Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik póráz a jobb?

Melyik póráz a jobb?

Figyelt kérdés
Flexi pórázt szeretnénk venni a két,németjuhász nagyságú kutyáinknak,de nem tudom melyek a jobbak?Zsinórosat,vagy szalagosat vegyünk?Mivel nagyot tudnak rántani néha,nem tudom a zsinóros elbírná-e őket?A szalagos megbízhatóbbnak tűnik.Mik a tapasztalataitok?

2014. febr. 27. 19:08
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
A tapasztalat az, hogy csak olyan kutyát rakunk flexire aki ismeri a pórázfegyelmet. Először tanítsd meg őket sima pórázzal, hogy ne legyen kirántás, húzás, stb. Ha az megy, akkor meg már nem kell flexi.
2014. febr. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
a legjobb ha először megtanítod sétáltatni ( ezt nem sértésből mondom ) de az nem szerencsés ha egy forgalmas úton sétálsz és elránt.. amúgy nézz be egy k9-es boltba ! ott biztosan találsz kedvedre valót :)
2014. febr. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt te sem gondolod komolyan, hogy a K9-nél van flexi... :)


A tapasztalat az, hogy szánalmasak a kutyák a flexin a csőrlőző gazdájukkal együtt. Amúgy meg a szalagosat jobban látni, a lényeg, hogy a súlyuknak megfelelőt vegyél, ha tényleg ezt akarod.

2014. febr. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
jó na :D
2014. febr. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Flexit soha,főleg ha olyan gondok vannak még,hogy húz.

Normál póráz kell,azokból is van hosszabb.

2014. febr. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem húznak már,csak ha egy másik kutyával találkozunk,oda akarnak menni,akkor vissza kell tartani őket.Itt,ahol mi lakunk igen barátságtalanok az emberek,nem igazán barátkoznak,itt sajnos nincs közös játék a kutyáknak,mert nem engedik hogy a kutyák ismerkedjenek egymással.Mikor ide költöztünk az ország tulsó feléről,meg voltam lepődve,hogy senki nem engedi ide a kutyáját az enyémekhez,nem is látni a környéken egymással boldogan játszó kutyákat.Mindenki nagy ívben kerüli egymást.Azért kellene ilyen póráz,mert a közeli parkban sem merem már nagyon leengedni őket,főleg mostmár jönnek a jó idők,sok lesz a gyerek kint.Mindenki visítozik meg ordibál,hogy fogják fel a kutyákat,a rövid pórázon meg nem sok mozgásterük van.
2014. febr. 27. 20:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Éppen tartalékba elmehet egy flexi, de egy szalagos jobb mint a zsinór. Amúgy én a bőröket szeretem, azok tényleg jók. Az meg hogy a K9-nél flexi? na ne nevettessetek, kiváló minőségű termékek vannak ott munkakutyákra.
2014. febr. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ha fizikai erővel kell visszatartani a kutyákat más kutyákat meglátva, akkor NE használjatok flexit!!! Rendszeresen előfordul, hogy 6-8 kg-os kutyákat nem tudnak megállítani és visszahúzni flexin, és beleengedik a kutyám szájába. Ma a széles járdán 3 flexis kis kutya jött szembe, ismerjük őket, szabadon normálisak. De sötétben őrjöngtek, hiába fogtam meg a kutyámat, a három gazdi nem húzódott le, hárman őrjöngtek a kutyám fejénél!


Flexit csak és kizárólag jól nevelt kutyánál lehet használni. Például sötétben kertvárosi sétánál használom, mert ha önsétáltató, kiszaladó kutya támad ránk, így könnyebben tudok kontrollálni két kutyát.

2014. febr. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 zsuzsabazsa ***** válasza:
Használj bőr pórázt. Abban jól meg tudsz kapaszkodni a kutyát jobban tudod irányítani,ha kell ketté hajtod és közvetlen a karabiner mellet is meg tudod fogni.
2014. febr. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!