Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van ez? (A kérdés...

Miért van ez? (A kérdés rövid, a magyarázat hosszú)

Figyelt kérdés
A kutyámat jan.19-én kaptam. 4,5 hónapos. Még mindig nem szobatiszta pedig folyamatosan leszidom, ha bepisil, de amikor meglát már megsimogatni se merem, mert pisil. Idegesít. Mindent próbáltam már. A tiétek is ilyen sokáig bepisilt, vagy esetleg volt jó módszeretek. Mert már mondom holnap lesz 6 hete, hogy idehozták.

2014. márc. 1. 16:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Jaaaj, ne csináld ezt tovább! Sose szidd, mert bepisil, és az orrát se nyomd bele a vizeletébe.

Ha már bepisil, hogyha meg akarod simogatni, nagy baj van... Valószínűleg nagyon fél tőled a sok szidás miatt...

Hogyha látod, hogy guggolnia kell, gyorsan vidd ki, és akkor majd hozzászokik. Ez rövidebb ideig is eltarthat, de lehet hosszú folyamat is, hogy rájön, mit kell csinálnia.

Amúgy meg, nézz utána a neten, mert a te variációd nagyon rossz...

2014. márc. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De sokan meg azt mondták bele kell nyomni az orrát! Össze vagyok zavarodva. És nem, ő nem fél tőlem, csak annyira örül, hogy bepisil, mikor simogatom. És mondom mindent megpróbáltam, mindent,ami könyvben v. neten v. javasolták semmi..
2014. márc. 1. 17:09
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

I'm #1

Akik azt mondták, nem értenek a kutyákhoz. Hiába nyomod bele a kiskutya orrát, attól még nem fogja tudni, hogy mit tett, mi rosszat csinált, csak azt tudja, hogy rossz volt, de nem tudja, miért. Minél később dorgálod meg, annál rosszabb. Mert nekik nem olyan az emlékezőképességük, mint nekünk.

Milyen fajta a kutyád?

Kipróbáltad már azt a módszert is, amit én mondtam? Vegyél kutyanevelési könyveket, ajánlom neked a 101 kutyatrükk c. könyvet, ami minden bizonnyal megtalálható a könyvtárban is.

Ha van még kérdésed, nyugodtan írj rám :)

2014. márc. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kutyád akkor pisil, amikor meg akarod simogatni, az bizony a sok szidás eredménye. A kutyák között az ilyen jellegű bepisilés az alázat jele, a kutyád azért pisil be, mikor meglát, hogy jelezze: ártalmatlan vagyok, ne bánts kérlek! Ha ennek ellenére megszidod, azzal azt jelzed felé, hogy nem volt elég meggyőző, tehát méginkább pisilni fog.


Ha bepisil, NE szólj rá, NE bosszankodj, szó nélkül takarítsd fel, és tégy úgy, mintha nem történt volna semmi. Vidd ki gyakran pisilni. Ha feszült vagy, ne akarj közeledni a kutyádhoz. Foglalkozz vele sokat, játszatok, hogy jó élmények is kötődjenek hozzád, ne csak az, hogy "idegbeteg gazdi megint megszidott, nem tudom, miért, pedig én már teljesen megalázkodtam előtte".


Csakis így tudod helyretenni, amit elrontottál.

2014. márc. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"És nem, ő nem fél tőlem, csak annyira örül, hogy bepisil, mikor simogatom."


Ez egyébként, hogy néz ki?

Mikor hazaérsz, akkor nagyon izgatott, ugrál, csóvál, és közben pisil? Mert akkor valóban az izgatottság miatt csinálja, amit csakis úgy tudsz rendbetenni, hogy hazaérkezésedkor addig, míg meg nem nyugszik, levegőnek nézed.


Ha viszont a kutya mozdulatlan, nem nagyon izgatott, és úgy pisil be, az az alázkodás jele (amit előbb is írtam). Még akkor is, ha úgy néz ki, élvezi a simit.

2014. márc. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A simogatáskor pisilés annak a jele, hogy fogalma sincs, mikor fog kikapni, hiszen azt sem értette, miért kapott ki akkor, amikor pisilt vagy éppen jóval azután. Nem éri és tart tőled. Ezért nem szabad soha megszidni semmiféle ürítés miatt.


Vidd le gyakrabban, következetesebben, azonos időben, alvás után, lefekvés előtt, reggel korábban, este később és attól függően, jellemzően mikor történik a baleset.

2014. márc. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
2 óránként vidd sétálni (éjjel v. hajnalban is kelj fel sétáltatni!!!). Amikor lent elvégzi a dolgát, látványosan örülj neki, dicsérd, játssz vele, nasit is adj neki. Ha a lakásban végzi el a dolgát, KUSS és feltakarítod. Mintha semmi nem történt volna. Én egy kóbor kutyát vettem magamhoz és érdekes módon 3-4 nap alatt szobatiszta lett (igaz, ő felnőtt, kölyöknél tovább tarthat).
2014. márc. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a tanácsokat. Nem mozdulatlan, valószínűleg tényleg örül. Amúgy itt a gyiken is valakinek tanácsolták a NE szócskát, szóval
2014. márc. 1. 18:58
 9/11 anonim ***** válasza:

Ahogy a 7-es írta: 2 óránként kivinni, ott nagyon örülni, ha besikerül valami, azt szó nélkül feltakarítani.

Annyival tudnám kiegészíteni, hogy evés, ivás, alvás és játék után is érdemes tenni vele egy kört, ilyenkor általában jön a pisi.

Az elején még nem, vagy alig tapasztalsz majd változást, de 1-2 hónapon belül jelentősen javulnia kell a helyzetnek.

Valamennyire meggyorsíthatod, ha veszel neki egy boxot és bezárod, amikor beviszed. Oda nem pisil, ahol alszik. Csak ebből ne az legyen, hogy a kutya naphosszat a boxban kuksol és majd' össze sz@rja, hugyozza magát! Játsszatok, tanuljatok, aztán menjetek egy kört és mehet aludni a boxba.

2014. márc. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Amugy igazatok volt. Már nem pisil be, mert nem szidom. Kiderült, h szobatiszta, csak nem vettem észre, mikor jelez. Köszi mindent :)
2014. márc. 2. 10:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!