Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kankutyánál milyen egészségü...

A kankutyánál milyen egészségügyi kockázata lehet annak, ha nem ivartalanítják? Milyen betegségek előzhetők meg az ivartalanítással kankutya esetében?

Figyelt kérdés

2014. febr. 26. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt az hogy nem bolondul meg a tüzelő szukák illatától. Gondolj bele hogy milyen érzés lehet egy férfinak, akiben vadul tombolnak a hormonok, már majd megőrül úgy kívánja a szexet, a nők is ott kelletik magukat az orra előtt, de még magához sem tudna nyúlni hogy könnyítsen magán és így kéne leélnie az életét, hogy mindig ez van a tüzelési időszakban. Na a kan kutyák pontosan ezt élik meg ilyenkor.


Milyen előnyökkel jár a kan kutyák ivartalanítása?


- Az ivartalanítással nagyban csökkenthető az idős kan kutyákban viszonylag gyakran kialakuló prosztata daganatok és prosztata megnagyobbodás kialakulásának esélye.


- Csökken a nemi hormon termeléssel összefüggő kórképek, például a végbéldaganatok kialakulásának valószínűsége.


- A heredaganat kialakulása megelőzhető.


- Megszűnik a szukák tüzelésével összefüggő kóborlás és az ebből adódó veszélyhelyzetek, kellemetlenségek.


- Csökken a kanokkal szembeni agresszió, illetve az ivartalanított kan kutyát rendszerint más kanok sem támadják meg, mivel nem érzik az ivari szagot, így nem tekintik riválisnak.

2014. febr. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
13%
Ha nem olyan helyen élsz, ahol a közvetlen környezetedben van tüzelő szuka, akkor felesleges.
2014. febr. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat.

Tudom, hogy az ivartalanítás lenne a helyes, de félek, hogy akkor elveszti a kan kutya jellegét.

2014. febr. 26. 13:50
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem veszíti el:-)

Nekem 2 ivartalan kanom van, mindkettő meglehtősen domináns volt és az is maradt. Ugyanúgy viselkednek, jelölnek, annyi változott hogy nem kegülnek meg a tüzelő nöstényktől. Meg persze a fent említett betegségek esélye jelentősen redukálódott.

2014. febr. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De nem lustul el? Vagy nem kezd el hízni? Az a baj, hogy az állatorvosok is egymásnak ellentmondó információt adtak és ez összezavart.
2014. febr. 26. 14:08
 6/9 Akiteki ***** válasza:
83%

Hízni nem a hormonok hiányától fog, hanem a több kajától.

Az tény, hogy sok kankutya lefogy, mert enni sem hajlandó, amikor tüzel egy szuka a közelében. De ha nem etetik túl, az ivartalan sem fog meghízni.

2014. febr. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok. Nem hìztak el, nagyon jó kondiban vannak, karcsúak, aktìvak. Igaz sokat is járunk kirándulni, futkosni. Eddig 7 ivartalan állatom volt 4 kutya, 3 macska de egyik sem volt elhízva soha.
2014. febr. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2014. febr. 26. 15:01
 9/9 zsuzsabazsa ***** válasza:
60%

Adódhat prosztata gyulladás, vér csepegés a kukiból.


Az én kan kutyáim közül csak egy kan lett ivartalanítva pont a fent leírt okok végett. De ha kellően le van dolgoztatva a kutya akkor a szukákra sem fog folyton ráizgulni. Amikor az enyém érzett tüzelő szuka szagot, azt kielemezte magának. Elrévedt a tekintete a semmibe, vacogtatta a száját és jött tovább velem. Eszébe sem jutott elmenni a szag nyomán és otthagyni engem.

2014. febr. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!