Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megölt a felnőtt németjuhász...

Megölt a felnőtt németjuhász kutyánk egy egeret az udvaron. Ez normális? Úgy tudtam ez a fajta nem erről híres, inkább a kistestű kutyákra jellemző.

Figyelt kérdés
Észrevette, elkapta, majd miután a szájába került egyet ráharapott és kicsit arrébb ledobta, szerencsére nem ette meg, csak kinyírta.
2014. febr. 23. 13:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A farkasok is rengeteg egeret fognak, sőt táplálékuk nagyobb részét kistestű állatok -- pl. egerek... -- teszik ki...

A kutya pedig, amely ugye a farkastól származik, ugyanúgy ragadozó maradt, és ez a mai napig bármikor előtörhet bármelyikükből, bármilyen formában, nincs ebben semmi különös.

2014. febr. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 csaba1974 ***** válasza:
60%
Teljesen normális!!Főleg a vadász és juhászkutyák esetében!! Azok szinte ösztönösen irtják a rágcsálókat!!! Jó is ez így!!!
2014. febr. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az én német juhászom is kapott már el egeret,és úgy tudom hogy ez normális
2014. febr. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A kutyádban még van zsákmányszerző ösztön, csak ennyi.
2014. febr. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 zsuzsabazsa ***** válasza:
68%
Nincs ebben semmi különös. Az én Német juhászom a munkahelyemen fogott meg egy egeret. Az egér felsikkantott és vége volt.
2014. febr. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

Az én skótjuhászom is megölt mindent. Átszöktek a kiscsibék, kinyírta mindet. Kiesett egy fióka a fészekből, megölte. Átjártak a szomszédmacskák, utána már nem kellett többször jönniük... :D Volt hogy átrepült egy hófehér lúd, ahogy volt felzabálta, asszem a két szárnyát hagyta meg. De figyelj, még a békát is szétszedte!!! és a méhecskét illetve dongót röptében elkapta. Sosem értettem, hogy nem dagadt fel a pofája, mert tuti megcsípték, de dolga végeztével boldogan mászkált tovább az udvaron.

Minden kutya másmilyen, fajtától függetlenül csinálnak olyan dolgot, ami nincs a "leírásban" :)

2014. febr. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A skótjuhászod sintértelepről, menhelyről van? Mert ha igen akkor nem semmi előző gazdája lehetett aki ezt a gyilkos viselkedést belenevelte.


Vannak olyan állatok akik direkt vadásztatják a kutyáikkal a macskákat a lakótelepen, és máshol is. :(

2014. febr. 25. 21:49
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem, pici korától nálunk volt, csak sajnos akkoriban még én is kicsi voltam, a szüleim meg nem igazán foglalkoztak vele. Nem volt amúgy semmi gond a kutyával, csak nem szerette a macskákat, de azokat különösen nem. Előfordul, ha nem szocializálják... Már felnőve a másik kutyámat máshogyan neveltem :)
2014. febr. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az enyém sosem fogott egeret, mondjuk a macskákat és a madarakat üldözte eleget, az egér ott szaladgálhatott mellette a farakás között, nem nagyon érdekelte.


Amúgy nem csak a vadászösztön miatt fogják meg, sokszor csak játékból, egyszerűen érdekli őket, hogy mi az a kis dolog, ami szalad és elkapják. Szerencse, hogy nem eszi meg, de vigyázni kell mert sok kórokozót hordozhat az egér (magyarán általában nem tiszta) és ha bolhás rengeteg mindent átadhat a kutyának, ha az nem védett pl. cseppek által a bolháktól.


De ez teljesen normális, minden kutya különböző, mindegyik más egy kicsit, ahogyan pl. az emberek sem ugyanolyanok. Hiába van egy általános leírás, hogy mi fér bele az adott fajtánál, azért ez a legtöbbször nem ennyire merev, vagyis nem kellene azt szentírásnak venni, lehetnek eltérések és ez teljesen normális.

2014. febr. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez nem "gyilkos" viselkedés, ez teljesen oké. 21 éve élek kutyákkal, valamelyest értek is azért a nevelésükhöz :)) Az, hogy elkapja az egereket, rovarokat, nem probléma. Észreveszi, érdekli hogy mi az a pici ami ott mozog, és elkapja. Nem azért, mert "gyilkolni" akar. Ha egy kis darázs vagy méhecske elszáll az enyém előtt, ő is utánakap, de ha rászólok, abbahagyja. Volt már, hogy egy fél mókust is találtam a kertben :D
2014. márc. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!