Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogyan reagáltok, amikor...

Ti hogyan reagáltok, amikor egy kutya rámászik a tiétekre, és nem szólnak rá?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy én vagyok maradi, de ezt szemtelenségnek tartom, rá is szólok a sajátomra. Igaz, szuka, de nem is csinálja. De ahogy jön a jó idő, egyre több kutyával találkozunk, nagy részben kanokkal, és eddig egyetlen gazdi szólt ezért. Engem nagyon idegesít, főleg az, amikor ott állnak és nevetgélnek. Nagytestű kutyám van, ha ő erőszakoskodna, kárt is tenne a másikban, ő érdekes módon mégis jól nevelt. Akiknek látom, hogy ilyen parasztok, nem állok le, tovább megyünk, de mondjátok meg, hogyan kéne reagálnom ezekre? Miért nem lehet rászólni a kutyákra? Nehogymá' nekem kelljen szólnom a másik kutyájára. Emlékszem, 10-15 éve az első kutyámnál, ez még nem volt divat.
2014. márc. 2. 17:45
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
6%
Ez nem nevelés kérdése, mert az ösztönök ellenében nem lehet nevelni. Ez általános kutyatartás kérdése, mert pórázon kellene sétáltatni őket, hogy ilyen ne következzen be. A szukákban az ösztönös kényszer nem olyan formában jelentkezik, mint kanoknál, tehát nem "jólneveltség" kérdése.
2014. márc. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Első, egy értelmes gondolat sem volt abban amit írtál, hülyeségeket beszélsz.

Nekem shar pei kanom van, 30 kiló, domináns de nem támadó. Ő egyet nem tűr, ha párzó mozdulatokat végeznek rajta, mindig rá is szól a másik kutyára, kifarol, érezteti hogy ezt nem kéne. Érteni is szokták, egy jack russel volt aki nem fogta, azt leszedtem róla és arrébb pakoltam.

2014. márc. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
48%
rámászáson azt érted, hogy már konkrétan dugni akarnak? Én olyankor le szoktam szedni a kutyámat a szukákról, hacsak nem szól a gazdája, hogy hagyjam nyugodtan. Ha meg csak játszanak, akkor meg hadd ugráljanak egymásra.
2014. márc. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Igen. A játékkal nincs baj, nem erre értem. Hanem elegem van abból, hogy nem lehet egy normálisat sétálni, mert mindig belebotlunk pár ilyenbe. És nem értem, miért nem lehet rászólni a saját kutyájukra. Kíváncsi vagyok Ti hogyan reagáltok.


Első, neked meg sikerült a nap hülyeségét leírnod, köszönjük, igazán értelmes gondolat volt.

2014. márc. 2. 18:12
 5/32 anonim ***** válasza:

Azért nem volt divat régen, mert kevés volt a kutyás. A maradi gondolkodás szerint a kutya házőrző. Régen a kutyázás (és ezalatt az igényes kutyázást értem) luxus volt, ma meg fűnek-fának kutyája van, csak éppen nevelni nem tudják.

Épp ezért kell felhoznom ismét nagy sérelmemet, miszerint nekem szájkosárral, pórázon kell sétáltatnom, vagy bele kell feszülnöm a figyelembe és kora reggel,késő este vagy délben elindulni, mert a környék lakossága kutyát sétáltat, a kutyák neveletlenek és az enyém érzékeny és hajlamos helyre tenni a többi kutyát. Ha pedig egy nagytestű, munkavonalú nj lenyom egy tacsit, pulit, yorkie-t, akármit, rögtön jön a pánik és az én kutyám a vadállat...

Én nem szóltam eleinte, csak arrébb sétáltunk. Persze az acsargó kis nyomit ez nem állította meg. Nincs összesen annyi ujjam, hogy megszámoljam, hányszor haraptak meg ilyen idegbeteg kis dögök, mert arrébb akartam rakni őket.

Tehát marad a megszokott nagytestű kutyás haverok köre és a minél elhagyatottabb terület, a póráz és a szájkosár, meg itthon a kullancsvadászat.

2014. márc. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
Itt hármas: mivel nekem kanom van, ezért a gyakori az ugye, hogy az én kutyám próbálkozik be (a legtöbb szuka egy idő után "úgy is" érdekli többé-kevésbé). Ha nem túl nagy az érdeklődése, akkor elég rászólni, ha viszont túlságosan próbálkozik, akkor fogom és arrébb megyünk. Egy két idiótát leszámítva, aki a parkban póráz nélkül sétáltatja a tüzelő szukáját, nem volt igazán konfliktusom ebből soha. Viszont attól az agyamat eldobom, hogy egyesek képesek a tüzelő vagy a tüzelést éppen abbahagyó szukával besétálni a kan kutyáktól hemzsegő parkba.
2014. márc. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Az enyém ivartalanított, soha nem is tüzelt. Már a határán vagyok, hogy felrúgjam a másik kutyát.
2014. márc. 2. 18:45
 8/32 anonim ***** válasza:

Sajnos mindkét probléma valós, de azt mondjátok már meg, kanom van, ivartalanított, tehát a tüzelés gondolata fel sem merül. Akkor minek?

És tényleg nem a te feladatod a más kutyáját nevelni, és teljesen jogos a felháborodás, de sajnos semmit nem tudsz csinálni... Vagy nem mész oda, vagy elviseled...

Mi úgy oldottuk meg, hogy a "környék rémei"( : staffi, rotti, pit, nj, kau, akita, kuvasz) együtt sétálunk, mikor kevesen vannak a parkban. Soha nem ölték még meg egymást...

2014. márc. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
Ha a kutyám nem tudja lezavarni magáról, akkor lezavarom én. De általában nálunk ilyen nem fordul elő, vagy ha mégis, akkor mindkét kutyám megoldja a helyzetet.
2014. márc. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
Kan kutyám van, előfordul hogy rámászik másik kutyára ilyenkor megfogom a nyakörvénél és odébb teszem egy NEM kíséretében, ha esetleg újra próbálkozik ugyanez. Aztán abba hagyja. Mivel kan így fordítva ritkábban fordul elő, szóval nem tudom, de ha másik gazda nem szól rá akkor kérd meg hogy csináljon valamit ha nem akkor leszeded róla. Persze az lenne a normális ha ez nem lenne kérdés, hogy ki intézkedik...
2014. márc. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!