Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutya bántana egy szuka...

Kan kutya bántana egy szuka kölyök kutyát?

Figyelt kérdés
szeretnék 3 éves kutyám mellé egy társat. csak félek, hogy hogyan fogja elfogadni.
2014. márc. 2. 07:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Gondolom te ismered a saját kutyádat, tudod hogyan viselkedik más kutyák társaságában, találkozott már életében elég kölyök kutyával ahhoz, hogy legyen lehetőséged kialakítani a megfelelő viselkedést. Ha nem, akkor viszont mi se tudjuk megjósolni a viselkedését. Egyébként általában egy normális felnőtt kutya nem bánt egy kölyköt.
2014. márc. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Alapesetben a kölykök "védettek", tehát nem fogja bántani elvileg.
2014. márc. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem általában a fiúkutyák barátságosabbak,a nőstényeknél,és Szerintem nem is olyan irigyek, úgy hogy valószínűleg nem fogja bántani.

De függ a kutyud természetétől is.

Sok sikert!

2014. márc. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Már rég rossz, ha ilyen baromságokat kérdezel.
2014. márc. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Alapvetően nem bántja a kölyök kutyákat egyik kutya sem (sem kan, sem szuka), de neked kellene ismerned a saját kutyákat, pl. hogy hogy jön ki más kutyákkal, stb.
2014. márc. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
van akivel jól kijön van akivel nem, kölyökkel viszont még nem találkozott.
2014. márc. 2. 12:08
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

Bánthatja. Neked kell ismerned a kutyádat.

Az én egyik szuka kölykömet bántotta egy felnőtt kan, hozzáteszem a másik szukámmal soha semmi baja nem volt. Aztán már bántotta azt a kis szukát is akit mellé vittek. Sőt egy ismerősöm kis szukájának majdnem leharapta az orrát is :/

Addig én is úgy álltam hozzá, hogy a kölykök védettek...hát nem minden esetben.

2014. márc. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Milyen fajta a kutyusod?... az enyém mellé nemmernék vinni semmilyen kiskutyát főleg hogy lány . Vegyük példának a szomszéd kutyáját az a kutya fél éves a kutyámmégis ráindult!!!! nemérdemes előbb kellett volna
2014. márc. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 sippara ***** válasza:
Ne. Ha annyit nem tudsz eldönteni a saját kutyádról, hogy nekimenne-e egy kölyöknek, akkor NE hozz mellé másik kutyát, sőt, úgy egyáltalán ne szerezz másikat, nem kell az neked, a mostani is nyilván csak nyűg.
2014. márc. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Volt egy felnőtt kanom és mellé hoztam el a lányát 8-hetesen. Előfordult,hogy nem figyeltem oda. A kan aludt és a kölyöknek meg pont az alvó kutyával jutott eszébe játszani. Persze nem tudta, hogy nem lehet.

Végig trappolt a kan kutya oldalán a pofájáig, mire az felriadt és úgy orrba vágta a kis szukát,hogy az orra vére eleredt. Mivel nem volt ez szándékos, ezért neked is oda kell figyelni, hogy a kölyök mit csinál éppen, ill az alvó kutyával ne játszadozzon, mert abból tragédia is lehet. Az enyém mindenesetre örökre az eszébe véste ezt az esetet, mert amikor aludt a kan soha többé nem zavarta fel.

2014. márc. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!