Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Diszpláziás kutyák gazdái?

Diszpláziás kutyák gazdái?

Figyelt kérdés

Ma voltam a kutyámmal előszűrésen. 10 hónapos most, keverék kutyus.

A röntgenfelvétel elkészült, és ez a jelentés:

"...bal ... kissé szögletes combcsontfej, közepesnek ígérkező CSD, jobb oldal mentesnek ígérkezik"


Nos: a doki azt mondta, hogy ettől nem kell kétségbe esni, mert rengeteg kutya leéli így az életét. Nem javasolt műtétet, legalábbis jó ideig még nem. Én pedig nem tudom hogy mit gondoljak. Imádom ezt a kutyát, annyira pozitív, hogy teljesen megváltoztatta az életem... szóval bármit megtennék érte, anyagiak nem számítanak.


Amit jelenleg kap:

Étrend: Barf módszer

Kiegészítők: zöldkagyló, lazac olaj.

Mozgás: rendszeres, több óra szabadon, játék más kutyákkal, labdázás.


Ha van itt olyan, akinek a kutyája hasonló módon mutatott tüneteket, az érdekelne, miket csináltok a kutyával, hogyan tudom leginkább kímélni, mégis jól átmozgatni... nem szeretném, hogy ez a dolog a későbbiekben rosszabbra forduljon, vagy hogy lekorlátozza az életét. Mire kell figyelnem?



#diszplázia #közepes dp
2014. febr. 24. 13:42
 1/9 A kérdező kommentje:

Kérdeztem a dokitól, hogy mivel tudnám leginkább hozzásegíteni ahhoz, hogy ez a dolog a későbbi fejlődése során ne negatívba forduljon, hanem legalább maradjon ezen a szinten, illetve esetleg javuoljon. Azt mondta erre, hogy szerinte teljesen jól tartom a kutyát, és mindent megtettem eddig amit lehetett.


Annyira hívta fel a figyelmem, hogy pl ne agilitizzek vele, illetve olyan dolgokat kerüljem, ahol nagyon megterhelné a hátsó praclit.


Vagy hogy vad futást/más kutyákkal játékot kerüljem.

Dehát vizsla keverék kutyáról van szó, ha elengedem viszi a szíve előre, mindene a futás, a mozgás.


Most önmagában attól mert szeret futni, mozogni, még nem fog súlyosbodni ez a dolog? Vagy hogy kell ezt elképzelni?

2014. febr. 24. 13:45
 2/9 A kérdező kommentje:
talán még fontos lehet, hogy jelenleg nem fájlalja a lábát, bár ez lehet a jó étrendnek is köszönhető. Nem fáradékony, eleven, a többi kutyához képest feltűnően eleven, mondhatni.
2014. febr. 24. 13:56
 3/9 anonim ***** válasza:

Én azt tapasztalom mint sportkutyás h néhányan ezt is túllihegik. A kutyának az tesz a legjobbat ha mozgatva van, ezáltal nem satnyulnak el az izmok, amik ha problémás az ízület le tudják venni a terhelést a rossz lábról. Megjegyzem brnőm kutyája A-C-s hátsóval vígan agilityzett és sosem volt gondja. Egy másik barátom a D-s csípőjű kutyájával aktívan vadászott még 12 évesen is, a kutyának semmi tünete nem volt, mert jólizmolt volt.

Én semmiben nem korlátoznám, esetleg az úsztatásra jobban odafigyelnék plusz h egy deka felesleg se legyen rajta, inkább legyen vékonyabb az átlagnál.

2014. febr. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Nekem ez új, mármint első kutyám van. Viszont láttam olyan kutyát, aki dp-s volt, nem figyeltek rá oda kellően, nem kezelték, és nem kívánnám a saját kutyámnak azt a sorsot.

Lényeg a lényeg, hogy szeretnék minél tájékozottabb lenni a témában.


Ezek szerint az "izom-építés" egy jó ellensúlya ennek a dolognak. Úszni is fogom vinni az biztos.


Annyiban kérnék még segítséget, hogy Budapesten hol vannak olyan eldugottabb helyek ha vannak, ahol ezt meg tudnám oldani? Ha valaki ismer kutyauszodát, az is érdekelne.

Nem számít mennyibe kerül, szerencsére megengedhetjük magunknak, hogy erre egy külön összeget szánjunk. És szerintem én is élvezném a kutyával való úszást.


Igen, a doki is mondta hogy "attól ha a kutya egész nap nincs mozgatva, attól még a diszpláziája nem lesz jobb"... ő is javasolta a sok mozgást, csak épp nem az intenzív mozgást.

2014. febr. 24. 14:24
 5/9 anonim ***** válasza:
A közepes valóban nem okoz semmi gondot szinte. Idős korára meg a legtöbb egészséges csontozatú kutya is elmeszesedik. Figyelned kell a lehető legoptimálisabb súlyra. Inkább kicsit sovány, mint egy fél kiló plusz. Van hydroterápia, ahol bizonyos ideig a kutya vízben mozog felügyelet mellett.Nyáron, ha meg tudod tenni, Délegyházán van kutyáknak kemping, ahol úszhattok akár együtt is. Zöldkagylót adhatsz neki folyamatosan , a maga erejéből ugrálás, játszás másik kutyákkal megengedhető.
2014. febr. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Budapest környékén 2 uszodát is tudok:


[link]

[link]


Mindkettő hidroterápiával is foglalkozik, ha elmondod mi a gond, vagy viszed a leletet, annak megfelelően tudnak foglalkozni vele.

2014. febr. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi.
2014. febr. 24. 16:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi a Hajógyárira járunk illetve a kutyasulinkon (Dunakeszi Kutyavarázs) van tó ;o)
2014. febr. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Plusz a Délegyházi tónál van kutyás strand
2014. febr. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!