Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam be a kutyámat?

Hogy tanítsam be a kutyámat?

Figyelt kérdés

Igazából az érdekelne hogy mi kell hozzá. Láttam interneten videókat,és eddig találtam 3 féle jutalmazási módot,hogy tudja kutya hogy jót csinált és ha azt csinálja mikor kell még majd lesz jutalmazva.

-Jutalom falat - Megcsinálta,megkapja,nem csinálta,nem kapja.

-Simogatás - Megcsinálta,megkapja,nem csinálta,nem kapja.

Klikker - Még mielőtt megcsinálta klikkelsz.

Melyiket érdemes használni? Ha rosszul tudom,hogy kell őket helyesen használni?



2014. febr. 28. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Én jutalomfalatot használtam mert szerintem támogatni így is úgyis solimogatja az ember akkor is ha éppen nem tanítja a klikert meg meg nem próbáltam.
2014. febr. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bocs nem tamogatni simogatni elirtam
2014. febr. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem jutalomfalat és dicséret. A klikker is jó, de mindig arra gondolok, hogy mi van, ha elhagyom, vagy otthon felejtem, vagy valami.

Én nem klikkereztem soha, és imádom, hogy a kutyám minden parancs végrehajtásra után rám néz, hogy megdicsérem e.

Persze ez nem csak a tanulás folyamatában

2014. febr. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szóval ez nem csak a tanulás folyamata alatt kell, aztán hello. A kutyám 7 éves, és a mai napig ugyanúgy megdicsérem őt mindenért. Ha pisilt, ha kakilt, ha megállt az út szélén, ha visszajött.
2014. febr. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A klikker nem olyan, h ha elhagyod, meghal a kutyád. :) Az gyakorlatilag nem kategoriákkal másabb, mint a jutalomfalat, hanem annak az időzítésében segít a kutya fejében, hogy pontosan mi is a jó. Ettől még én alap dolgokhoz fölöslegesnek érzem.
2014. febr. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Érdemes ezeket a technikákat kombinálni. Jutalomfalat mindenképp legyen, minden alkalommal dicsérj szóval is, érintéssel is. A klikkert én csak bonyolultabb feladatoknál használnám, ahol fontos az időzítés. Pl. egy videó láttam, ahogy a forgásra tanították klikkerrel a kutyát, azt hittem hülyét kapok, mikor minden tizedfordulatra ráklikkeltek. Megvezetéssel is ugyanolyan jól meg lehet rá tanítani és még gyorsabb is. De mondjuk, ha azt akarod, hogy az orrával érintsen meg egy tárgyat, akkor már hasznos tud lenni, mert ott nem tudod egyből a szájába nyomni a falatot, viszont a klikker hangjából tudja, hogy jól csinálta.
2014. febr. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tehát nem hülyeség beszerezni egyet. Lehet hogy az alapvető dolgokhoz nem életbe vágóan fontos,de amit ilyen áron belehet szerezni azokkal úgy vagyok hogy nem árt ha van.
2014. febr. 28. 23:21
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vedd meg, enni nem kér ;-)
2014. febr. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!