Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről a hirdetés...

Mit gondoltok erről a hirdetésről?

Figyelt kérdés

[link]


beszéltem már a gazdival, oltva, féregtelenítve vannak 3 hónaposak lesznek 25E forintért! Szerintetek?



2014. febr. 24. 12:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Az "oltva, féregtelenítve" hány oltást és féregtelenítést takar? Mert nem mindegy. Ha már 3 hónaposak, chip miért nincs bennük?

Én biztos nem hoznék el így kutyát.

2014. febr. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

2 oltás(féregtelenítést em tudom pontosan:/)


Hát gondolom azt majd a jövendőbeli gazdinak kell..

2014. febr. 24. 12:52
 3/23 anonim ***** válasza:
59%

Egész helyesek a kölykök és legalább a 8 hetes szabályt betartja. A 25 ezerbe remélem benne van a chip is.

Egyébként meg neked kell tisztáznod magadban, hogy a vásárlásoddal támogatod e szaporítókat vagy sem. Erről nem dönthetünk helyetted.

Ha a véleményemre vagy kíváncsi, én nem hoznám el.

2014. febr. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

semmiképpen nem hoznám el.. először is csak részben emlékeztet cavi-ra másodszor igen beteges fajta mindenképpen érdemes jóhelyről szűrt szülőktől hozzni..


Ezt a 25et elrakod amit rá szánnál, egy évig spórolsz és félre teszed azt a pénzt is pluszba amit a kajájára költenél és 1-1,5 év múlva veszel egy kennelből egy egészséges darabot aki úgy is fog kinézni ahogy egy cavinak kell..

2014. febr. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

A chipezés nem a te a feladatod...

Ezt épp most válaszoltam az egyik kérdésre. Remélem, hogy neked is hasznodra lesz. A francia bulldogot nyugodtan helyettesítsd be cavalier king charles spánielre...

2014. febr. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
%-ös vagyok, bocsánat ez lemaradt: Azért sem szeretem a szaporítókat, mert ezek az emberek nem arra törekednek, hogy szép, minőségi kiskutyákat tenyésszenek, hanem arra, hogy minél több hasznuk legyen a kutyákból. Ez pontosan látszik abból, hogy a kiskutyákat 20.000-40.000 forintért hirdetik az expresszen, ne adj'isten még különböző elektronikai eszközökre is elcserélik őket. Aki így oda ad egy kiskutyát azt utána a büdös életbe nem fogja érdekelni, hogy az a kiskutya él-e vagy hal-e, hogy a kiskutyát orvoshoz viszik ha beteg lesz, törődnek-e vele, szeretik-e semmi. Ilyen embertől elvből nem veszek kutyát, hiszen a kutya nem valami árucikk negyvenezeré', hanem egy élőlény, akiről nekem 10-20 éven át KÖTELESSÉGEM gondoskodni, ha már magamhoz vettem. Na most nem vagyok anyagilag haj de nagyon eleresztve, de inkább összespórolom azt a 80-100 000 forintot és veszek egy olyan kiskölyköt, akiknek a szüleik szűrve vannak különböző betegségekre, megfelelő körülmények között vannak tartva, hozzáértő ember válogatta össze őket, így minimalizálva az egészségügyi kockázatokat. Egy szaporító nem törődik azzal, hogy a két adott kutyának esetlegesen akad olyan közös őse, vagy netán örökíthetnek diszpláziát, pra-t,vagy bármilyen betegséget. A szaporítót csak az érdekli, hogy legyen egy pár, aki látszólag szép, Xy fajta, aztán hadd szaporodjanak, a lényeg, hogy minél több kicsi legyen. Na most itt semmilyen garancia nincs arra, hogy a szülők valóban Xy fajtájúak, hiszen nem rendelkeznek törzskönyvvel, sem tenyészszemlével. Így nyilván, hogy a kicsikről sem állítható, hogy 100%-ig Xy fajtájúak. Szóval adott két fajtajellegű keverék, akiknek kicsinyeik születnek, amik hasonlítanak az Xy fajtára, de semmi garancia nincs arra, hogy azok a picik úgy fognak viselkedni, olyan vérmérsékletűek lesznek, vagy egyáltalán a kinézetük olyan lesz-e! Úgy gondolom, hogy ilyesmiért nem szabad pénzt kiadni, hiszen a menhelyek tele vannak ilyen fajta jellegű keverékekkel, akiket jelképes összegért haza hozhatok. És akkor itt a másik dolog, hogy miért kerülnek a szaporított kutyák menhelyre. Na pontosan azért, mert a Józsi egy francia bulldogot szeretne, aki nyugodt kutya, jól kijön a gyerekekkel, nincs nagy mozgás igénye és ami a legeslegfontosabb, hogy egészséges. Józsi meg is veszi a francia buldogot 50.000-ért a szaporítótól, haza viszi, örül a család, aztán jönnek a gondok nnak ellenére, hogy Józsi lelkiismeretesen neveli a kutyát, suliba hordja stb. Nem is olyan nyugodt a francia bulldog, mint az írva volt, nem is türelmes a gyerekekkel, sőt kifejezetten agresszív, aztán jönnek az egészségügyi gondok; cseresznyeszem, diszplázia, allergia stb ozt még a füle se áll úgy, mint egy francia bulldognak. Józsi eleinte még elviszi az orvoshoz, de mikor már a harmadik alkalommal hagyja ott a 30.000 forintot a dokinál, akkor berág és dönt! A kutya megy a háztól, aki ezután vagy egy másik "Józsihoz" kerül vagy menhelyre. Ha kiszámolod, Józsi 50.000-ért vette a kutyát, 90.000-et hagyott a dokinál, az máris 140.000 forint. (Plusz a kutyának a lelki trauma, ami megfizethetetlen) Nem lett volna egyszerűbb megvenni tenyésztőtől mondjuk 90.000 forintért egy egészséges kölyköt? Persze, ott is meg van a kockázat, de a tenyésztő egészségügyi garanciát vállal a kölykökre, így ha azoknál mégsem stimmelne valami (amire minimális az esély) azt a tenyésztő visszaveszi és visszafizeti a pénzt. A szaporító még azt is letagadja, hogy jártál-e nála valamikor is... Na nekem ez a bajom a szaporítókkal. Hozzá nem értő, pénzéhes népség.
2014. febr. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%
Ha van bennük két oltás, és féregtelenítés és chip, akkor nagyjából csak a felnevelésük áráért adja- ami jó, mert nem nyerészkedik rajta.
2014. febr. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Akiteki ***** válasza:
100%

Chip nincs benne, oltás 1 db. Akkor már lehet írni, hogy oltva vannak. Kaja az otthoni maradék. Méghogy nem nyer rajta.

Kedves Kérdező: Ilyen kutyát bármikor szerzel menhelyen ingyen.

2014. febr. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
nem 1 darab az oltás....a hirdetésst 1.14 rakta ki ma 2.24-e van és mint említettem beszéltünk 2, oltása van...a picinek is
2014. febr. 24. 13:29
 10/23 Akiteki ***** válasza:
100%
Most meg akarsz győzni mindenkit, hogy milyen jó dolog a szaporító pénztárcáját tömni?
2014. febr. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!