Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Svájcba szeretnék kivinni 5...

Svájcba szeretnék kivinni 5 db 3 hónapos kis spitz kutyust. Milyen papírok és következménye van a dolognak, hogy lehet odakint eladni őket számla, orvosi igazolás? Minden érdekelne ezzel kapcsolatban!

Figyelt kérdés
Értékesíteni szeretném őket! Bejelentett tenyésztő vagyok!

2014. febr. 28. 14:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez amit te kérdezel nem tudok konkrétan hozzászólni, de


Szerintem nem fogsz tudni kint eladni ekkora kutyákat. Svájcban a kutyázás kutyavétel nem úgy működik mint nálunk, hogy kimegyek a piacra és veszek egyet...


Ha jól tudom engedélyt kell minden kutya előtt kérni a szomszédoktól. Ami bonyolítja a dolgokat. Minden szomszéddal beszélsz stbsbt, vannak még egyéb előírások is be kell nyújtani papírokat..


Azaz arra akarok utalni hogy úgy nem működik a dolog hogy kimész elpaszolod a kicsiket délutn és haza jössz. mindenképpen több hetes project amíg ott kell lenned és akkor szerencséd volt ha nem vagy kint egy hónapig :D Én voltam többször svájcban, 5kutya eladása nem fogja az étkezésedet sem kihozni nullára nem hogy a szállást (amit nem is tudom hogy hogy tudsz megoldani 5kutyával az előbb említettek miatt :)

2014. febr. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Akiteki ***** válasza:
94%

Bejelentett tenyésztő? Hova? Remélem a NAV-hoz.

Ennyi erővel a gyáli piacra is kiviheted, semmi különbség, csak megspóroltad az útiköltséget meg az útlevelet.

2014. febr. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Első köszi!

2. igen a Navhoz nem is a copphoz.. :S igen csak Gyálon nem kapok annyit érte..

2014. febr. 28. 20:03
 4/11 Akiteki ***** válasza:
100%
De ugyanaz a szaporító kategória vagy. Egyébként Svájcban még jól meg is büntetnek, ha elkapnak, hogy utcán vagy piacon árulsz kutyát.
2014. febr. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

bejelentett tenyésztő :D hát mindjárt én is bejelentem magam a navnál, hogy eladom a keverék kutyám kölykét, aztán fizetnék nekik is egy kicsit.

kinézted a leggazdagabb országot vagy mi a fene? büdös a munka? :D nevetséges.

2014. febr. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

MInek szólsz bele olyan dologba amihez semmi eszed? tipikus Magyar mentalitás. Lehet neked keverékek vannak, de nekem törzskönyves kutyák amik többet érnek a te kis

parányi életednél öcsi.. :) Igen kinéztem a leggazdagabb országot és? Te dolgod? Nem ezért írtam ki a kérdést, hogy te itt kritizáld.. hanem hogy

ÉRTELMES válaszokat kapjak, de köszi megoldom. Nem büdös a munka mert mellette melózok csak nem akarok por lenni.. Többre akarom vinni minthogy

kritizáljak hülye oldalakon... kösz az értelmetlen kommented..

2014. márc. 1. 15:44
 7/11 Akiteki ***** válasza:
95%
Értelmes válaszokat kaptál. Ennél értelmesebben (és pláne finomabban) nem tudjuk megfogalmazni, hogy elítéljük az ilyen büdös szaporítókat.
2014. márc. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hát öreg a tiéd volt a legértelmesebb, megtudtam mindent kösz :S Ha meglátnád, hogy a kutyák milyen körülmények közt vannak, lehet te is kérnél

egy kis kaját...

Büdös szaporító? :) ez a fajfenetartás és mivel törzskönyves, hiteles, de elég belőled amatőrökkel és hozzá nem értőkkel nem foglalkozom..

2014. márc. 1. 15:54
 9/11 Akiteki ***** válasza:

Nem is kell foglalkozni velünk, de leginkább a kutyákkal nem kéne.

Mocskos szaporító vagy, aki kiáll az utcára és vigye bárki a kölyköt, csak fizessen érte.

Nem is azért írom, hogy tanulj belőle, mert az ilyennek semmi lelkivilága, úgysem lehet rá hatni. Hanem, hogy aki véletlen idetéved és elolvassa, az lássa, milyen alja emberek vannak.

2014. márc. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Akiteki ***** válasza:
100%

És ismét csak a közönség kedvéért:

Tenyésztőnek meri titulálni magát, de még törzskönyve sincs a kölyköknek. Megkérdeztem, nem a hasamra csaptam.

2014. márc. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!