Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnek kisnovésü hazikedven...

Szeretnek kisnovésü hazikedvencet. Vannak itt kolyok kutyas gazdik?

Figyelt kérdés

2014. febr. 25. 11:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél bolognese-t vagy máltait :D nagyon aranyos természetűek, ragaszkodóak, társasági kutyák
2014. febr. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ok mekkorak lesznek kg -ra?
2014. febr. 25. 11:16
 3/18 anonim ***** válasza:
68%

Ne az alapján vegyél kutyát hogy melyik-hogy néz ki, és hány kg lesz. Ez a legutolsó szempont, nekem lakásban van bullmasztiff ami nem kicsi, nekem elhiheted, de nekem ez a fajta a SZERELMEM, ez kellett egyszerűen, el sem tudtam volna képzelni mást magam mellé. A legeslegutolsó szempont a kutya mérete. Ha ilyen alapon választasz, akkor menj a menhelyre, és ott adnak neked hozzád valót, amivel meg is mentesz egy életet.

Fő szempontok:

-mennyi szabadidőd van (hány órát szánsz naponta a kutyára)

-mennyire aktív életet élsz (jársz-e kirándulni, sporolni, stb.)

-első kutyád vagy sem (van-e tapasztalat)

-van-e kisgyermek a családban vagy várható-e a közeljövőben (nem ajánlott a kölyökkutya)

-konkrét célod mi vele (agility, örző-védő, terelés, stb.)

-és sajnos a nagy kérdés: mennyi pénzed van rá? Ugyanis tenyésztőtől 100 ezernél kezdődnek a kutyák, szaporítótól (expressz, apród, jófogás) ugyebár NEM veszünk kutyát, ezen felül oltások, kezdőfelszerelés, kozmetika, kutyaiskola, kaja... Rengeteg a kiadás.

Gondold át ezeket, ha tetszik egy kutya nézd meg az igényeit (pl. yorkit (semmilyen TERRIERT) nem veszünk magunkhoz ha nem tudunk napi 4 sétát biztosítani és 2-3 óra rohangálást, pitbullt nem veszünk magunkhoz első kutyának úgy hogy nem akarjuk iskolába vinni, huskyt nem veszünk magunkhoz mert "szép", stb.) és ha ez mind megvan, kezdj el a tenyésztőktől kérdezgetni mikor lesz alom, stb. Ha meg nincs fajtaszerelem, tapasztalatlan vagy, nincs a vételárra 100 ezred és most szeretnél kutyát akkor menj el a menhelyre, mondd el az igényeidet és hozz el egy felnőtt kutyust. Sok sikert!

2014. febr. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
16%
A bolognese és a máltai is olyan 3-4kg körül van.
2014. febr. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

ki tart ilyen kutyust?

Mire kell figyelni

2014. febr. 25. 13:02
 6/18 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, nehéz értelmezni amit mondtam? :D Most valaki ajánlotta a bolognese-havanese kutyákat, és akkor egyből jó lesz az is, csak legyen valami ami kicsi és aranyos? Nem kéne kutya egyáltalán ilyen hozzáállással.
2014. febr. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Van kztyam mar de o kinti udvari
2014. febr. 25. 13:41
 8/18 A kérdező kommentje:
Hazorzo
2014. febr. 25. 13:46
 9/18 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs miért kellett lepontozni a hozzászólásomat amikor a kérdező, egy KIS termetű kutyát szeretne és én ajánlottam neki. Nem értem mi a bajuk itt az embereknem gyk-n de már baromira elegem van az ilyen emberekből!
2014. febr. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nekünk máltaink van, már 10 éves a kis drága. Arra kell figyelni nála, hogy megfelelően legyen ápolva a szőre, kozmetikushoz ajánlott hordani mert nagyon gyorsan nő bundija. Az is fontos, hogy mindig társaságban legyen, mert nagyon nem szeret egyedül lenni, depis lesz. A mienk nagyon szeret az udvaron szaladgálni, ezért ritkán visszük sétálni. Ha kevés időd lenne vele foglalkozni, akkor nem biztos hogy ez a fajta a megfelelő, mint említettem utálja az egyedüllétet, csak emberek/kutyák közelében érzi jól magát.
2014. febr. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!