Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi mozgás kell egy Jack...

Mennyi mozgás kell egy Jack Russellnek?

Figyelt kérdés
Gondolom hogy sok,de mégis, pl. mennyi idő séta,mennyi idő futás, tehát mennyi mozgás kell neki ahhoz hogy otthon ne szedje szét a házat,ne legyen benne felesleges energia,le legyen fárasztva? Sokan mondták hogy 2x1 óra nem lenne elég. Akkor mennyi? És futtatni hogy lehet? Mondták hogy fél éves vagy mennyi koráig ne,mert még a csontok és ízületek nincsenek normálisan kifejlődve,és hogy próbáljam meg ne betonon futtatni ,mert nem tesz jót a mancsának.

2014. febr. 28. 17:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha jol beosztod az időt, akkor 3-4 óra elég. Mondjuk ha van felétek földút, akkor bicikli mellett pórázon futhat, labdázz, frizbizz vele stb
2014. febr. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Érdemes valamilyen sportot űzni vele, agility, frizbi, ezeket imádják, de mindenképp várj legalább 1 éves korig ezekkel. Addig járjatok kutyás társaságba, majd ő elszaladgál a többiekkel szépen, emellett pedig taníts neki minél több trükköt, nagyon szeretnek tanulni és jó kis agytorna ez nekik.
2014. febr. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hogy mennyi mozgás kell egy jack russelnek? Iszonyat sok. Több kutyás ismerős is van, az egyik minden délelőtt 8-tól olyan 11-ig kint van a kutyával, neki 2 is van és elég rendesen lefárasztják egymást, de ő "pecázik" is velük, rongyozik, tehát a kutyák folyamatos mozgásban vannak. A másik 4X sétáltatja, ebből 2 olyan hogy ő fut egy órát, és megy mellette a kutya, ebből egyszer behozza a többiek közé és akkor megy a játék ezerrel. A harmadikkal is 2 órákat vannak lent csak délután (+ugye reggel-esre minimum) és a gazdi dobálja neki a labdát ilyen dobálóval, tehát baromi messze elmegy, de ő még 2 óra után is úgy spurizik a kis lábain hogy ihaj! Szerintem nem is lehet őket lefárasztani vagy nem tudom én tuti nem bírnám, elég a kis masztiffom. :D
2014. febr. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És szerintetek ilyen horgász tóba úszhat?
2014. febr. 28. 18:51
 5/9 anonim ***** válasza:

Gondolom sok, mint minden kutyának. A környéken én viszem a prímet, hogy napi 3-4 órát szabadon tudom mozgatni a kutyámat, pedig ő keverék.


Egyik jackrussel akit ismerek kutyasuliban jól be lett tanítva, és nem rohan sehová, csak a gazdája lába mellett araszol. igaz annyi feszkó van benne, hogy odamegy egy másik eb nekiugrik.


egy másik lány kettőt tart ezekből az ebekből, őket sem nagyon látom aktívkodni. kijönnek elegánsan billegnek egy két kört, majd mennek.


mifelénk amúgy nemtudom mit csinálnak a kutyákkal de a legtöbb lejön, szétnéz ballag egy kicsit... és ennyi.

lassan utánajárok a dolognak szerintem.


Amúgy a legtöbb kutya úgy mozog és annyit amihez szoktatva van. nem jó ha nincs eléggé lefárasztva, de túlzásba sem kell esni. azt pedig, hogy egy egy kutyának mi az igénye, idő kitapasztalni.

2014. febr. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ezen én is gondolkodtam ,hogy szoktatni is lehet-e. Túl fárasztva sajnos nem lesz, reggel valaki elviszi,de mivel nem én leszek szerintem az kb. olyan másfél kiló méteres séta lesz,ez kb. olyan 8:25-kor,aztán haza jövök én, 15:30 körül,átöltözök eszek és elviszem egy nagyobb sétára,parkba vagy valahol biciklivel futtatni,az a gond hogy itt nem tudok helyet ahol föld út volna.
2014. febr. 28. 19:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia, nálunk úgy megy a dolog, hogy reggel egy félórás séta, + negyedórányi labda után futás, délután egy hosszabb séta, aztán otthon nem mért idejű hülyéskedés (kötélhúzás, dolgok megkeresése, kutyajátékba eldugott jutifali kioperálása, trükkök tanítgatása) végül este megint félórás séta és labda után futtatás addig, amíg kidöglik szó szerint. Ez pont elég neki ahhoz, hogy jól meglegyen otthon, még soha nem tört-zúzott unalmában.
2014. febr. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem fontosabb, hogy az együtt töltött idő minőségi legyen inkább, mint mennyiségi.

Úgy értem, ha valaki lenn van a kutyájával fél napot, de semmit nem csinálnak, az kevésbbé jó, mintha egy/másfél órád van rá, de akkor játszotok, kergetőztök, szóval mókáztok együtt. Szerintem legalábbis.

2014. márc. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem JRT kanom van. Megesik hogy nem tudom lefárasztani. De eléggé nevelt ahhoz hogy ne szedje szét a lakást. Semmi kárt nem okoz benne, ha egyedül van akkor sem. Ez talán inkább egyed függő, mert ismerek egy másik JRT aki ha nincs lefárasztva elkezdi szétszedni a lakást.


Nagyon sok mozgás kell neki. Az enyém teljesen csak egy egész napos kirándulástól fárad ki. De akkor 100%-osan.

Alapvetően naponta 3-4 óra, mozgás, séta, játék, tanítás van. Nyáron megyünk úszni (tóhoz, patakhoz, de anyáéknál a medencében is szokott úszkálni). Plusz havonta 2-3x felmegyünk a Mátrába. A lakásban is vannak játékai, azokat is gyűri mindig.


(Valamint én ugy szoktam, hogy ha nem tudom annyira lefárasztani, akkor pl ha elkezdek pakolászni, takarítani befogom őt is (ismeri a fog, vidd, hozd szavakat). Ezzel agyilag elég szépen el szokott fáradni, de élvezi. Ez csak ilyen mellékes volt. :)

2014. márc. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!