Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor szokja meg a kutyus...

Mikor szokja meg a kutyus hogy en vagyok az uj gazdi?

Figyelt kérdés
2 hete került hozzam a 3 eves keverek kutyus(chihuahua). Ma talalkozott a regi gazdival es el akart menni velük (marmint direkt hivtak) a regi gazdinal a fürdöszobaban elt alig vittek setalni.mindig orditottak vele ha a szobaba bement. Nalam a kanapen is feküdhet es a napaliban alszik (meg be is takargatom). Erezni fogja hogy mi jobban szeretjük? Es kesöbb nem akar mar elmenni?
2014. febr. 28. 00:09
 1/7 anonim ***** válasza:
a kutyák nehezen szoknak meg új helyeket. Főleg ha már ilyen idős. a kiskutyáknak is legalább három, ha nem négy hét kell, mire ragaszkodni kezdenek az új emberekhez. ezen az időn az is tud nyújtani, hogy a régi gazdival találkozik. ilyenkor egy ideig csak rajta jár az agya. Az én javaslatom, hogy halmozd el mindennel, játsz vele. de ez ne csapjon át kényeztetésbe. hamar változást fogsz tapasztalni. a kutya rá fog jönni, hogy jobb sora van nálad. az is fontos, hogyha rosszat csinál, ne ordítozz vele. A határozott, magabiztos parancs sokkal hatásosabb. a kiabálás csak eszébe juttatja a régi gazdit.
2014. febr. 28. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kėt hét az semmi.Ráadásul nem arra van szüksėge,hogy babaként dédelgessėtek,mert a csivava is kutya.Ha csak ennyiből áll a szeretetetek,szolgãi lesztek,a szolgákat pedig nem szeretik,hanem használják.
2014. febr. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tanítsd meg minél több trükkre, játssz vele sokat, sétáljatok jó nagyokat és hamar megszokja az új otthonát.
2014. febr. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

én is azt javaslom, hogy hogy tanítsd trükkökre. ez jó kis kapcsolatot tud kialakítani kutya és gazda között.

Ne kényeztessétek el, ne legyen agyon babusgatva, hanem legyeket vele határozottak, hogy lássa, hogy ti igazi vezetők vagytok.

Ez nem azt jelenti, hogy nem lehet egyáltalán kényeztetni, csak legyetek következetesek, bánjatok vele kutyaként.

Az olyan eseteket kerüljétek, ahol a régi gazdával találkozhat.

Vigyétek sokat társaságba, érezze jól magát.

A kanapéra felengedést meg a kutya nem úgy fogja fel, hogy de jó, itt ezt is lehet, ott nem lehetett. Sőt, ha nem vagytok következetesek akkor szépen lassan a fejetekre fog nőni.

Én, amúgy meg se engedném, hogy a bútorokra felmásszon. az a ti helyetek, legyen neki is egy helye, ahol nyugton lehet, ahol nem zargatják. Ha meg a kényelem miatt van felengedve, akkor nézzetek szét pet shoppokban, nagyon klassz kutyaágyakat/ párnákat lehet venni.

Amúgy meg ne aggódj, idővel úgy is hozzátok fog ragaszkodni. De, szerintem a régi gazdát sose elejtik el, pláne ha mindig találkoznak.

2014. febr. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a valaszokat.az elözö kutyumnal is igy rontottam akkor el,nala megprobalom ezt a hibat nem elkövetni.vittem nagy retre setalni foglalkozok sokat vele.csak tudjatok annyira megsajnaltam hogy az elözö gazdinal wc-re volt zarva meg hogy belerugtak.szerettem volna minell többet adni neki de tenyleg ö nem baba hanem kutya :-)köszönöm
2014. febr. 28. 10:31
 6/7 anonim ***** válasza:
A környezetet egy-két nap alatt megszokja, azt pedig, hogy mit engedhet meg magának már az első pillanattól kezdve teszteli. Természetesen emlékszik a régi gazdájára, azt hiszi, azért jött, hogy elvigye, hiszen 3 évig vele volt. Ez nem azt jelenti, hogy őt jobban szereti és nem értékeli, hogy nálad jobb dolga van, ez csak egy megszokás. Az egyébként is egy butaság, hogy a rossz sorsú kutya hálás. Nem hálás. Persze nem bánja, hogy már nem verik, stb. de egy ideig eltart, mire kötődni kezd hozzád, ehhez sok élmény, együtt töltött idő kell.és egy olyan magabiztos hozzáállás, amihez szívesen csatlakozik a kutya.
2014. febr. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az előző gazdája egy nagy büdös gyökér lehetett. Egyáltalán miért találkoztál vele ma?

Egy idióta ember társaságára Neked se, a kutyádnak meg főleg nincs szüksége.

2014. febr. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!