. Ha egy pincsi neveletlen, az is eléggé bosszantó és néha kínos, de, ha egy komondor vagy kaukázusi neveletlen, az már tragédia.

2009. dec. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igazad van!
2009. dec. 15. 11:30
 10/12 anonim ***** válasza:

Mindenféleképp Kaukázusi vagy Közép ázsiai !!!!!!

Ők verhetetlenek az őrzés-védés-ben!!!!

2010. dec. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!