Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon durván játszik a...

Nagyon durván játszik a kutyám a többi kutyával. Mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

6 hónapos kan boxer keverékről van szó. 2 hónapos kora óta van nálunk, kb. 4 hónapos kora óta visszük kutyák közé, de előtte is találkozott és játszott már ismerős kutyákkal alkalmanként. A baj az, hogy egyszerűen nem veszi a többi kutya jelzéseit. Ő nagyon játékos, imádja a többi kutyát, válogatás nélkül mindegyikkel játszani akar, de nem minden kutya értékeli ezt annyira. Ilyenkor rámordulnak, oda kapnak, de a kutyám csak folytatja, nem bír leállni. Attól félek, ha nem avatkoznék közbe, egyszer jól megtépnék. A többi gazdi mondja, hogy hagyjam őket, majd lerendezik, de nyilván nem hagyom, mert látom a kutyámon, hogy nem fogja fel, ha a másik nem kapható a játékra.

Egyébként ezek mind ismerős és alapvetően nem agresszív kutyák, más kutyákkal jól elvannak, csak az enyémet nem bírják, mert durván játszik.


Emiatt már alig merem kutyák közé vinni, pedig neki ez a nap fénypontja, és sajnálom szerencsétlent, hogy így nem lesznek haverjai, úgyhogy jó lenne valahogy a helyes útra terelgetni. (Csak 1-2 bírja szegényt elviselni)


2014. febr. 27. 18:01
 1/7 sippara ***** válasza:
Mondjuk tiltsd, állítsd le. Van egy ugyanilyen boxer a környéken, a harmadik összecsattogás óta kerüljük, mert k*rv*ra unom, hogy nekem kell tiltanom a teljesen jól nevelt kutyámat, hogy ne tépje le a boxer pofáját - gazdi természetesen áll és dohányzik/telefonál, meg tudnám ütni.
2014. febr. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem nincsen eléggé lefárasztva (szólj ha rosszul látom :) ) És ezért más kutyákkal akarja lefárasztani magát, mert a boxer eléggé játékos fajta ezért azt ajánlom hogy inkább boxeres gazdikkal találkozz és velük szerintem nem lesz baj, és te is játssz vele többet ... lehet hogy nem elég neki az a fél óra játék amit te nyújtasz neki... lehet hogy utána olvastál hogy ennyi mozgás és ennyi játék kell neki, viszont lehet hogy a te kutyád sokkal pörgősebb, mint egy általános boxer :) szerintem emiatt van.... de lehet hogy én látom rosszul :))
2014. febr. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem folytasd ahogy eddig. Vidd kutyák közé és tiltsd le, ha bedurvul. Hamarosan leesik neki, hogy csak akkor van játék, ha normálisan csinálja :-)
2014. febr. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Merrefelé laktok? Az enyém biztos hogy bírná a kiképzést!
2014. febr. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekünk a vizslánkkal volt ugyanez. Hagytam, hogy lerendezzék egymás közt. Néha kicsit nyüszített (nagy színész), de sebet sose szerzett be. Nem kell túlzottan aggódni, meg kell tanulnia hol a határ.
2014. febr. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 sippara ***** válasza:
66%
Persze, játsszák le egymás közt. A boxer idióta gazdája is ezt szajkózza, amíg csak tizenpár kilós kutyák vannak a közelben, de MILYEN ÉRDEKES, ha a rotival megyek arra, megfogja a kutyáját. Nem a kutyáknak kéne ezt egymás között lejátszani, hanem a gazdáiknak kéne annyi felelősséget vállalni, hogy rászólok a kutyámra, mielőtt egy nagyobb kutya esetleg megunja, és kitép belőle egy darabot (mert akkor bezzeg a nagyobb kutya gazdája lesz a hibás).
2014. febr. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat! Továbbra is megyünk majd kutyák közé, előbb utóbb csak tanul a hibáiból az enyém is :) De legközelebb tényleg úgy fogom csinálni, hogy előtte futtatom egy órát, csak aztán viszem a haverok közé, hátha addigra lenyugszik egy kicsit. A 17. kerületben lakunk egyébként.


sippara, lehet hogy nem volt egyértelmű abból, amit leírtam, de én mondjuk mindig rászólok a kutyámra, sőt ilyenkor visszarakom rá a pórázt és odébb állunk, és mint írtam, én sem vagyok annak a híve, hogy lerendezzék egymás közt. Nálunk ez pont fordítva működik ahhoz képest amit te írtál: sok gazdi, akinek a (hiper szuper jól nevelt) kutyája agresszív lesz az enyémmel szemben, csak mert az enyém játszani akar,az övé meg nem, nem szólna rá a sajátjára, csak mert látja, hogy úgy is az övé az erősebb. Én meg alig bírom elkapni az enyémet, mert ha kutyát lát,nem hallgat rám, se lát, se hall, de talán ez fél évesen megbocsátható neki, és fog még tanulni. A "jólneveltkutya" gazdája meg csak mondogatja, hogy talán most már meg kéne fogni a kutyát, pedig látja, hogy pont ezzel próbálkozom.

Szóval a jólneveltkutyások is lehetnének egy kicsit belátóbbak, mert nyilván az ő kutyájuk sem zseninek született, és nem fél éves korára lett belőle egy maximálisan megbízható, komoly, tökéletesen minden helyzetben szófogadó kutya.

2014. febr. 28. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!