Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet valami baja kis mennyise...

Lehet valami baja kis mennyisegtol is?

Figyelt kérdés

16 kg-os staffbullom ellopott egy almacsutkat es par magot megevett belole.

Olvastam, hogy kutyara mergezo, ciantartalma miatt.

2-3 magot evett meg 5 perce.

A lopast tiltom, de az en hibam volt, mert elotte hagytam.


2014. márc. 2. 09:04
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Mindenkire mérgező, de nem, ahhoz azért jóval többet kell enni.
2014. márc. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nyugi, semmi baja nem lesz! Amikor nekünk volt tthon kutyánk, az kifejezetten szerette a csutkát, pláne a körtéét. Néha kapott, de semmi baja nem lett. Illetve hozzáfért a szőlőlugashoz, és onnan meg legelte a gyümölcsöt. 14 évesen mérgezték le. Nem ebbe halt bele.
2014. márc. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Platypus ***** válasza:
78%
Nyugi! Ennyi még egy patkánynak sem árt meg, pedig az egy 2-300 grammos állat. Törpehörcsög esetében hallottam egyedül konkrét mérgezéses esetről, de a kedves gazda ott fél tucatnyi csutkát rakott a terráriumba, a hörcsög meg direkt a magokat szedte ki, és 50 grammos jószág. Egy 16 kilós kutyának meg se kottyan egy csutka. Ez olyan, mintha te megennél egy szem keserű mandulát. Abban is cián van, mégis használjuk édességekhez, persze mértékkel.
2014. márc. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ettől a mennyiségtől nem lesz semmi baja.
2014. márc. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg semmi baja sem lesz tőle. A mérgezéshez azért több mag kell :)
2014. márc. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Akiteki ***** válasza:
Ha két kiló almamagot megetetsz vele, esetleg jelentkezhetnek tünetek. De azt is egyszerre kell beletömni, hogy baja legyen belőle.
2014. márc. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Firestorm ***** válasza:
Az én kutyám is szereti az almacsutkát,igaz ritkán kap egy egész almát amit örömmel elfogyaszt,de eddig semmi baja nem lett tőle.
2014. márc. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
100g almamag kb. 70 mg cianidot tartalmaz. Ez olyan 8-9000 db. Itt körül lehet a halálos mennyiség. Viszont a cián érdekes kis méreg, halálosnál kisebb mennyiségben semmilyen tünetet nem okoz.
2014. márc. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja ennyitől nyugi. :) De lehet hogy az én kutyámnak lesz.Szereti az almát, naponta több egész almát kap, valamikor meg benne vannak a magok.Nem is tudtam h mérgező. O.o
2014. márc. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!