Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek a szomszéd kutyával?

Mit tehetek a szomszéd kutyával?

Figyelt kérdés

A szomszédunkban egy bolt van, ahol dísznek tartanak kutyát, hogy legyen aki őrzi a helyet, örül szegény ha enni kap. Az itt lévő kutyus sajnos elpusztult a héten (el sem mesélem inkább), most szereztek egy kölyköt. Játékra és szeretetre lenne szüksége, mozgásra. Mivel nem kapja meg, hát ugat egész álló nap. Az előző is pont ilyen volt.

Komolyan már arra is gondoltam, hogy kimegyek és én fogom kerítésen keresztül megtanítani neki a csönd parancsot, illetve szeretgetni amennyit lehet, de ez sem megoldás. Ettől ő még unatkozni fog és nem lesz lemozgatva a legkevésbé sem.

Már az idősebb kutyust is eszméletlenül sajnáltam, olyan hálás volt egy-egy simiért kerítésen keresztül is, hogy komolyan a szívem megszakadt érte. Ha dobáltam a saját kutyáimnak a labdát, ugrott volna rá ő is mindig.

Ő meg pláne egy picike kutya, mégjobban összeszorul érte a szívem. Nem tudom mivel tennék neki jobbat, ha foglalkoznék vele kerítésen keresztül amennyit lehet, vagy ha inkább úgy csinálnék, mintha nem is lenne, mert talán ha nem tud arról, hogy milyen szeretett kutyának lenni, könnyebben beletörődik a sorsába. Tudom, ez nagyon h*lye gondolat, de komolyan nem tudom mi lenne a jobb.

Az nem kivitelezhető, hogy átjárjak lemozgatni néha, mert napközben nem hajlandóak kiengedni a kennelből, amíg nyitva van a bolt, ha meg nincs ott senki, az én kezembe nem fognak kulcsot adni... Szívesen foglalkoznék vele, hogy legalább egy picit boldogabb kutyus legyen, mint az elődje, de nem tudom hogy tegyem. Segítenétek?



2014. febr. 21. 22:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
én átmennék és megmondanám nekik,hogy, ha nem fognak foglalkozni a kutyával, akkor kihívod az állatvédőket, mert már a másik kutya miatt is akartad, simán fel lehetne őket jelenteni.
2014. febr. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%
Ne menj át, csak neked és a kutyádnak lenne baja belőle később... viszont hívd ki az állatvédőket. Már az előző kutya miatt is kellett volna, tudod: bűnösök közt cinkos, aki néma... Nem téged hibáztatlak, de tényleg ne hagyd annyiban. Az intézkedést bízd az illetékesekre, te csak értesítsd őket.
2014. febr. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Engem csak az zavar, hogy egyelőre nem tudom eldönteni melyik verzió lenne neki a jobb. Itt most én tudok pluszban adni neki annyi kaját, hogy ne maradjon éhen, ha a szomszéd pl. hétvégén b*szikse eljönni megetetni. Simogatom kerítésen keresztül amennyit lehet, de egy kutyának nem ennyi törődésre van szüksége na...

Csak is azért nem szóltam még állatvédőknek az előző kutyánál sem, mert valamilyen szinten így még mindig jobb sorsa van, mint egy sintér telepen. Menhely a környéken nem igen működik.

Nem erről van szó, falun lakok, tudok nála rosszabb sorsú kutyákról is sajnos. Itt ez a szokás. Az más téma, hogy az én szívem tényleg úgyérzem megszakad és minden házra hívnék állatvédőket legszívesebben. Ő itt van közvetlenül mellettünk és hol ugat, hol keservesen sír egész nap.

2014. febr. 21. 23:07
 4/14 anonim ***** válasza:

Mégis mire hívjon állatvédőt? A kutya kap enni, inni, van kennele, nincs állandó jelleggel bezárva. Szomorú sorsa van, de nem törvénybe ütköző.


