Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy yorki kutya nagyobb...

Egy yorki kutya nagyobb korában kint is élhet melegebb időkben?

Figyelt kérdés
2014. márc. 1. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem élhet kint. A gazdival együtt kint lehet PÁR ÓRÁT, de nem költöztetheted ki, hogy "na mától itt élsz". Se a termete, se a szőre miatt nem alkalmas kerti kutyának.


Meg tegyük hozzá, hogy egy ilyen kis "divat ebek" semmi perc alatt ki lehet lopni a kertből, én már hallottam olyat is hogy valakitől a német dogját lopták ki a kertből.

2014. márc. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A yorki társasági kutya, ami azt jelenti, hogy kell neki a társaság, a családban élés. A család meg gondolom nem a kertben él, úgyhogy a yorkinak sem ott van a helye.
2014. márc. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Linduli ***** válasza:

Nem a yorki nem való kertbe. Egy családi kutya, a társaságot kedveli. Kint megfagyna. (persze nem úgy értem, hogy jéggé dermedne)A yorkik olyan fajták, akik nem bírják a hideget. Még akkor is megfázhatnak, ha a házban sincs meleg.


Itt van a yorkiról pár infó: http://www.youtube.com/watch?v=ZBK1YDHDe68

2014. márc. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

Az az érdekes, hogy a yorkshire terriert patkányfogásra tenyésztették ki Angliában. Egyáltalán nem volt társasági kutya...csak manapság az. Nem tudom, patkányfogó korában mennyit pátyolgathatták.

A mostani "yorkie" már inkább benti kutya. Szerintem nem is maradna kinn egyedül.

2014. márc. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet kint. Sem a termete, sem a felépítése, külső, belső adottságai nem teszi ezt lehetővé. Arról nem is beszélve, hogy 2 nap alatt tuti kiemelnék a kertből...
2014. márc. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tavaly nyáron a barátom szüleinél grilleztünk a kertben, jött velem a kutyám is, ő is yorki. Felmentünk a házba hogy hozzunk poharakat meg innivalót, de ha már bent voltunk rágyújtottunk, a kutya meg teljesen kétségbeesett kint, hogy hirtelen mindenki eltűnt. Majd hangos kaparást hallottunk, szó szerint elkezdte megbontani a külső ajtót, tiszta forgács volt az ajtó alatt, ahogy kinéztem:) Szóval nem, egyedül sehol nem érzi jól magát, főleg a kertben. Ha ott vagyunk, akkor elbóklászik, szagolgat, de csak úgy egyedül... Úgyis megkeresné az ajtót és szétkaparná. És még csak le se szidhatnád, hiszen te hagytad kint egyedül, ő meg nem erre való.

Amúgy miért szeretnéd, hogy kint lakjon, ha télen bent lakik veletek? Egyáltalán mi egy yorki funkciója a kertben? Merthogy házat őrizni nem fog:)))

2014. márc. 2. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!