Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Figyeljem meg, vagy mindenképp...

Figyeljem meg, vagy mindenképpen vigyem állatorvoshoz?

Figyelt kérdés

Egy kicsit megijesztett ma a kutyám, nem tudom eldönteni hogy komoly-e a dolog, vagy nem... remélem, ti el tudjátok dönteni helyettem :)

Tegnap kihányta a vacsorát, egy kicsit rosszkedve volt utána, akkor már riadóztattam mindenkit hogy reggel állatorvos, de a reggelit szokásos jókedvvel és játékosan várta. Mivel úgy gondoltam, a habzsolás miatt lett rosszul, ma koplalónapot tartunk, de délután durván hígra sikeredett a séta, és húzta a fenekét a földön. Ugyanúgy rohant haza kajáért, játszik, elvan, nem tűnik betegnek.

Ami idegesít, hogy karácsonykor bezabált pár szaloncukrot papírostul, és nem tudom, mind kijött-e a fólia. Félek, hogy azzal lehet gond. Max. egy hónapja voltunk éves oltáson ahol meg is vizsgálták, kapott féreghajtót, és teljesen egészségesnek találták.

Reggelig figyelem, megvárom mi lesz a reggelivel, ha megint hányni fog, mindenképpen viszem állatorvoshoz.

Ha jól lesz, bekockáztassam a dokit, vagy felesleges? Igazából be vagyok táblázva most munkával és tanulnivalóval, felesleges körökre nincs időm, lehet, hogy csak a habzsolástól vagy összeevett valamit?


2014. febr. 21. 22:35
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, látom kicsit szedett-vedett lett a dolog, elég fáradt vagyok :)
2014. febr. 21. 22:37
 2/7 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor oda szoktam telefonálni a rendelőbe, felvázolom a helyzetet és megkérdezem, hogy a doki szerint orvosi eset-e?
2014. febr. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha beteg lenne, akkor nem múlt volna el a rosszullét, ugyanúgy hányna, de legalábbis nem lenne kedve semmihez. Szerintem felesleges orvoshoz menni, ha jó a kedve, eszik és nincs semmi rendellenes dolog. Szerintem...
2014. febr. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem csak koplaló napot kell tartani, hanem a holnapi reggeli is diétás kellene, hogy legyen. Egy hányás, egy hasmenés utána még nem komoly dolog, ha más tünet nincs. Annak a szaloncukor papírnak már nem sok köze lehet a mostani helyzethet.
2014. febr. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Majd írd meg mi lett
2014. febr. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy-egy hányás, vagy hasmenés néha belefér, akkor van probléma, ha ez rendszeressé válik. Lehet összeevett valamit, de az is elképzelhető, hogy a táp nem szimpi a szervezetének. Esetleg valami olyan jutalomfalatot, vagy nem szokványos ételt kapott (avagy hozzájutott), amit nem kellett volna.

Ha tartós marad a probléma, folyamatosan megy a hasa, vagy hány, akkor viszont irány az orvos.

2014. febr. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok, bocs hogy csak most, ezen a héten szétdolgoztam magam :/ Köszönöm a válaszokat, úgy tűnik csak átmeneti volt, reggelit kapott, azóta nem volt baj vele.

A tápot már fél éve nem váltottuk, egyébként is érzékeny gyomrú kutyáknak való, szóval azzal nem lehet probléma... valószínű tényleg csak megehetett valamit, amit nem kellett volna. Igyekszem ilyesmire sétánál odafigyelni, de állandóan szaglászik, így megeshet hogy sunyiban bekap valamit...

Most már megnyugodtam azért, köszi mégegyszer :)

2014. febr. 22. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!