Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angol cocker spániel vagy...

Angol cocker spániel vagy cavalier king charles spániel?

Figyelt kérdés
Napi 2 óra séta, 4 óra egyedüllét, 30 perc tanítás. Nagy családi ház (benti kutya lenne) hatalmas, biztonságos udvarral. Szerintetek melyiket válasszam? Idő, pénz megvan, tenyésztőtől szeretnék venni, vinném kiállításra, meg agilityzni is? Nyugodt, gyerekekkel és más állatokkal jól kijövő, barátságos családi kedvencet szeretnék. Családunkban 2 gyerek van, egy 4 és egy 7 éves, mindketten tudják az alapszabályokat (nem piszkálják a kutyát). Ti hogy döntenétek?

2014. febr. 26. 20:32
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Cavalier.Én még nem találkoztam legalább nem csipkedő cockerrel.Harapós cavalier meg talán az egész világon ha 10 akad.
2014. febr. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

Nekem angol coccerem van most.(többek között) Gyerek korunkban is volt egy ugyan olyan.


A másik fajtáról nem tudok nyilatkozni, nem ismerem. De amit itt leírtál, kitűnő egy angol coccernek.


Az enyém ugyan így van tartva és imádja, imádják a szomszéd gyerekek is. Jól kijön más kutyákkal. Harapni nem harap, de mindenkit meg ugat. Jelző kutyának nagyon jó. Múltkor egy 3 éves kislány ment oda hozzá a parkban, meg ugatta, aztán amikor a kislány eldobta neki a botot, ő vissza vitte neki. 1 órát játszottak így, az anyuka nagyon örült, hogy végre lefárad a lánya. :-D

Mind a két spánielünk nagyon szeret/szeretett nyalakodni, hízelegni. Most is itt fekszik a hasamon és horkol.


Az angol coccerre voksolok. :-)

2014. febr. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Keresztszüleimnél 3 gyerek nőtt fel (totyogós, pelenkás) kortól cockerek (sajnos több) mellett és soha nem harapták vagy bántották a gyerekeket. Szerintem kérdezd meg 2 cockerest és 2 cavalier tenyésztőt, hogy ők melyik ajánlanák, vagy miben különbözik a kettő. Ha szerintük nincs nagy különbség, akkor amelyik szimpatikusabb. (Nekem a cavalier túl bánatos tekintetű.)
2014. febr. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Első vagyok.Nekem cavaliereim vannak voltak lesznek.Gyerekek mellé a legjobb fajta.Volt egy cockerem is régen,ő is egy tünemény volt.De láttam nem egy harapós,nem szaporítós cockert.Én kisgyerek mellé biztos nem azt venném.
2014. febr. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha komolyabban szeretnél agilityzni vele, akkor szerintem cocker, abból is talán inkább a munka vonalú. Ha csak hétvégenként hobbiból, akkor jó a cavalier is. A harapósság nevelés kérdése. Ha a gyerekek nem piszkálják, magától biztos nem megy oda kötözködni.
2014. febr. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Gyerekek mellé inkább az angol cocker, de a cavalier is jó. Az angollal nem hinném hogy lehetne agilityzni, akkor inkább a cavalier. Az angol az inkább társasági, a cavaliernek egy kicsit kevesebb tőrődés kell mint az angolnak. Szerintem mindkettő megfelel, de én az angol cocker spánielre szavazok.
2014. febr. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#2 vagyok

Az angol coccerrel is lehet agilityzni. Én szoktam. Szeret a kedvemben járni.

2014. febr. 28. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én az angol cocker spániel mellet döntenék. :)
2014. febr. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
6-os vagyok és 7-esnek üzenem hogy ezt nem tudtam de akkor kijavítom magam: mindkettő jó agilitys. :)
2014. máj. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem Angol cocker spánielem van szerintem nagyon jó döntés. Ugat ha jön valaki a házba de nagyon barátságos fajta. A tanítására több időt kell fordítani de ha megérti egyszer akkor sohase feledi el a trükköt!

A másik kutyafajtát nem "ismerem".

2015. febr. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!