Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azt mondják hülyeség kikötni...

Azt mondják hülyeség kikötni a kutyát, mert a betörő egyszerűen elsétál a kutya mellett. Hogy mész el 2 kikötött német juhász között?

Figyelt kérdés

Ezen gondolkoztam. Hogy hülyeség ez a megállapítás! Itt írták, hogy nem csak rossz a kutyának láncra kötve lenni, de egyszerűen baromság is, mert a házat nem tudja őrizni, mert nem tudja a tolvajt megfogni!


Van 1 ház, ahol ki van kötve 2 német juhászkutya. Egymáshoz nem tudnak oda menni, de az egyik a garázs elé, a másik az ajtó mellé van kötve. Ha egymáshoz akarnának menni durván van között 2-2,5 méter.


Kérdés: Nem hiszem, hogy lenne olyan bátor ember, aki ezen a 2-3 méter távolságon ÁTSÉTÁL a láncra kötött ugató láncot elszakítani próbáló német juhász kutya között...


Tehát a ház meg van védve! Szóval a felvetés hülyeség, mert hiába van kikötve, én nem hiszem hogy lenne bárki, aki lenne annyira merész, hopgy átsétál 2 német juhász között...


Ugye hogy nincs ilyen ember? Vagy ha van, az tuti dilis!



2014. febr. 22. 12:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 2 másodperc szembefújni a kutyákat gázsprayvel és máris bent van a betörő!
2014. febr. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De ha nincs kikötve, akkor is szembe tudod fújni! Ezért nem értem a kikötés=védtelenség dolgot!
2014. febr. 22. 12:52
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs kikötve máshogy tud mozogni. Kevesebb rá az esély, hogy be tudsz menni, ha már a kerítésnél elkap... vagy épp míg azt szembefújod, a másik elkap... Egy kikötött kutya meg helyhez van kötve, nem tud úgy manőverezni.
2014. febr. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 sippara ***** válasza:
83%

Nézd... adott két kutya, akikkel a büdös életben nem foglalkozott az etetésen kívül senki, csak ki vannak cseszve láncra, RÁADÁSUL van a kettő között bő két méter.


Három lehetőségem van:

1.) Odamegyek egyenként a kutyákhoz, leültetem, lefektetem mindkettőt, kicsit megvakarom a hasukat, majd besétálok a házba és kipakolom.

2.) Veszek a tescoban egy csomag virslit (250 forint), meg egy csomag patkánymérget (passzolom, de egy-kétezer forintnál nem lehet több), utóbbit beletömködöm az előbbibe, odadobom a kutyáknak, majd besétálok a házba és kipakolom.

3.) Ez a legegyszerűbb: átsétálok a szabad bő két méteren, és kipakolom a házat.

2014. febr. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A kutya alapból alkalmatlan a ház őrzésére, seperc alatt ki lehet őket iktatni gázspray-vel, méreggel, akár ki van kötve, akár nincs kikötve, de ha ki van kötve, még könnyebb is az illető dolga.
2014. febr. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

1-es és 3-as vagyok.


De egyébként meg nem véletlenül szokták (jobb helyeken) a házban tartani a kutyákat. Az udvarra ugyan bejössz, de a házba nem valószínű... Tudok olyat, ahol 3 rotti van bent egyszerre.


Felevésről meg le kell tiltani, így a mérgezés már kizárva...


Arra meg azért kicsi az esély, hogy valaki éppen oda készül, ahol 3-4 kutya is van bent (vagy épp az udvaron) és már eleve úgy megy, hogy ki tudja őket iktatni.

2014. febr. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát azért könnyebb lefújni egy egyhelyben ugráló kutyát mint egy olyat aki amint bementél az udvarba máris a nyakadba harap.
2014. febr. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Pont azért fog bemenni a 2 kutya közt minden szívfájdalom nélkül a kedves betörő, mert láncon vannak, ergo nem tudnak neki ártani. A háziak a vad ugatásra valószínű imunissá váltak már, ugyanis szerintem elég sokat hallják. A kutyák hangja el fogja nyomni a zárral való babrálás hangját is, tehát már ettől sem kell félnie. Ilyen körülmények közt simán meghívták a betörőt a kedves és épeszű háziak, akik utána majd néznek, mint béka a kocsonyában... Utána meg nyilván a 2 kutya lesz a hibás.

Egyébként nekem is NJ-m van. Ő beengedi a kerítésen a betörőt (volt rá példa), aztán bent tartja és jelez, míg valaki ki nem megy. Próbálták már megmérgezni (a kajáról letiltás sosem ment, mert egy éhenkórász) de a mérges falatkákat mindig otthagyta.

Amúgy megnézném azt a betörőt, aki puci kézzel lefúj egy kutyát, ami már bele van ragadva a fogásba... Az nagyon-nagyon fáj...

Egy szó, mint száz tehát: a láncos kutya nem őríz házat, ezzel csak azt érik el, hogy rossz lesz a kutyának, mellesleg baromira nem is esztétikus...

2014. febr. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
Akinek csak láncra vert házőrző kéne, az szereltessen be inkább riasztót :P
2014. febr. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ha én betörő lennék akkor ebbe a házba nem törnék be. Meg is mondom miért.


Macerás a dolog. A kutyák zajt csapnak vagyis ugatnak. Nem az a célom, hogy a kutyákkal baszakodjak, inkább keresek egy csendesebb és biztonságosabb helyet ahová gond nélkül betörhetek.

Hidd el a betörők is így gondolkodnak.

2014. febr. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!