Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg normálisan...

Hogy tanítsam meg normálisan sétálni a kutyám?

Figyelt kérdés
4 éves németjuhász. Már kezdem feladni.. Oké, nem én vagyok a falkavezér, hanem apám, mivel az ő kutyája, én csak 1 éve vagyok vele. De neki sem sétál normálisan. Először folyton csak rángattam, meghúztam rendesen a pórázt, ha ő is húzott.. aztán elolvastam mindenféle módszert, heteken át úgy sétáltunk, hogyha a térdem vonalánál előrébb volt, akkor megfordultam. Lényegében heteken át(kb. 4 hétig) egyhelyben köröztünk, tök hülyének néztek az emberek. 3 hónapig volt egy kiképzőnk, vele együtt próbáltuk nevelni. Az ül és a fekszik nagyjából megy, de a sétát hiába próbáltuk. A kiképzőnek végülis megy a normál séta, de nekem nem, csak ha ott a kiképző velem. Kutyaiskolába nem tudom vinni.. Próbálok falkavezér lenni, de fogalmam sincs, hogy, illetve mit csinálok rosszul. Ha kimegyek próbálom nem észrevenni, aztán kiengedem (mert amúgy be van zárva egy másik udvarrészbe, de ki szoktam engedni az egész udvarba), de aztán akkor sem törődök vele, csak miután már ő is lesz*r engem. Bár egyébként sem foglalkozik velem. Először mindig én eszek a szeme láttára, utána kap csak kaját ő. vagy nem.. Az ajtón mindig én megyek ki először. Nem babusgatom agyon, próbálok vele kemény lenni, de semmit sem hat. Amikor ideköltöztem akkor 1-2 hónapig egyébként tök szépen sétált velem, mindig mögöttem vagy mellettem jött, sohasem húzott. Aztán egy darabig nem tudtam vele sétálni, utána meg elkezdett húzni.
2014. febr. 22. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt eddig olvastam:

"nem én vagyok a falkavezér, hanem apám, mivel az ő kutyája, én csak 1 éve vagyok vele."


Egy kutyának minden családtag falkavezér, kivétel nélkül. Van, aki feljebb áll a sorrendben, de mindenki fölötte van.

Éppen ezért, nincs olyan, hogy apám kutyája, én kutyám, öcsém kutyája. Mivel kutyát tartani a kutya agya szerint kell, (miután nem tanítható meg vele az emberi társadalmi berendezkedés) a kutyának meg fogalma sincs róla, kinek a kutyája elvileg, mert egy falkaállat.

Ő csak annyit lát, vannak a családban erősebbek, meg gyengébbek. Meg azt látja, hogy néhány ember nem is akar falkavezér lenni, (mert azt hiszi, hogy ha nem az "övé" a kutya akkor nem is kell) ezért azokat az embereket maga mögé utasítja a falkasorrendben.

Ezért az egyetlen egészséges és működőképes szemlélet az, hogy : a család kutyája. Sehogy !!! máshogy nem működik!


Az 1 évről meg annyit, hogy a dominancia kinyilvánítására elég kb 1 óra, annak a teljes elfogadtatására meg max 1 hét!!!


Szóval amíg ilyen alapvető dolgok nincsenek tisztába téve, addig még a kérdést is totál fölösleges tovább olvasni, mert mindegy mit írsz, amíg ez nem változik, addig ez működésképtelen lesz.

2014. febr. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

... na jó, tovább olvastam... fogom a fejem:)

Ne ilyen gépies trükkökre gyúrjál rá, hogy ki megy ki hamarabb, meg mikor eszik.

Ez nem erről szól.

Ez egy viselkedés forma, egy életforma, ami annyi önbizalommal , határozottsággal, és dominanciával jár, hogy ha ez megvan egy emberben, akkor akaratlanul is dominánsan viselkedik egy kutyával, és ösztönből fakadóan viselkedik úgy, hogy pl előbb megy ki egy ajtón.


De önmagában az, hogy te előbb mész ki, semmit nem jelent, attól te még nem leszel se domináns, se falkavezér, mert nem ösztönből és őszintén jön, hanem azért, mert megtanították hogy így kell.


A kutya pedig nem egy gép, hogy ha te ezt meg ezt csinálod, akkor az majd automatikusan behódol.

Ha a cselekedeteid mögött nincs valódi eltökélt természetes dominancia és magabiztosság, nagy ívben fog leszarni a kutya, mert ő csak arra érzékeny, azt veszi figyelembe.

Egy kutyának nem tudsz hazudni, mert ők így kommunikálnak, testbeszéddel, kisugárzással, nem pedig betanult viselkedéssel.

2014. febr. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a kiképzőnek megy a séta ?? pedig nem is az ő kutyája :) neked és a faternak meg nem megy . nem is fog , amíg meg nem érted a lényegét!

a kutya örül, mert te a vezér elviszed magaddal sétálni!! nem a kutyát sétáltatjuk !!! elvisszük magunkkal sétálni!! nagy különbség!!

pár javaslat : KUTYAISKOLA ( tudom ,írtad,hogy nem , de talán mégis !)

kaja zsebből ,séta közben .

séta előtt kis fárasztás, játék ,stb , ha kell akár sok játék , a fáradt kutyával könnyebb dolgozni, és ez bizony munka lesz !

nyakörvek : a te nagy -erős kutyádra szöges fojtó befelé ami működik. a gond ,az te vagy ,mivel nincs aki megtanítson a használatára ( na ..erre való lenne a kutyasuli ).

--egysoros fojtó fixen visszacsatolva, szorosan ! ,fül mögé felhúzva .

-- perlon nyakörv ??? szerintem most még alkalmatlan .

-- halti , jól működhet, de kezdő kezében nagyon ?????? kérdőjeles.

-- falkavezérség ?? ez nem is kérdés . hiszen sétálni csak a vezérrel lehet!!! a kutya pedig megérzi ezt .

2014. febr. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Próbálok falkavezér lenni, de fogalmam sincs, hogy, illetve mit csinálok rosszul. "

1) Ne próbáld, hanem csináld. A kutya érzi a bizonytalanságot, és onnantól kezdve nem vesz komolyan.

2) Hát keríts egy olyan kiképzőt, akinek van róla fogalma.


Egyébként mennyit mozog a kutya? Mennyit dolgoztatjátok? Mennyit van veletek egy átlagos napon?

2014. febr. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!