Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az amerikai pit bull terrier...

Az amerikai pit bull terrier nem veszélyes a gyerekekre? (többi lent)

Figyelt kérdés
gondolom nevelés kérdése,mennyire lesz egy kutya agresszív ,tulajok véleményére lennék kiváncsi ezzel a fajal kapcsolatban és még annyi honnan érdemes venni?

2014. febr. 24. 15:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Venni onnan kell, ahol papírral tudják bizonyítani, valóban az a fajta. Gyerekre egyetlen kutya sem veszélyes, ha megfelelően van nevelve kutya, gyerek.
2014. febr. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Teljesen nevelés kérdése. Magyarországon NEM találsz pit kennelt, mert nem fogadja el az FCI. Amerikában találsz, mert az AKC elfogadja.
2014. febr. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
20%
egy hangyányi eltérés van a vélemények közt, mert én azt mondom, hogy minden kutya veszélyes a gyerekre! Bárhogy van tanitva, elég egy fájdalmat okozó mozdulat a kutyának, és az odakap! Kisgyereket soha ne hagyj egyedül kutyával!
2014. febr. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Kettes vagyok.


Engem 5 évesen egy kifejlett, életerős, kan, őrző-védő dobermannal hagytak egyedül. Gyakorlatilag nyúztam, az oldalán aludtam, de ő fel se mordult, sőt...


Vele tanultam meg járni, ha elestem, felsegített, megtartott...

2014. febr. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Firestorm ***** válasza:
100%

Anyám ismerősének volt 2 pittje meg 2 staffije.

Én akkor 3-4 éves lehettem a kutyák nem sokszor találkoztak gyerekkel,viszont a Shiba meg a Sigon odáig voltak értem a másik 2 sem bántott,de ők rajongtak.Mikor a Sigont elengedte a srác és a kutya nem akart vissza menni hozzá éppen arra jártunk és látta anyám a nagy kergetőzést a kutya után.Szólt anyu,hogy szóljak a Sigonnak,amint meghallotta a kutya a nevét az én számból rongyolt oda hozzám nagy farokcsóválás közepette.Shibával pedig állandóan hemperegtünk a fűbe és igazság szerint egy idegent sem engedett a közelembe.

2014. febr. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Firestorm ***** válasza:
Ez a hülyeség,hogy minden kutya veszélyes a gyerekre...Én 1 fajtatiszta rotival és egy roti-erdélyikopó keverékkel nőttem fel.A kopó keverék és köztem 3 azaz 3 hónap volt,soha nem bántott,pedig gyakran voltunk ketten amíg anyu főzött vagy takarított.
2014. febr. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 sippara ***** válasza:
100%

Egy pitet ismerek személyesen, körülbelül annyira veszélyes a gyerekekre, mint egy közepes méretű vizeslufi: nagyon össze tudja őket nyálazni.

Abszolút nevelés kérdése a dolog, persze ettől függetlenül kutyát gyerekkel nem hagyunk egyedül, mert bármikor adódhat olyan helyzet, amiben a kutya, a gyerek, vagy mindkettő megijed/rosszul reagál, és kész a baj - kiemelném, NEM "minden kutya veszélyes", ahogy az egyik válaszoló fogalmazott, egyszerűen a kutya+kisgyerek kombó veszélyes elegy, Isten se tudja, mi sül ki a dologból, ha például Pistikének eszébe jut, hogy ő márpedig akkoris megitatja a Bodrit a műanyag teáskészletéből, és Bodri ezt támadásnak érzékeli (totál jogosan, hiszen megpróbálják lefogni, kényszeríteni).

2014. febr. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 sippara ***** válasza:
...és akkor itt is volt rögtön két példa a (sajnos) ritka, de ideális esetről, amikor tudom, hogy a saját gyerekem tisztában van vele, hogy pontosan meddig mehet el egy kutyával (nem okoz neki direkt fájdalmat, nem ijeszti meg, nem nyúlkál a szemébe, stb), és/vagy az életemet tenném rá, hogy a SAJÁT, évek óta nevelt, rendesen fárasztott, normális kutyám pontosan tudja, mit engedhet meg magának egy gyerekkel szemben (nyalogatáson, bújáson, segítésen kívül SEMMIT).
2014. febr. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Firestorm ***** válasza:

A gyereket is meg kell nevelni ám nem csak a kutyát.

Nálunk voltak szabályok.Egyszer szegény roti keveréknek beleharaptam a fülébe és amint észrevette anyám akkora tockost lekevert,hogy csengett a fülem tőle.Soha többé nem próbálkoztam ilyennel és akkor leült velem elmagyarázta mit lehet és mit nem.

2014. febr. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
# 3: A kutyák többsége nem veszélyes a gyerekekre, sokan akkor se, ha a gyerek vagy a felnőtt fizikai fájdalmat okoz neki. Jelenleg Magyarországon erről 322 kutyának papírja is van. Temperamentum és nevelés kérdése a dolog. Ennek ellenére tényleg az a biztos, ha nem hagyunk egyedül gyereket kutyával, ugyanis ezzel az egyszerű elővigyázatossággal a kutyatámadások többsége megelőzhető lenne abban az esetben is, ha egy gazdi esetleg rosszul méri fel a saját kutyáját.
2014. febr. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!