Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shetlandi juhászkutya lakásba?

Shetlandi juhászkutya lakásba?

Figyelt kérdés

Sajnos csak panellakásba tudnám vinni, ez a fő kérdés. Napi két, két és fél óra mozgást mindenképp meg tudnám adni neki, és mivel elég sok a normális kutyás a környékünkön, lenne kivel bandáznia, emellett agyilag is fárasztanám trükkökkel. Járnánk kiállításokra is, de nem túl gyakran. Napi kb. 8 órát lenne egyedül, nem tudom, mennyire viselné el.

Kutyám volt már, de nem panelban, és nem sheltie. Ti így mennyire ajánljátok? Kenneleket tudnátok ajánlani? (Elsősorban az idegrendszer és az egészség nagyon fontos nekem.)


Köszönöm a normális válaszokat - ezeknek automatikusan megy majd a zöld pacsi.


2014. febr. 24. 15:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem úgy tűnik, hogy nincs akadálya, ha szőr nálad nem gond. Sokat foglalkoznál vele, lefárasztanád, tanítanád. A 8 órát egyedül lenne szerintem normális dolog (akármit mondanak a tenyésztők), mert vagy iskolában van a gazdi vagy dolgozik ez így normális. Kiskorában azért érdemes fokozatosan hozzászoktatni ehhez. Először néhány percre hagyd magára, aztán egyre több időre. Azt szokták mondani, új kiskutyával ha megoldható 1-1,5 hét szabid jó lenne kivenni. Kennelt sajnos nem tudok mondani, de szerintem fogalmazz meg egy terjengős levelet magadról, az elképzeléseidről, elvárásaidról és kérdezz sokat, a válaszból nagyon sok minden leszűrhető a tenyésztőkről. Ha sikerült szűkíteni a kört, érdemes a kennelekbe ellátogatni és kiállításokon megnézni őket.
2014. febr. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Természetesen. :)


Köszi a választ.

2014. febr. 24. 15:49
 3/4 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Tökéletes, még nagyobb mozgásigényű kutyának is :)
2014. febr. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. febr. 24. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!