Én úgy gondolom, hogy a legkisebb figyelmet is nagyra értékelné a kutya. Most csak ül egész nap és sír vagy néz ki a fejéből, még ha csak egy kicsit is felvidítod, foglalkozol vele, az őt már kizökkenti. Persze fogsz neki hiányozni, de így meg egy végeláthatatlan unalom és szomorúság az élete, jobb, ha kerül bele egy kis napsugár, még ha csak ritkán és rövid időre is.


Milyen viszonyban vagy a boltosokkal? Nem akarsz velük összehaverkodni egy kicsit? Kérdezgetni a kutyus felől, milyen aranyos, neked is van, stb, nem-e vihetnéd át hozzád napközben játszani egy kicsit, elvinni sétálni, stb.

2014. febr. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Jóban vagyunk végülis, bár nem járunk át egymáshoz nyilván. Egyszer nyíltan elmondta, hogy ő tiszteli az olyan embereket, mint amilyenek mi is vagyunk, hogy a "kutyáinknak élünk", de ez nem mindenhol van így és nekünk is meg kellene értenünk, hogy nem bazári majomnak tartják a kutyát, hanem házőrzőnek. Vagyis nem labdáznak, nem sétálnak, nem tanulnak trükköket, mert minek? Ezek után kétlem, hogy lenne értelme próbálkozni sajnos.

Most viszont igenis kimegyek egy marék kutyakajával hátha megérti, hogy csöndben szebb az élet. :) 5 hónapos kis kajla pásztorkutya, eszeveszettül sajnálom.

2014. febr. 21. 23:25
 6/14 anonim ***** válasza:

pásztorkutyát házőrzésre..megmagyaráznám nekik, az biztos, sőt, ha felidegesítenének, még a boltjukat is tönkretenném(mármint nem szétverném) De ez én vagyok.


kérdezd meg,hogy elviheted-e játszani.

2014. febr. 22. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
ja és rohadtul nem kell megértenünk,hogy a kutyát le kell szarni, mert érző lény és fájdalmasan szenved, mert szarnak rá.esküszöm megveretném az ilyen embert.
2014. febr. 22. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az egy dolog,hogy mi a funkciója a kutyának,de emellett minimális törődés is kellene neki,hiszen élőlény és ez kínzás neki.Hogy lehetnek ilyen ėrzėketlenek,hogy végig nézik,hallgatják és mėgsem törődnek vele?De nyilván ez nem esik le mindenkinek.Amennyit tudsz,foglalkozz vele.Lehetne intézkedni,állatvédőkkel,nagy balhėval,de ezt közvetlen szomszédkėnt nehéz felvállalni.
2014. febr. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem itt laknak a szomszédban, itt csak bolt van, ergo nem ők hallgatják a keserves ugatást, olykor sírást, hanem a közvetlen környezet. Az előző kutyánál is volt panasz bőven, azt mondták nem tudnak mit csinálni és ennyivel el van intézve.

Egész éjszaka esett az eső, ő egész éjszaka kint állt és ugatott. Amikor kimentem éjszaka is olyan csatakos volt, hogy öröm volt megsimogatni a feje búbját. :) Nagyon örült nekem, de nem mentem a tanítgatással semmire, ugyanis amíg kint voltam egy vakkantás sem volt. Azért megetettem vele a maréknyi kutyakaját.

Valahogy meg kellene értetni vele, hogy inkább ássa fel bosszúból a fél udvart a szomszédnak hétfőre, minthogy ugatásban vezesse le az energiáit.

2014. febr. 22. 11:14
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha zavar másokat,akkor a jegyzőhöz kell fordulni.Minél többen,annál jobb.A helyi önkormányzat csendre és ebtartásra vonatkozó rendeletét nézzétek meg.Ha összefogtok,talán kutya helyett beszerel egy riasztót.Meg állatvédőrségnél érdeklődjetek.Egy jól szervezett akció megoldhatja a problémát.
2014. febr. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!