Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lenne, ha nem törzskönyvezt...

Mi lenne, ha nem törzskönyveztetnék többet?

Figyelt kérdés
Az a gondolat foglalkoztat,hogy lenne-e igény olyan olcsóbb kölykökre,akiknek szerződésben garanciát vállalnék a fajtatisztaságukra.Belefoglalnám (ez eddig is benne volt)a szülők egészségügyi szűréseit,és persze erre is a garanciát a kiskutyára vonatkozóan.A klubom olyan abszurd ötletekkel akar előállni,hogy az egekig kellene emelni a kölykök árát,ha mindent kifizettünk.A tenyészkutyákkal így is úgy is járunk kiállításra,a szűréseiket eddig sem a vevők miatt csináltattam.DP-vel terhelt fajta,nálam alap a "mentes".Amikor esetleg később extra fedeztetésnél ha magamnak hagyok kutyát,azt az almot letörzskönyveztetném.
2014. febr. 24. 18:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ebből hitelvesztés lesz!


Mennyivel adnád olcsóbban a kölyköket? Te is tudod, hogy mennyibe kerül a kiváltása, nem igazán értem, akkor hol látsz benne üzletet.

2014. febr. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mennyivel?Ezen még nem gondolkodtam,de talán a 100-150ezer helyett olyan 60ezer?A tenyészállomány szűrésileg kész,a kiállítás meg folyamatos.A kölykök a minőségi nevelést így is megkapják.Kapna a vevő törzskönyvmásolatot a szülőkről,meg a garanciát,épp csak a törzskönyvet nem.Egyenlőre nagyon kivitelezhetetlennek tűnik az egész.Mert így nem viszik tovább a nevem.
2014. febr. 24. 19:25
 3/17 A kérdező kommentje:
Végül is a befektetés már megtörtént,már csak vissza kellene tornáznom magam a nullára.Így kicsit lassabban menne...
2014. febr. 24. 19:27
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Jól értem, abban bízol hogy ha nem váltod ki a törzskönyvet akkor úgy olcsóbban el tudnád adni a kölyköket? Mondjuk nekem ez nem teljesen tiszta, de mitől lenne jobb ha úgy adnád a kölyköket hogy nincs törzskönyvük? Gondolod hogy 100 ezer forint (hasamra csapva) helyett majd 94 ezerért jobban megveszik?
2014. febr. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Akiteki ***** válasza:
81%
A tenyésztés az ilyen. Fizetsz, fizetsz mindenért és sosem térül meg. Anyagilag legalábbis.
2014. febr. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
17%
több tenyésztő ad tk nélkül kiskutyát, vagy úgy, hogy a vevő választhat, hogy kér-e tk-t.Szerintem egy átlagos, hobbikutyás gazdinak az egészsége a lényeg, nem a papír...kiállításra az más tészta. Én, például bulldogimádóként, nagyon örülnék ha lenne ilyen opció a jövőben, ugyanis ellepték a piacot a szaporítók, vagy a kennelnév mögé bújó szaporítók...normális, szimpatikus, hozzáértő tenyésztő nagyon ritka, és szuper lenne.
2014. febr. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

#6

Azok hidd el hogy nem tenyésztők :)

Amúgy csak egy kérdés: ha már úgyis kifizetnél a kutyáért 100-150 ezret, akkor most komolyan számít az a pár ezer forint azért hogy kézzel fogható bizonyítékod legyen arról hogy igen, neked fajtatiszta kutyád van? A személyi is "csak egy papír", de fogadok hogy neked is van, na a kutyáknál a származási lap ugyan ez.

2014. febr. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
31%
6-os vagyok....nekem van egy tk-s 14 éves belgajuhászom, és egy mentett bulldoglányom, persze ő mindenféle papír nélkül, 7 évesen került hozzám. Személy szerint a papír semmit nem befolyásol nálam, mivel mindketten ivartalanítottak, abszolút társként élnek velem és a családommal, soha nem volt velük semmi olyan célom ami miatt fontos lenne a tk. Ha tenyésztőtől vennék kutyát én csak és kizárólag az egészsége miatt tenném azt, és azért, hogy ne a szaporítókat támogassam. Így nekem elég lenne tk nélkül, ha a tenyésztő a fent említett igazolásokat, garanciát vállalja.
2014. febr. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

A törzskönyv kiváltása tudtommal nem 50 ezer ft/kölyök. Nem látom át, hogy ha a szülők szűrtek és kiállításokra járnak, és tenyészszemlézettek, akkor miért térülne meg jobban nem kiváltani a törzskönyvet, és ennyivel olcsóbban adni a kölyköket.

Mi lenne? Hitelvesztés, valószínűleg. De lehet, hogy többen vennének tőled, vagy hát nem tudom.

2014. febr. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
72%
Meégrtem a dilemmádat, némely ETSZ-ek igencsak el vannak szállva. nálunk amig egy 6-os alomra volt a törzskönyvezés ,addig került a papirmunka 40 e ft.-ba, most 130 ezer, és a chipet nekem kell állnom, ja és az alomellenőr benzinköltségét is. Én inkább ugy vagyok vele, hogy eddig sem született sok alom nálam, ezután még kevesebb fog, és csakis kizárólag akkor, ha magamnak szeretnék kiskutyát. Ha már ennyi pénzt energiát belefektet az ember, akkor azok a kölykök megérdemlik, hogy papirjuk legyen. Mellesleg sosem tudhatod, hogy melyik kölyök a későbbiekben, hogy fejlődik, ha olyan a gazdi, akkor menet közben lehet elkezd kiállitani, vagy dolgozni a kutyával. Szóval én azt mondom, inkább kevesebb, de ne vedd el a kölyöktől a lehetőséget, hogy talán sikeres kutya vállhat belőle.
2014. febr. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!