Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a harapdálá...

Hogy szoktassam le a harapdálásról, ha semmi nem használ?

Figyelt kérdés

4 hónapos szuka beagle kiskutyámra ha rájön az örperc akkor elkezdi harapdálni a lábamat, kezemet amit ér. hiába ütök rá a fejére (nem olyan erőset, hogy baja legyen, csak h érezze, hogy azt nem kellene) és szólok rá hangosan, hogy nem szabad meg se hatja. próbáltam leszorítani a földre de amint elengedtem ugyanúgy folytatta, próbáltam összeszorítani a száját, de elengedtem folytatta. Ezt minden egyes alkalommal "eljátsszuk". kb 10 percet huzavona és kiabálás után hagy békén. otthagyni olyankor nem tudom mer szinte rá van tapadva a nadrágom szárára.


Mit csináljak vele? Idővel kinövi vagy mi?


2014. febr. 28. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Kinövi ha elég következetes vagy. Az enyémmel kb 6 hónapos koráig küzdöttünk ezzel és azóta se volt vele gond.

A lényeg az, hogy te vagy a főnök és nem a kutya. Olyan nincs, hogy nem tudod otthagyni. Megfogod a grabancát és odébb rakod. Én egyébként ilyenkor 10 percre kiraktam a házból. A leggyorsabb módon tudtam ezzel célt elérni. A legtöbb esetben elsőre felfogta belőle, hogy mit nem szabad és soha többet nem csinálta.

2014. febr. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ilyenkor fogod a játékát és a szájába nyomod. Előtte felvisíthatsz, hogy tudja ez neked fáj. Sajnos kell neki 1-2 hónap, hogy megértse nem szabad de ne add fel. És ne ütsd, mert attól vagy megsérül vagy csak idegesebb lesz és erősebben harap majd. Ha a visítás nem hatja meg, akkor csak lehámozod magadról és a szájába nyomod, amit rághat: köteles játék, préselt bőr rágóka, fadarab, rongy, sípolós játék, plüssjáték.
2014. febr. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Imola Ágnes ***** válasza:

Nem ütünk a kutya fejére

Nem fogjuk össze a száját

A földre nyomást rosszul csinálod

Nem kiabálunk 5 percen át a kutyára.

Alapvető problémák, amelyeket alapvető hibák okoznak.

2 választásod van: az első az, hogy felkeresel egy szakértőt, aki pár órát rászán arra, hogy megtanítsa neked az alap dolgokat. Nem kell feltétlenül suli (bár sokat használna, és élveznéd), de pár magánóra nektek nagyon jót tenne. A másik lehetőség, hogy utánnaolvasol, utánnanázel, utánnakérdezel a dolgoknak. Hosszadalmasabb, és nem biztos, hogy megoldja a problémát.

2014. márc. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

utolsó:

köszönöm a kioktató válaszodat, de képzeld el utánaolvastam a témának elég mélyen. onnan szedtem ezeket a tippeket amiket alkalmaztam is nála! (bár hiába)

2014. márc. 3. 17:11
 5/5 A kérdező kommentje:
kutyaiskola pedig nincs elérhető közelségben csak 60-100 km-rel arrébb
2014. márc. 3. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!